Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas 7.d mi nepodporuje format .vob

Davida (14)|7.5.2007 16:05
Dobry den,
Prosim o pomoc - potrebujem co najskor vyriesit nasledujuc problem. Mam DVD kameru, nieco natocim, vypalim v kamere a dam do PC. Video je vo formate .VOB. Kvoli spravnemu fongovaniu tychto videi mam kodek ffdshow a otvaram ich v powerDVD full.
Tu je jedno take video, otvoril som ho GSpotom :

V cervenom kruzku je jasna dlzka videa - 4 min a 22 sek.

Na druhom obrazku rovnake video otvaram v Sony Vegas :

ale tu je to video dlhe len 15 sek. A tu je kamen urazu. Mam pocit akoby mal ten Vegas zle kodeky, ale neviem kde to upravit.

Pomoze mi niekto?
Dakujem
stayman (12393)|7.5.2007 16:42
Ty robis v NTSC ??? To video natiahni na timeline a az tak daj screen. FFDshow vypni, to moze byt kamen urazu, takisto neviem, ako suvisi s PowerDVD.:eek:
Davida (14)|7.5.2007 20:13
[QUOTE=stayman;141113]Ty robis v NTSC ??? To video natiahni na timeline a az tak daj screen. FFDshow vypni, to moze byt kamen urazu, takisto neviem, ako suvisi s PowerDVD.:eek:[/QUOTE]

1 sice som nepochopil naco potrebujes screen az po tom ako to vlozim do timeline - ale dobre. Tu je


2 FFDshow kamen urazu nebude, pretoze mi to neslo ani ked som ho nemal.
3 Power DVD suvisi z tym videom tak, ze je to DVD prehravac, ktory obsahuje mpeg2 kodeky, potrebne na spustenie VOB videa, nakolko windows standartne neobsahuje tieto kodeky.
4 dockam sa nejakej rady? Alebo len prispevkov typu - "Ty robis v NTSC ???" ?
Musko (149)|7.5.2007 20:28
[QUOTE=Davida;141111]Dobry den,
Prosim o pomoc - potrebujem co najskor vyriesit nasledujuc problem. Mam DVD kameru, nieco natocim, vypalim v kamere a dam do PC. Video je vo formate .VOB. Kvoli spravnemu fongovaniu tychto videi mam kodek ffdshow a otvaram ich v powerDVD full.
V cervenom kruzku je jasna dlzka videa - 4 min a 22 sek.

Na druhom obrazku rovnake video otvaram v Sony Vegas :
ale tu je to video dlhe len 15 sek. A tu je kamen urazu. Mam pocit akoby mal ten Vegas zle kodeky, ale neviem kde to upravit.

Pomoze mi niekto?
Dakujem[/QUOTE]

Mozno skusit DEMUXnut pomocou VOBEdit (alebo aj nieco ine, ale neviem) na MPEG2 Stream a audio ako WAV, no a to potom vlozit do Vegasu.
Foolproof (2713)|7.5.2007 20:30
Arogantní ton ti moc nepomúže, Staymanova nechápavost o souvislosti s PowerDVD je na místě, protože kdyby to s tím souviselo, tak by Vegas bez PVDVD byl bezmocný a to pravda není.Vegas na to má vlastní plugin.POdezření na FFDShow nylo taky na místě, protože si to při instalaci nastaví astronomický merit a tím pádem se sere i tam kde nemá a většina lidí to neumí vypnout.

