Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VirtualDubMod a posunuty zvuk

weepee (6)|9.5.2007 12:33
Zdravim,
potreboVal bych poradit. Kdyz si nahraju video z TV do mpeg2 a pak to otevru ve VirtualDubMod, tak mam ke konci uz posunuty zvuk oproti obazu.
Prehrat v BSplayeru to jde dobre a kdyz to otevru v Sony Vegas tak to je taky v poradku. Vedel by nekdo co s tim aby to slo ve VirtualDubMod?

dekuji.
quasi (157)|25.5.2007 18:32
[QUOTE=weepee;141205]Zdravim,
potreboVal bych poradit. Kdyz si nahraju video z TV do mpeg2 a pak to otevru ve VirtualDubMod, tak mam ke konci uz posunuty zvuk oproti obazu.
Prehrat v BSplayeru to jde dobre a kdyz to otevru v Sony Vegas tak to je taky v poradku. Vedel by nekdo co s tim aby to slo ve VirtualDubMod?

dekuji.[/QUOTE]


Nepises, ci je to z digitalnej karty, alebo analogovej. Ale to je vlastne jedno. Vacsina kariet totiz pouziva na vzorkovanie zvuku audio chip na doske, ktory ale nemusi byt presny - a tam vznikaju posuny.

Mne sa to stavalo pri analogovej karte Fly - aj pri prehravani bol zvuk posunuty - na konci meskal, kedze bol nepresne zaznamenany chipom na MB. Toto ale pokial viem nejde vo VD odstranit - ja som to riesil tym, ze som zvuk posunul oproti obrazu "vycentrovanim" , takze na zaciatku bol malo posunuty, v strede akurat, na konci zase trochu meskal - nie idealne, ale pouzitelne riesenie. Existuju aj sw s ktorymi upravis presne dlzku zvuku k obrazu, ale s tymto nemam skusenosti.
Potom sa mi to stavalo na digitalnej karte Hauppauge Nova-T, kde pri prehravani zaznamu to sice islo OK, ale pri natiahnuti do VD bol obraz a zvuk rozbity. To som riesil tak, ze som nasekal video na jednotlive bloky, a v kazdom nastavil obraz a zvuk aby ladili, a nakoniec to pospajal. To bolo narocne hlavne na cas.

No a najlepsie riesenie mam teraz - mam hybrid od Asusu, a ten nahrava vsetko korektne. Ziaden posun pri analogu ani pri digitale, a navyse prilozeny SW je vcelku svizny a prehladny - je to celkovo moja 5. TV karta, ale prva s ktorou som skutocne spokojny. Mala nevyhoda je ta, ze ma 2 vystupy - osobitne na digitalny a osobitne na analogovy signal, takze som si musel vyrobit redukciu, ale ta polhodina prace stala za to. Ked to porovnam s tym trapenim s predoslymi kartami, nie je o com diskutovat.