Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 51 z 166 PrvníPrvní ... 41495051525361101151 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 751 až 765 z 2479

Téma: Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Karel129 Zobrazit příspěvek
    Jozefe mel jsem stejny nazor,ale ted uz ho poupravuju.Mam +- obe rady(HD-Full HD)a radsi se koukam na to LCD jak na plasmu.
    tak Karol, dole hlavu dávam...Kedysi som ti bol dlžný tú fotku z meráka ( spotreba LCD - 65-80W ), ale myslím, že si na to postupne prišiel aj sám... Inak som rád, že si spokojný s full hd.

Jozef:Jak uz jsem psal,porovnaval jsem i HD plasmu a myslim ze do 2 m to u 40" placky poznat jde, ne tak 50",kdysi jsem to porovnaval i v krame vedle sebe(50" plasmy na blue ray nejaka pohadka) .
    opäť si ma potešil... Prajem všetko dobré v roku 2010....

Citace Původně odesláno od mph1 Zobrazit příspěvek
    Jinak ja koukam z 3.5 m a vidim na 50" rozdil mezi 720p napr. na ZDF HD a 1080i na Servus TV (nebo si to aspon myslim ).
    dnes by mali byť Vianoce...Normálne ma chlapci tešíte...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od mph1 Zobrazit příspěvek
    Jinak ja koukam z 3.5 m a vidim na 50" rozdil mezi 720p napr. na ZDF HD a 1080i na Servus TV (nebo si to aspon myslim ).
    Asi tak, na 3,5 m je to o dobrom pocite. Fyzika nepustí. Na 50" je to +/- 2m a ak niekto vidí niečo viac tak si to len myslí. Aj ja mám full hd a viem, že bližšie ako 5 m od TV sedieť nebudem. Keď si budem musieť kúpiť satelit, tak bude HD. Ale viem že to je zbytočné. Ja by som potreboval uhlopriečku 320 cm aby som videl HD, dokonca aby som splnil THX štandart tak až 360 cm

Nováček Avatar uživatele Silver
    Registrace
    Oct 2009

pro zajemce TV Pan. TX-P42G10E mam spatnou zpravu. toto je nyni ma domnenka, ale.... jak to tak posledni dny sleduji tak tato TV v obchodech uz pomalu konci (viz napr. http://www.videoexpert.cz/plazmove-t...2g10e:comments ). urzite se najdou jeste nektere shopy kde ta tv je, ale i tak tam neni jistota jestli ji maji doopravdy skladem ci ne.

ja tu tv mam taky objednanou, v Datartu. tak jsem zvedav jestli ji jeste sezenou a nebo vyrobce do CR uz tento typ nebude dodavat.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

,Nadruhou stranu si ale myslim, ze Full plasma ma lepsi obraz jak Full LCD,myslim stredni tridu.Tam te nezachrani ani 100-200Hz.Porad tam vidim pohybovou neostrost, coz na plasme skoro nevidim.
    Jarino i timhle jsem Te potesil?Taky Ti preju vsechno nejlepsi v Novem roce.

Registrace
    Jul 2007

Jarino i timhle jsem Te potesil?Taky Ti preju vsechno nejlepsi v Novem roce.
    veď si napísal pravdu, či nie ? ale pokiaľ by som to pohnal smerom od strednej triedy smerom hore.... to by si videl ten čapot..

Snažím sa byť realista...Nie som zarytý LCD-fil...

Je tu pravidelně Avatar uživatele SPAWN
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    Snažím sa byť realista...Nie som zarytý LCD-fil...
    Ale nekdy tak pusobis!! Ale i presto, ti preji hodne zdravi do nove roku 3D.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Silver Zobrazit příspěvek
    pro zajemce TV Pan. TX-P42G10E mam spatnou zpravu. toto je nyni ma domnenka, ale.... jak to tak posledni dny sleduji tak tato TV v obchodech uz pomalu konci (viz napr. http://www.videoexpert.cz/plazmove-t...2g10e:comments ). urzite se najdou jeste nektere shopy kde ta tv je, ale i tak tam neni jistota jestli ji maji doopravdy skladem ci ne.

ja tu tv mam taky objednanou, v Datartu. tak jsem zvedav jestli ji jeste sezenou a nebo vyrobce do CR uz tento typ nebude dodavat.
    Zas tak tragicky bych to nevidel.

Tady jich je dost: http://www.zbozi.cz/p211035-panasoni...dShire=&shire=

A v kamennych obchodech jsem jich videl taky dost. Jen za jinou cenu.