Ten Vob může obsahovat i nějaký dummy stream a ten mohl plugin vzít jako základní, kdo ví. GSpot použije systemový filtr, takže ve spojitosti s Vegasem nejsou jeho informace směrodatné.Pokud potřebuješ pouze video a audio, tak udělej cvičně demux a zpět, to je chvilka a pokud to nebude fungovat, možná onemocněl Vegas.:)
Davida (14)|7.5.2007 21:44
ospravedlnujem sa, ak som mal arogantny ton.
Ohladne powerDVD - tieto videa mi nejdu spustit v ziadnom inom DVD playeri. respektive, spustit idu, ale vsetky ostatne playeri ukazuju zly cas - mensi ako je skutocny.
Skusal som to demuxnut, demuxol som to do mpeg streamu a do tento vysledny stream mi vobec nesiel do Vegasu vlozit. Cize nesiel pretiahnut do time-line.
stayman (12393)|7.5.2007 22:17
Takze este raz, tentokrat sa ma Foolproof zastal a myslim, ze to napisal uplne jasne. Ja len doda, ze musis mat este nieco viac sprasene, pretoze Samotny Vegas, akoze je aj od Sony, firmy, ktora vyraba tie kamery, tak ho prave pre nacitanie VOBu prisposobili a dokonca aj pre nacitanie 5.1 audia a dokonca aj vo formate AC3 a co je najlepsie, bez pouzitia PowerDVD (co nie je jediny player pre DVD a ffdshow, co nema s DVD nic spolocne). No a kedze je AJ ZAVISLI od systemovych kodekov a filtrov, tak prave ta instalacia ffdshow mu moze len poskodit, ale nijak prilepsit. Viac sa nebudem teda angazovat pre ludi, co nevedia ani, ze maju projekt v NTSC, nevidim zmysel takejto pomoci. Inak ak PowerDVD ako jediny ukazuje spravny cas a ostatne playere nie, to tiez o niecom svedci...
Davida (14)|7.5.2007 23:07
[QUOTE=stayman;141133]Viac sa nebudem teda angazovat pre ludi, co nevedia ani, ze maju projekt v NTSC, nevidim zmysel takejto pomoci.[/QUOTE]

Len aby si sa naozaj neangazoval - rad by som videl ako vsetci ludia ktori sa sem chodia pytat o pomoc su technicky zdatni v danej oblasti. Ked sem niekto pride tak asi preto ze nie je expert a jeho vedomosti mu nedostacuju.
Z toho dovodu som sem prisiel ja a aj ked som tu hned na zaciatok stretol cloveka, ktory ma potrebu si riesit svoje komplexy ihned po tom ako sa urazi, verim ze to bola dobra volba.
Tiez asi budes jeden z tych ktory citaju len to co chcu citat, nakolko som v prispevku z 20:44 napisal ospravedlnenie za svoj arogantny ton. Hlavne ze sa ti dostalo do pozornosti to ako mi ostatne playere ukazuju zly cas.

Ak to chces pocut, ano asi to tu mam vsetko "sprasene", pretoze nie som ziaden softwerovy expert a asi ani pokrocily. Aby som to nejako regulerne ukoncil - neprisiel som sa sem slovne natahovat ani s tebou ani s nikym inym, cize v tomto smere je z mojej strany jasno.
Idem skusit ten Sony Vegas preinstalovat. Za skusku to stoji.
Foolproof (2713)|7.5.2007 23:49
[quote=Davida;141131].
Skusal som to demuxnut, demuxol som to do mpeg streamu a do tento vysledny stream mi vobec nesiel do Vegasu vlozit. Cize nesiel pretiahnut do time-line.[/quote]

Ta reinstalace bude asi nutná, ale mám obavy, že nejenom Vegasu.:) Elementary stream *.m2v Vegas nevezme, tak pozor, psal jsem demuxnout a zpět do kontejneru.\\/
stayman (12393)|8.5.2007 00:24
[QUOTE=Davida;141137]Len aby si sa naozaj neangazoval - rad by som videl ako vsetci ludia ktori sa sem chodia pytat o pomoc su technicky zdatni v danej oblasti. Ked sem niekto pride tak asi preto ze nie je expert a jeho vedomosti mu nedostacuju.
Z toho dovodu som sem prisiel ja a aj ked som tu hned na zaciatok stretol cloveka, ktory ma potrebu si riesit svoje komplexy ihned po tom ako sa urazi, verim ze to bola dobra volba.
Tiez asi budes jeden z tych ktory citaju len to co chcu citat, nakolko som v prispevku z 20:44 napisal ospravedlnenie za svoj arogantny ton. Hlavne ze sa ti dostalo do pozornosti to ako mi ostatne playere ukazuju zly cas.

