Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 166 PrvníPrvní 123451353103 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 2479

Téma: Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?

Je tu pořád Avatar uživatele Radoo
    Registrace
    Apr 2007

pitomec a vlastax
    chlapci, neumíte opravdu číst ?
    Článek https://www.tvfreak.cz/plazma-lcd-a-...obojovano/1984
    je všeobecně o zobrazovačích CRT, LCD a plazma jak TV, tak i o PC monitorech.
    Ve statistikách jsou fakta o tom, co se prodává a opravdu vás mohu ujistit, že CRT to už nejsou.
    Expanze velkoplošných LCD z IT do spotřební elektroniky ... Závěrem tak nezbývá, než předpovědět: v prodeji plochých TV a monitorů čekají v nejbližších pěti letech výrobce a prodejce tučná léta.

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Pozor, nic takového, že se CRT televize neprodávají, v článku nepíšu. Naopak:
    "plochou obrazovkou bylo osazeno 33% televizorů prodaných v roce 2006, jejich cena ale představovala 82% celého trhu". To znamená, že v 2006 ještě 2/3 prodaných TV bylo klasických CRT.

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Zdeněk Michálek Zobrazit příspěvek
    Pozor, nic takového, že se CRT televize neprodávají, v článku nepíšu. Naopak:
    "plochou obrazovkou bylo osazeno 33% televizorů prodaných v roce 2006, jejich cena ale představovala 82% celého trhu". To znamená, že v 2006 ještě 2/3 prodaných TV bylo klasických CRT.
    Tak to se pitomcovi a vlastovix omlouvám, kusově je to za min. rok vítězství pro CRT,
    finančně pro panely. Trend je nastoupen a dáme se překvapit.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Do obýváku budu kupovat nový TV (paní mě ukecala - já na TV moc nekoukám, zato ona je vděčným divákem). A trend, netrend., bude to CRT. Protože pro sledování TV pořadů je pořád CRT nejlepším zobrazovadlem.
    Toť můj názor, s kterým nemusí někdo souhlasit, ale ukecat se nenechám - vždy věřím svým očím, až potom snad možná reklamě....

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

CRT, na analógové vysielanie ktoré je u nás jedine CRT a to 50Hz. Práve som mal možnosť porovnať obraz na Samsung LE32S62 a nejakej staručkej Philipske s uhlopriečkou 63cm a ten obraz pri sledovaní TV je na tom LCD-čku hnusný. A to vraj patrí k tým lepším. Rozmach LCD a plazma technológie nevidím ani tak v tom, že je to lepšie, ale v tom, že taká CRT telka vydrží kľudne aj 10 a viac rokov, ale to pre výrobcov nie je zrovna dobrý byznys, tak sa nás snažia presvedčiť aby sme staré dobré CRT-čká zamenili za nové LCD, alebo plazmy.

lis
    Guest

Vzhledem k tomu, že budu TV využívat k propojení s PS3jkou, dále pro sledování HD filmů z PC bych v současné době šel v poměru cena/výkon do nové řady LCD od Samsungů, konkrétně do LE40M87BD, jinak obraz při sledování UPS direct s kvalitou okolo 95% by snad taky nebyl špatnej....

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Jedine 37" Full HD LCD s 1:1 pix. HDMI vstupom pre PC s analog a digital tunermi. :-~~ Najlepsie Samsung S-PVA panel s aspon 2000:1 statickym kontrastom a pozerat na to z 30cm...

Kupil som minuly tyzden k PC 21" LCD (Samsung 215TW) a zda sa mi to proste male

Je tu pravidelně Avatar uživatele Barto
    Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od droopy
    Najlepsie Samsung S-PVA panel s aspon 2000:1 statickym kontrastom a pozerat na to z 30cm...
    nejak moc blizko nie?

-- co sa tyka vyberu tv tak na obycajne vysielanie alebo aj dvb klasicke crt,, lcd a plazma jedine pokial sa bude pustat solidny matros (dvd, hd ripy a pod) alebo k pripojeniu ps3 alebo xboxu 360

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Na běžné koukání jedině CRT. Na filmy jsem chtěl ještě před měsícem koupit projekci od SONY, ale nakonec jsem vzal projektor, konkrétně PANASONIC PT-AX100E a můžu říct, že na filmy a sportovní přenosy už nehci nic jiného