P.S: ja opravdu nechapu proc lidi po tech G10 tak pasou.
    Naposledy upraveno uživatelem SPAWN: 05-01-2010 v 15:38

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od SPAWN Zobrazit příspěvek
    Ale nekdy tak pusobis!! Ale i presto, ti preji hodne zdravi do nove roku 3D.
    Čo mi iné ostáva, keď medzi PDP nájdeš len jednu plazmu, ktorá je skutočne dobrá : PDP-LX5090.

To ostatné, čo tu predvádzajú Panasonic a LG nestojí za to, aby som sa tým zapodieval....

Panasonic bol relatívne dobrý s PDP 2 roky dozadu, ale už potom nie. LG sa ešte ani nedostala na úroveň Panasonicu.

Medzi LCD je to už oveľa iné. Tam nájdeš modely, ktoré sa dajú už kľudne zrovnávať s PDP-LX5090. Samozrejme nestoja pár tisíc, ale pár desiatok tisíc CZK. Ale to stála toľko aj LX5090.
    Takže asi tak...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

No áno. Samsung s PDP vyčnieva z radu. Obraz majú ako LCD. Mám dojem, že lovia zákazníkov ktorí si naštudovali že PDP má lepší obraz ale v predajniach sa im predsa len páčia viac tie LCD omalovávanky. Tak prečo toho nevyužiť.
    Osobne si myslím že je Pioneer, potom dlhóóóó nič, potom Panasonic a potom zbytok. LG má oproti Samsungu navrch výbavou. Panasonic stráca výbavou asi na všetkých.

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Jozef035 Zobrazit příspěvek
    No áno. Samsung s PDP vyčnieva z radu. Obraz majú ako LCD. Mám dojem, že lovia zákazníkov ktorí si naštudovali že PDP má lepší obraz ale v predajniach sa im predsa len páčia viac tie LCD omalovávanky. Tak prečo toho nevyužiť.
    Osobne si myslím že je Pioneer, potom dlhóóóó nič, potom Panasonic a potom zbytok. LG má oproti Samsungu navrch výbavou. Panasonic stráca výbavou asi na všetkých.
    no ono je to otázka osobných preferencií, čo sa týka kvality obrazu. Ono totižto ten Pioneer mazal ako sviňa, akurát to bolo to magické KURO, ktoré vrážalo obrovské prachy na PR a marketing. Takže boli mnohí z neho pokakaný...
    Ale pravdou bolo to, že vo vnútri si našiel naozaj kus poctivého železa.
    Čo sa týka obrazu, tak Kuro bolo vcelku dobré, farby mali prirodzený nádych, ale čo sa týka hĺbky ostrosti obrazu, nebola to žiadna sláva.
    Okolo Kura bola nezmyselná pseudo bublina, v jeho dobe len málokto videl naozaj kvalitné HD video, nie ako dnes to pseudo HD v podaní MKV. To bolo ozaj demo s dátovým tokom cez 80 Mbit/s. Kuro sa snažilo hlavne preniknúť tam, kto si ho mohol dovoliť a pre koho to bola určitá prestíž. Dodnes sa smejem, ako zopár správnych chalanov sa dohodlo niekde v Rusovciach a Rajke, že ten, kto bude mať najväčšie Kuro, bude "bratyslavský machor, pipenka..." Áno boli to machori, Kuro na stene pipenka, UPC direct v ňom čaveska...
    Tuto si Kuro vyšľapávalo svoju nenásytnú cestu...
    Zopár správnych nadšencov si tento "zázrak" kúpilo hlavne kvôli obrazu...
    Za tento vcelku pekný obraz mohlo Kuro ďakovať tomu, že mu dali naozaj poctivú a špičkovo vyladenú elektroniku a FW. Inak to bol bežný TV...

Dnešným svetom HDTV vládne šlegriánstvo, globalizácia, oblbovanie a šetrenie všade, kde sa to dá. Ten obraz, ktorý vidím v show roomoch tomu aj nasvedčuje. Verím, že nebudem už len popamäti spomínať na časy, ktoré boli ešte 3 roky dozadu. Vtedy ešte vládli poctivé črevá....

No a tak sa pridávam k nickovi "Hmmm" a čakám aj ja...

Registrace
    May 2009

Čo mi iné ostáva, keď medzi PDP nájdeš len jednu plazmu, ktorá je skutočne dobrá : PDP-LX5090.