Ak to chces pocut, ano asi to tu mam vsetko "sprasene", pretoze nie som ziaden softwerovy expert a asi ani pokrocily. Aby som to nejako regulerne ukoncil - neprisiel som sa sem slovne natahovat ani s tebou ani s nikym inym, cize v tomto smere je z mojej strany jasno.
Idem skusit ten Sony Vegas preinstalovat. Za skusku to stoji.[/QUOTE]

Drze uz je len to, ze ty sem chodis, aby si sa konecne dockal nejakej rady a si to vlastne vyzadoval od nas, no a ked ti ju v tvojom ponimani akoze nedam (pricom problem ja ani nemam a ani s tym nieco od druheho pojat), dovolis si mi este vraviet, co mam a nemam citat, to je drze uz vonkoncom. Nemal by si najskor porozmyslat o sebe, kym nieco napises, chlapce a mozno ani nijake problemy mat nebudes? \\/
Davida (14)|8.5.2007 00:39
[QUOTE=Foolproof;141138]Ta reinstalace bude asi nutná, ale mám obavy, že nejenom Vegasu.:) Elementary stream *.m2v Vegas nevezme, tak pozor, psal jsem demuxnout a zpět do kontejneru.\\/[/QUOTE]

Akosi sa mi to nedari :( - ked to davam spat z .m2v do .vob tak mi to rozdeli do x jednosekundovych videii. Reinstall Sony Vegas skusim az zajtra - tiez som myslel na reinstall celeho windowsu, ale to je na tomto laptope doslova zabitie pol dna.
stayman (12393)|8.5.2007 11:17
Dokonca teraz pozeram, ze staci vlozit z kamery nahrate DVD do mechaniky PC a Vegas ma zalozku File-> Import DVD disk priamo v hlavnej ponuke !!!
Krist (376)|8.5.2007 15:47
a nemel by si nejdriv ve Vegasu zaregistrovat mpeg2 ?
Foolproof (2713)|8.5.2007 16:04
Když ten vob tam dostal, tak asi je MPEG2 funkční, ale to vypadá podle posledního infa na dojebanou hlavičku souboru, nechápu jak se může stát, že mám 1 soubor elementary video a 1 soubor elementary audio, aby z něj nějaký muxer udělal větší počet mpgů nebo vobů jen tak, musí to být nějaké drbnuté.
Krist (376)|8.5.2007 18:49
z kamer co delaji primo do mpeg2 si nemuzes byt jistej nicim
Davida (14)|8.5.2007 22:37
Takze - skusil som file/import/DVD - a funguje to. Sony Vegas si z toho DVD suboru urobi viacero .vob videi, z ktorich kazde je jednou scenou tocenou kamerou.

Tieto vide potom ulozi na disk a tie funguju. Takze dik za RADU.

Dalej - neprisiel som na to ze by niekde bola moznost aktivovat pomocou kluca mpeg2.

S tou hlavickou suboru to moze tak byt. Mohol by si mi povedat ako mam skusit tu hlavicku opravit?
pripadne som si dovolil jedno z takychto videii uploadnut na rapidshare - http://rapidshare.com/files/30239619/VTS_03_1.VOB
Je tam natoceny len cyklista a auto a to bez zvuku. To video je dlhe 24sek, ale Vegas mi ukazuje len 11.880 sek.

Ak by mal niekto cas, mozte si to stihanut a skusit to spustit vo vasom Vegase. Budem uprimne vdacny.

