Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera do vody

KHi (25)|4.5.2007 02:15
Dobrý den!
Používáte někdo vodní kamery? Nemáte nějaké zkušenosti... doporčte něco :)

Děkuju moc
stayman (12393)|4.5.2007 07:35
[QUOTE=KHi;140962]Dobrý den!
Používáte někdo vodní kamery? Nemáte nějaké zkušenosti... doporčte něco :)

Děkuju moc[/QUOTE]

Vodni kamery? A nestaci nejaky evamarine? :eek:
Pitomec (10211)|4.5.2007 13:40
Radši Eva Major než Eva Marine :D
bobescl (31)|6.6.2007 12:30
No nepoužívám vodní kameru , ale udělal jsem si z 10 mm plexi pouzdro na Panasonic NV-DS30. Jako pruzor jsem pouzil brousene opticke sklo ( cca 500,-). Před 2 roky jsem vyzkoušel v Chorvatsku a super. letos v Egypte jsem , ale nedaval pozor a poskodil jsem nevedomky tesneni a nez jsem zjistil, ze v pouzdre je malinko vody, bylo pozde. Nekolik kapek se mi dostalo dovnitr kamery na desku s procesory a pruser by na svete. Nicmene, jiz mam Panasonic NV-GS 500. Ta se tam vejde taky akorat prepracuji uzaver a bude to super. Premyslel jsem take o pouziti plastove sklenice na sypke materialy ( mouka, cukr apod. - k dostani v supermarketech) Uzaver je jen na jednu klipsnu, ktera ale drzi jak cert. Dopredu je nutne udelat pruzor, kvuli nezkreslenemu zaznamu, coz ale neni tak velky problem.Tyto samo domo jsou vsak jen na malou hloubku. Do vetsich hloubek je potreba pouzdro koupit. S tim ale nemam zkusenosti. Podrobnosti rad sdelim na mail. Cus
Krtek (1279)|11.6.2007 22:21
Na http://www.videokamery.cz je návod, jak si vyrobyt podvodní pouzdra na kameru doma, jelikož origoš stojí víc než celá kamera. Udělal jsem si ho, a testoval v Řecku, Egyptě a na Lanzarote. Nemá to chybu a výroba mě vyšla na cca 150 kč.
bobescl (31)|3.9.2008 10:52
Takže vzhledem k tomu,že jsme letos byli opět v Egyptě a to v Sharmu, kde je mnohem lepší podvodní svět než v Hurghadě, tak jsem na mého NV-GS500 udělal nové pouzdro. Plexi 8mm, broušené laboratorní sklo jako průzor, zadní kryt je odnímatelný. Těsnění silikon, uchycení plastovými klipsnami ze zářivek. Slepeno tavnou pistolí, což není úplně ono. Předělám a slepím lepidlem na akvária kvůli pružnosti. Natočil jsem 6 hodin pod vodou do hloubky cca 2 m.
Želva, perutýni, makrely, ježík, soltýni - jehly, baracudy a jiné korálové ryby. Je to fakt úžasné, hlavně pak pro lidi, kteří se nikdy pod hladinu nepodívají a to z různých důvodů. Cena materiálu je cca 600 Kč.
bobescl (31)|3.9.2008 10:53
[QUOTE=Pitomec;140990]Radši Eva Major než Eva Marine :D[/QUOTE]

Souhlas ....