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Ja vam nevim - jak chodim kolem tech LCD v hypermarketech, tak naprostym skokem se pres noc zmenily z kostickovane olejomalby na kvalitni tv. A protoze neverim, ze vymenili 99% lcd ve vyloze, tak se domnivam ze proste zlepsili signal a presli na dvb-t,s nebo c (?).
    Cili mi z toho vychazi, ze crt proste do 2 let odzvoni, stene jako odzvonilo crt u monitoru (i kdyz nekteri skalni grafici mi za to utrhnou hlavu, proste normalni kancelarske kryse je jedno ze cervena je o 3 stupne mimo kalibraci ) A protoze mam v umyslu pouzivat pc jako recorder a prehravac a dvb-neco nas zrejme nemine, tak chci jit do lcd.
    A kdyby nekdo kdo tomu rozumi sestoupil z vysin a poradil, co vybrat z nasledujiciho odkazu (chci to tam vzit, protoze tam mam nejaky kredit za reklamaci), tak by mi docela pichl - lajcky se rozhoduju mezi Samsungem a LG
    http://www.pixmania.cz/cz/cz/59/xx/x...C&orderBy=Prix

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

CRT jsou bezva i kdyz pominu ty verze slim porad to neni placka jako u plasmy ci LCD
    Ja jsem pro LCD. Taky to chce s cenou s rozumem.

32" bud Panasonic,Sharp ci Philips

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od dj.gotfrua Zobrazit příspěvek
    CRT jsou bezva i kdyz pominu ty verze slim porad to neni placka jako u plasmy ci LCD
    Ja jsem pro LCD. Taky to chce s cenou s rozumem.

32" bud Panasonic,Sharp ci Philips
    A co JVC, Samsung, Toshiba a Sony ? Nemáš v tom právě příliž jasno.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Procházel jsem tuto diskuzi a překvapilo mě kolik lidí hlasovalo pro CRT. Já plánuji nákup plazmy, a to z několika důvodů, je to poslední a nejdůležitější díl v mé skládačce "domácí kino" a proto aby to bylo opravdu kino tak 32'' je málo...
    Proto vybírám mezi technologií LCD vs. Plazma a po shlédnutí v obchodech a přečtení mnohá fór, to bude plazma. S tím,že počítám,že klasický příjem bude horší, ale zase bude lepší než v součastnosti, kdy mám 72 cm CRT od MAscomu, což byl hodně blbý nákup, tak poruchový stroj snad jiný není...
    A mým favoritem je Panasonic 42PX70E u něchž čekám v nejbližších dnech snížení ceny a pak do něj půjdu!

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Palib Zobrazit příspěvek
    ... S tím,že počítám,že klasický příjem bude horší, ...
    Já bych rozlišil:
    - běžnou náhradu staré TV CRT a co běží také mnoho hodin denně. Potom dnes už směr lepší LCD. Byl to můj případ, jsem zatím spokojený s 32" LCD a zpět CRT, tak to ani náhodou.
    - s ambicemi na sváteční kino (a tedy na opravdu velkou uhlopříčku) je jistě lepší koukat na plazmu, tam ale já viděl problém ve zbytečně velké spotřebě pro běžné, jaksi i to nesváteční "kuchyňské" pokoukání,
    - v případech něco mezi tím, tedy jen něco málo více nad 32", tak to bych asi zůstal u výborné LCD.

Jinak se obávám, že při klasickém (analogovém) příjmu, pokud opravdu už dnes ten signál není a pro všechny TV stanice dobrý (bez duchů apod.), tak to budeš muset a téměř okamžitě s novou TV řešit: satelitem nebo STB na pozemní digitál nebo alespoň lepší anténou (anténami) a vyladěním s důkladným přeměřením ... a což to poslední dnes zadarmo také není (když jsem si to u nás tady zjišťoval a výsledek nezaručen).
    Neberu tu otázku lepšího vstupu jako žádné mínus LCD nebo plazmy (jak je rádo zde také prezentováno nickem P. a tímto ho zdravím), ale je třeba s tím počítat předem a mít připravený v kasičce ...

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

No klasicky příjem je zatím řešen klasickou anténou, ale díky bohu jsem v místech kde je signál digitálního příjmu, tak snad to bude lepší... A pořád je možnost se připojit přes UPC a nebo teď dokonce nově přes PODU...
    A co se týče zvýšené spotřeby tak s tím se počítá ikdyž plazmy 10. generace jsou už na tom lépe a hlavně neběží u nás TV celý den tak to přežijem...
    A v neposlední řadě jsem celou dobu mluvil o projektoru a do plazmy jsem šel až po dohodě s manželkou, které by plátno na stěně asi nesnesla...

Strana 3 z 166 PrvníPrvní 123451353103 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)
    Od Ivo Mašek v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3662
    Poslední příspěvek: 04-03-2022, 17:54