Mimochodom - ako som pisal uvodne, pomocou file/import/DVD to uz do toho vegasu dostat doazem, cize problem je sam o sebe vyrieseny, ale aj tak by som rad vedel preco mi to nejde "normalnou" cestou.
Dakujem.
Foolproof (2713)|8.5.2007 23:02
Tak to bude asi chybička Vegasu :-? , skutečně se načte video o délce jenom 11 s.

WombleDVDWizard to ovšem načte správně, viz obr.
Foolproof (2713)|8.5.2007 23:11
Udělal jsem demux a mux, jak jsem psal výše a už to Vegas načetl bez problémů. Něco je v tom vobu asi netradičního, takže to nestrávil.:-?
Ale zádrhel vidím nejspíš ve zvuku, strčil jsem mu tam zpátky AC3, ale identifikoval MPEG Audio.


Viz obr.
Foolproof (2713)|8.5.2007 23:41
Tak jsem nad tím ještě trochu přemýšlel, v hlavičce je zvuk AC3, přitom je tam ticho, navíc jsou v hlavičce titulky, které tam pochopitelně taky nejsou, možná, že bez ifo souboru to Vegasu nevoní.
Ale proč identifikuje AC3 jako MPEG audio ? S těmi importy je to tam složité, extra streamy se tam nedají přidat ,jenom kontejnery, je to trochu divná filosofie, já to proto používám pouze na DV Avi, pro MPEGy jsou určitě přítulnější programy.
stayman (12393)|9.5.2007 08:49
"normalna" cesta je podla mna to, co ide, teda tym importom, kde potrebujes urcite aj ifo subory, aby mohol Vegas identifiovat sceny atd. Ostatne je nenormalne, pretoze Vegas je stavany pre ten import. A podla mna je skor nenormalne stale mat projekt v NTSC.
Krist (376)|9.5.2007 11:39
Taky se me tvyho videa ukaze ve vegasu jen kousek bez zvuku. Ale jak jsem psal, DVD kamery tvori vselijaky paskvily .vob nebo .vro
Jinak do vegasu natahnu v pohode jakykoliv .vob z normalnich dvd i bez .ifo, cely se zvukem.
A pokud to chces strihat tak jsou asi fakt lepsi jiny softy na strih mpeg2 nez vegas. Vegas provede celkovou rekompresi.
stayman (12393)|9.5.2007 12:44
[QUOTE=Krist;141204]Taky se me tvyho videa ukaze ve vegasu jen kousek bez zvuku. Ale jak jsem psal, DVD kamery tvori vselijaky paskvily .vob nebo .vro
Jinak do vegasu natahnu v pohode jakykoliv .vob z normalnich dvd i bez .ifo, cely se zvukem.
A pokud to chces strihat tak jsou asi fakt lepsi jiny softy na strih mpeg2 nez vegas. Vegas provede celkovou rekompresi.[/QUOTE]


Aaaale nehovor, aj ked su tam tituly v roznych VTS ??? \\/
Foolproof (2713)|9.5.2007 13:02
POdle mě na nastavení projektu prdlajs záleží, to zdůvodním tím, že projekt mohu přece změnit až následně po importu.Navíc já mám jako default projekt Pal a chovalo se to stejně.
stayman (12393)|9.5.2007 14:31
[QUOTE=Foolproof;141211]POdle mě na nastavení projektu prdlajs záleží, to zdůvodním tím, že projekt mohu přece změnit až následně po importu.Navíc já mám jako default projekt Pal a chovalo se to stejně.[/QUOTE]

A hovori niekto, ze to ma vplyv na otvaranie VOBov ???? :eek: :eek: :eek:
Krist (376)|9.5.2007 15:52
[quote=stayman;141207]Aaaale nehovor, aj ked su tam tituly v roznych VTS ??? \\/[/quote]
Ok, pravda, tak jsem to zkusil a pokud je video moc velke a rozdeleno na vice dilu VTS (VTS_01_x.VOB) tak vegas skousne jen prvni cast. Neljepsi je pretahnout tam .ifo, to se natahne cely.
stayman (12393)|9.5.2007 16:37
Navyse myslel som aj viac titulov (casti), co nerozpozna..
Davida (14)|9.5.2007 18:18
Takze chyba bude asi v kamere. Tiez nemam priliz tento system vypalovania na DVD rad, tato kamera totiz nie je moja, mam ju len pozicanu.

