Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod videa z kamery do pc

steven.91 (5)|13.5.2007 16:00
Jak na to ?
Alf (888)|13.5.2007 16:08
Něco si o tom přečíst (aspoň manuál od kamery)
steven.91 (5)|13.5.2007 21:29
[QUOTE=Alf;141473]Něco si o tom přečíst (aspoň manuál od kamery)[/QUOTE]



ten mi moc nepomohl , jinak bych nepsal
Bobanovicz (169)|15.5.2007 15:23
Vzhledem k tomu, že jsi nenapsal ani z jaké kamery chceš to video dostat tak je odpověď dost obsáhlá.
Pokud máš DV kameru tak připojíš kameru buď přes FireWire nebo USB a na počítači použiješ software pro zachytávání.
Alf (888)|15.5.2007 18:01
steven.91
Já myslel začít s trochou teorie, které je na tomto webu dost. Sem do fóra už se chodí většinou s dotazy, když Ti něco nejde, popř. potřebuješ řešit nějaký složitější problém s videem.:-)
steven.91 (5)|15.5.2007 18:14
no to je dost velkej problem ! taham to přes dv kabel , mam panasonic nv-gs11 a problem je , že mi pc nemuže kameru nalézt
Alf (888)|15.5.2007 20:13
Jo takhle. No ale tos nenapsal. Z Tvého prvního dotazu není absolutně jasné, jestli jsi v oblasti DV absolutní nováček nebo už máš nějaké zkušenosti. Takže buď sdílnější a napiš jak a co provádíš.
mikarik (0)|27.5.2008 21:48
Mám asi podobný problém... PC nemůže kameru najít (Samsung VP-D371). Skusil jsem vyměnit dv kabel, pak FireWire řadič v PC, nakonec jsem si půjčil stejnou kameru a pořád to PC nemůže najít ... Jo a ještě jsem dokonce skusil vyměnit i PC:-))). Tak už nevím čím to může být. Ale ještě před cca měsícem to šlo normálně v pohodě. Ještě doplním, že používám program Ulead a Vegas. Má někdo nápad kde by mohla být chyba??
artam (1147)|27.5.2008 22:24
[QUOTE=mikarik;179110]...Ale ještě před cca měsícem to šlo normálně v pohodě....[/QUOTE]

To pozname ;-), a za ten mesiac sa na ten počítač inštalovalo X kodekov, Y hier, N ovládačov...

V drvivej väčšine prípadov takýchto problémov, ako popisuješ, je problém v softvéri :-) Zrejme úroveň svinstva vo Windows presiahla úroveň jeho funkčnosti. Takže rekapituluj a spomínaj, kedy sa čo inštalovalo a odinštalovalo a podobne. V prípade zúfalstva potom už len format c: a čistý inštal operačného systému :D.
mikarik (0)|28.5.2008 08:15
[QUOTE=artam;179125]To pozname ;-), a za ten mesiac sa na ten počítač inštalovalo X kodekov, Y hier, N ovládačov...

V drvivej väčšine prípadov takýchto problémov, ako popisuješ, je problém v softvéri :-) Zrejme úroveň svinstva vo Windows presiahla úroveň jeho funkčnosti. Takže rekapituluj a spomínaj, kedy sa čo inštalovalo a odinštalovalo a podobne. V prípade zúfalstva potom už len format c: a čistý inštal operačného systému :D.[/QUOTE]

Díky za odpověď. Určitě by to mohla být jedna z příčin, ale : 1 PC, na kterém jsem to zkoušel mám doma a tato možnost by teoreticky mohla nastat. 2 PC, na kterém jsem to zkoušel mám v práci, takže nějaké hry, x kodeků, Y her a N ovladačů ... nepřichází v úvahu. Špatné kodeky na obou PC? Myslím si, že k tomu aby PC našlo kameru nepotřebuje kodeky. Ty jsou potřeba až při následném zpracování videa. Můj názor.
Spíš jsem si myslel, že je to rukama :-), ale dokonce jsem si už přečetl i manuál ke kameře a dělal vše podle něho ...
marek62 (168)|28.5.2008 08:50
Zkousel jsi to stahovat pomoci Mourkova WinDV? windv.mourek.cz
mikarik (0)|28.5.2008 09:05
Taky jsem to zkoušel. Ale pořád to píše, aby jsem připojil kameru .
Pave1 (4279)|28.5.2008 15:15
Jako poslední zoufalá možnost se opravdu jeví četba manuálu kamery (můžeš mít něco přeplé v menu, jsi v režimu VCR a ne kamera? atd).

Pokud máš na PC nainstalovaný kodek "all in one", tak ho odinstaluj (případně pak přeinstaluj vegas).
Pokud je kamera DV (HDV) a projekt ve Vegasu máš správně nastavený na DV (HDV), a stále pak vše nefunguje, tak bych hledal problém v HW (řadič). ALe tvrdíš, že to už běhalo, takže taky typuju binec na PC a neprostudovaný manuál kamery (možnosti menu).

Poslední možností je HW závada FW portu kamery (špatný kabel, poničený konektor atd), to bys zjistil připojením jiné kamery k tomu samému PC.

Pokud si opravdu nevíš rady a nablízku není nikdo zkušenější, můžeš požádat o pomoc prodavače v prodejně s kamerami, zda by stahování nezkusil, případně se obrať s dotazem na vyzkoušení kamery (a jejího FW) na servis.
mikarik (0)|1.6.2008 19:24
Tak jsem požádal zkušenějšího člověka, aby to zkusil na svém PC (běžně stahuje z kamery do PC) a taky mu to nechodilo. PC tu kameru nenašlo. Nakonec jsem volal do autorizovaného servisu a se servismannem jsme došli k závěru, že bude poškozený Fire-Wire výstup z kamery (běžná závada). Cena opravy při výměně konektoru do 1.000,- Kč. Jinak ještě jednou díky všem za pomoc při řešení problému.