Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přebuzený zvuk

Kevin (136)|13.5.2007 21:48
Čauky, natáčel jsem jednu oslavu a mám na nahrávce přebuzený zvuk. Co se s tím dá udělat? Vím, že to nebude žádná paráda, alespoň minimalizovat škodu. Dík.
stayman (12393)|13.5.2007 22:07
Toto sa mi stalo s nemenovanym mikro (RODE) ale nastastie pocas tanca=hudby, takze som si zohnal tie jednotlive piesne a zmixoval s tym povodnym zvukom. Equalizerom som sa snazil vyrusit tie kriticke=najviac pocutelne prebudenia z povodnej nahravky.. Nic viac s tym nespravis.
Kevin (136)|13.5.2007 22:20
Mám ten stejnej microfon. A nějaký Magix Audio Cleaning Lab tomu nepomůže?
stayman (12393)|14.5.2007 00:14
Ver, ze nie. Nic. A ten mikro zahod.
peetr1 (110)|17.5.2007 10:18
Mno já mám mikrofon Rode 2 - a zahazovat jej určitě nebudu. To že máte přebuzený zvuk neboli clipping, tak pánové nastavte si správně úroveň vstupního gainu -2 až -3 dB. Když to občas vystřelí do clippingu tak je potřeba zařadit do nahr.řetězce kompresor. Když je clipping v nahrávce tak smůla. Minimalizovat škody jak praví Stayman, po ekvalizéru bych doporučil ještě nějaký enhancer (obalí zvuk vyššími harmon.) klidně i VST plugin.
Kevin (136)|29.5.2007 22:52
Tak jsem použil plugin Clipped Peak Restoration a o něco se to zlepšilo. Tam kde to bylo příšerný je to jenom blbý a kde to bylo jenom trochu tak to docela jde.