K NTSC - co je na tom nenormalne? Ved je to len odlisna norma.

Dakujem vsetkym co ste stiahli to video a tak zistili viac o mojom probleme.
Krist (376)|9.5.2007 18:19
jestli myslis vic filmu v menu, kazdej ma svuj vlastni 1 vob (napr. VTS_03_1.VOB), tak to jde v pohode bez .ifo.
Alf (888)|9.5.2007 18:20
Zkusmo jsem ten *.vob "protáhl" Womblem a pak to Vegas načetl bez problémů
Krist (376)|9.5.2007 18:21
jj, je to urcite kamerou. Asi si do hlavicky prida nakou nestandartni chujovinu
stayman (12393)|9.5.2007 19:47
[QUOTE=Krist;141239]jestli myslis vic filmu v menu, kazdej ma svuj vlastni 1 vob (napr. VTS_03_1.VOB), tak to jde v pohode bez .ifo.[/QUOTE]

To nie je pravda, titulov mozes mat viac aj v jednom VTS \\/
Krist (376)|9.5.2007 20:02
[quote=stayman;141245]To nie je pravda, titulov mozes mat viac aj v jednom VTS \\/[/quote]
Me to architekt vyfuslne jak jsem psal, a jedno puceny dvd to taky tak melo. Takze muzes mit pravdu.
Davida (14)|11.5.2007 20:10
Na zaver by som sa chcel este spytat jednu vec na ktoru nemozem prist. Netyka sa mojho predchadzajuceho problemu.

Ako urobit v sony vegas fotografiu z priebezneho videa?
Pre porovnanie, pred tym som robieval v Pinnacle Studio, tam na to bola funkcia, z priebezneho videa som mohol urobit fotku a s tou dalej pracovat.

Tu vo Vegase som nic take nenasiel, zostava mi len menej pohodlny system - zpomalit to video na minimum.
BOBA (590)|11.5.2007 20:54
[QUOTE=Davida;141390]Na zaver by som sa chcel este spytat jednu vec na ktoru nemozem prist. Netyka sa mojho predchadzajuceho problemu.

Ako urobit v sony vegas fotografiu z priebezneho videa?
Pre porovnanie, pred tym som robieval v Pinnacle Studio, tam na to bola funkcia, z priebezneho videa som mohol urobit fotku a s tou dalej pracovat.

Tu vo Vegase som nic take nenasiel, zostava mi len menej pohodlny system - zpomalit to video na minimum.[/QUOTE]
U náhledového okénka máš ikonky a jedna z nich je na foto.
Davida (14)|11.5.2007 21:42
[QUOTE=BOBA;141393]U náhledového okénka máš ikonky a jedna z nich je na foto.[/QUOTE]

Asi som musel byt slepy.
Este raz vsetkym dakujem, naozaj ste mi pomohli. Urobil som si o tomto fore velmi dobry nazor.

PS: [QUOTE=Staymen]Nemal by si najskor porozmyslat o sebe, kym nieco napises, chlapce[/quote]
Ja o sebe premyslam docela casto, a co ty?
stayman (12393)|12.5.2007 00:52
[QUOTE=Davida;141396]Ja o sebe premyslam docela casto, a co ty?[/QUOTE]

Nemam nad cim, som dokonaly.
stayman (12393)|12.5.2007 00:55
[QUOTE=BOBA;141393]U náhledového okénka máš ikonky a jedna z nich je na foto.[/QUOTE]

Este mozes vyuzit vstavany skript, oznacis si region a vyrenderuje ti celu sekvenciu samostatnych snimkov a vyberies si ten najlepsi..