Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Převod videa z kamery do pc

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Jak na to ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

Něco si o tom přečíst (aspoň manuál od kamery)

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Alf Zobrazit příspěvek
    Něco si o tom přečíst (aspoň manuál od kamery)

ten mi moc nepomohl , jinak bych nepsal

Je tu občas Avatar uživatele Bobanovicz
    Registrace
    May 2007

Vzhledem k tomu, že jsi nenapsal ani z jaké kamery chceš to video dostat tak je odpověď dost obsáhlá.
    Pokud máš DV kameru tak připojíš kameru buď přes FireWire nebo USB a na počítači použiješ software pro zachytávání.

Alf Alf je offline
    Registrace
    Sep 2004

steven.91
    Já myslel začít s trochou teorie, které je na tomto webu dost. Sem do fóra už se chodí většinou s dotazy, když Ti něco nejde, popř. potřebuješ řešit nějaký složitější problém s videem.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

no to je dost velkej problem ! taham to přes dv kabel , mam panasonic nv-gs11 a problem je , že mi pc nemuže kameru nalézt

Alf Alf je offline
    Registrace
    Sep 2004

Jo takhle. No ale tos nenapsal. Z Tvého prvního dotazu není absolutně jasné, jestli jsi v oblasti DV absolutní nováček nebo už máš nějaké zkušenosti. Takže buď sdílnější a napiš jak a co provádíš.

mikarik
    Guest

Mám asi podobný problém... PC nemůže kameru najít (Samsung VP-D371). Skusil jsem vyměnit dv kabel, pak FireWire řadič v PC, nakonec jsem si půjčil stejnou kameru a pořád to PC nemůže najít ... Jo a ještě jsem dokonce skusil vyměnit i PC)). Tak už nevím čím to může být. Ale ještě před cca měsícem to šlo normálně v pohodě. Ještě doplním, že používám program Ulead a Vegas. Má někdo nápad kde by mohla být chyba??

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od mikarik Zobrazit příspěvek
    ...Ale ještě před cca měsícem to šlo normálně v pohodě....
    To pozname ;-), a za ten mesiac sa na ten počítač inštalovalo X kodekov, Y hier, N ovládačov...

V drvivej väčšine prípadov takýchto problémov, ako popisuješ, je problém v softvéri Zrejme úroveň svinstva vo Windows presiahla úroveň jeho funkčnosti. Takže rekapituluj a spomínaj, kedy sa čo inštalovalo a odinštalovalo a podobne. V prípade zúfalstva potom už len format c: a čistý inštal operačného systému .

mikarik
    Guest

Citace Původně odesláno od artam Zobrazit příspěvek
    To pozname ;-), a za ten mesiac sa na ten počítač inštalovalo X kodekov, Y hier, N ovládačov...

V drvivej väčšine prípadov takýchto problémov, ako popisuješ, je problém v softvéri Zrejme úroveň svinstva vo Windows presiahla úroveň jeho funkčnosti. Takže rekapituluj a spomínaj, kedy sa čo inštalovalo a odinštalovalo a podobne. V prípade zúfalstva potom už len format c: a čistý inštal operačného systému .
    Díky za odpověď. Určitě by to mohla být jedna z příčin, ale : 1 PC, na kterém jsem to zkoušel mám doma a tato možnost by teoreticky mohla nastat. 2 PC, na kterém jsem to zkoušel mám v práci, takže nějaké hry, x kodeků, Y her a N ovladačů ... nepřichází v úvahu. Špatné kodeky na obou PC? Myslím si, že k tomu aby PC našlo kameru nepotřebuje kodeky. Ty jsou potřeba až při následném zpracování videa. Můj názor.
    Spíš jsem si myslel, že je to rukama , ale dokonce jsem si už přečetl i manuál ke kameře a dělal vše podle něho ...

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Zkousel jsi to stahovat pomoci Mourkova WinDV? windv.mourek.cz

mikarik
    Guest

Taky jsem to zkoušel. Ale pořád to píše, aby jsem připojil kameru .

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Jako poslední zoufalá možnost se opravdu jeví četba manuálu kamery (můžeš mít něco přeplé v menu, jsi v režimu VCR a ne kamera? atd).

Pokud máš na PC nainstalovaný kodek "all in one", tak ho odinstaluj (případně pak přeinstaluj vegas).
    Pokud je kamera DV (HDV) a projekt ve Vegasu máš správně nastavený na DV (HDV), a stále pak vše nefunguje, tak bych hledal problém v HW (řadič). ALe tvrdíš, že to už běhalo, takže taky typuju binec na PC a neprostudovaný manuál kamery (možnosti menu).

Poslední možností je HW závada FW portu kamery (špatný kabel, poničený konektor atd), to bys zjistil připojením jiné kamery k tomu samému PC.

Pokud si opravdu nevíš rady a nablízku není nikdo zkušenější, můžeš požádat o pomoc prodavače v prodejně s kamerami, zda by stahování nezkusil, případně se obrať s dotazem na vyzkoušení kamery (a jejího FW) na servis.

mikarik
    Guest

Tak jsem požádal zkušenějšího člověka, aby to zkusil na svém PC (běžně stahuje z kamery do PC) a taky mu to nechodilo. PC tu kameru nenašlo. Nakonec jsem volal do autorizovaného servisu a se servismannem jsme došli k závěru, že bude poškozený Fire-Wire výstup z kamery (běžná závada). Cena opravy při výměně konektoru do 1.000,- Kč. Jinak ještě jednou díky všem za pomoc při řešení problému.

Podobná témata

1. Prevod videa z GOPRO kamery na AVI
    Od Jagged1919 v sekci Editace videa
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-10-2010, 17:45
  2. Převod videa z DV kamery
    Od Renton v sekci Editace videa
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 06-08-2009, 19:15
  3. Převod videa z mini-dv kamery do PC
    Od jmatejka v sekci Editace videa