To ostatné, čo tu predvádzajú Panasonic a LG nestojí za to, aby som sa tým zapodieval....

Panasonic bol relatívne dobrý s PDP 2 roky dozadu, ale už potom nie. LG sa ešte ani nedostala na úroveň Panasonicu.

Medzi LCD je to už oveľa iné. Tam nájdeš modely, ktoré sa dajú už kľudne zrovnávať s PDP-LX5090. Samozrejme nestoja pár tisíc, ale pár desiatok tisíc CZK. Ale to stála toľko aj LX5090.
    Takže asi tak...
    Pripomenul si mi obrazove chute kdyz jsem tenkrat videl PDP Pioneer na zivo.To jsem fakt kookal. Vsechny ostatni PDP a LCD LED sli nejak tak na druhou kolej. K tomu byla profi skalibrovana. Na druhou stranu dnesni PDP od Panasonicu jsou nejlepsi na thu v PDP. Jen co mi vadi (to bych nemal rikat) jsou ty vetracky. Kdyz se bohybuji delsi dobu v IT tak vim co to zbusobuje casem napr. v PC, NB. Kdybch musel jit nouzove tedka do TV sel bych do PDP Panasonic. LG a Samsung maj technickych neduhu ze vetsinou konci na aukru jako nahradni zbozi.

Jedine LCD LED TV ktere se blizi PDP je Sharp LC-XXLE700E ale jeste jsem ho nikde nevidel v DVB-T,C,S,S2. Tak nemuzu hodnotit.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Čo sa týka obrazu, tak Kuro bolo vcelku dobré, farby mali prirodzený nádych, ale čo sa týka hĺbky ostrosti obrazu, nebola to žiadna sláva.
    Hĺbka ostrosti obrazu nezávisí od televízora ale od kameramana resp. objektívu. S tým žiadny televízor ani monitor nič neorobí. Rsp. od pozorovacej vzdialenosti. Viď diskusia o HD. Z určitej vzdialenosti je ostré všetko.
    Čo sa týka dynamického rozsahu tak na Pioneer nemal nikto, tak ako na plazmu nemá žiadne LCD. Možno pár jedincov čo stoja ako malé auto.
    Pioneer som riešil pred troma rokmi pri kúpe prvej plazmy keď kuro ešte hádam ani neexistovalo.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od SPAWN Zobrazit příspěvek
    Pripomenul si mi obrazove chute kdyz jsem tenkrat videl PDP Pioneer na zivo.To jsem fakt kookal. Vsechny ostatni PDP a LCD LED sli nejak tak na druhou kolej. K tomu byla profi skalibrovana. Na druhou stranu dnesni PDP od Panasonicu jsou nejlepsi na thu v PDP. Jen co mi vadi (to bych nemal rikat) jsou ty vetracky. Kdyz se bohybuji delsi dobu v IT tak vim co to zbusobuje casem napr. v PC, NB. Kdybch musel jit nouzove tedka do TV sel bych do PDP Panasonic. LG a Samsung maj technickych neduhu ze vetsinou konci na aukru jako nahradni zbozi.

Jedine LCD LED TV ktere se blizi PDP je Sharp LC-XXLE700E ale jeste jsem ho nikde nevidel v DVB-T,C,S,S2. Tak nemuzu hodnotit.
    ...tohle lcd strčí PDP do kapsy...
    http://www.trustedreviews.com/tvs/re...-LED-LCD-TV/p1

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2009

Dnešným svetom HDTV vládne šlegriánstvo, globalizácia, oblbovanie a šetrenie všade, kde sa to dá. Ten obraz, ktorý vidím v show roomoch tomu aj nasvedčuje. Verím, že nebudem už len popamäti spomínať na časy, ktoré boli ešte 3 roky dozadu. Vtedy ešte vládli poctivé črevá....

No a tak sa pridávam k nickovi "Hmmm" a čakám aj ja...
    Je-li to tak, pak jsi zaspal dobu, ne? Protoze pokud vladne "slegrianstvo", kde beres jistotu, ze vladnout prestane? Potom cekani znamena, ze cim dele tim hure, ne?

Jsem rad, ze mam to co mam, protoze to s prehledem splnilo vsechna ma ocekavani. Co prijde za rok by mohlo byt taky dost velke zklamani (viz Samsung SmartLED 2008/2009).

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Cenově určitě.

Podobná témata

1. Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)
    Od Ivo Mašek v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3662
    Poslední příspěvek: 04-03-2022, 17:54