Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

převod záznamu na miniDV kazetě do PC - pátrání po pomoci

Hubert (7)|30.4.2007 19:12
Před časem jsem si pořídil, díky krátkému zapůjčení videokamery, videozáznam. Jelikož jak z předchozího vyplývá, nemám kameru, tak ani nejsem zařízen pro převod záznamu do formátu , který by přečetl PC a mohl bych si to vypálit na DVD.
Není tak zařízen ani člověk, který mi kameru zapůjčil ( hromadí miniDV kazety).
Tak jsem začal hledat možnost nějakého "externího" převodu. Bohužel. Nedaří se. Když jsem naposledy zjistil , že takovou službu poskytuje Kodak a objednal jsem si to u nich, tak mi kazety vrátili s tím, že jejich kamera to nepřečte. Záznam byl pořízen poloprofesionální kamerou Panasonic.

Takže mě teď ještě napadlo obrátit se na Vás na foru a požádat o pomoc, informaci jak bych mohl dojít k tomu digitálnímu záznamu. Díky.
pozn. Jsem z Prahy.
Whitejoker (616)|30.4.2007 19:54
No, bojím se, že bez kamery, která to nahrála to nepůjde (když ani Kodak ne...).
Pak pořebuješ mít fire-wire vstup v kompu (buď se dá koupit řadič - jako interní karta, cca 400 Kč), něktré notebooky už to mají integrované nebo jako pcmcia kartu.
Musíš mít nainstalovaný DV kodek (buď od Mrchosoftu, Mainconcept, Cedocida) a nějaký program, kterým data přetáhneš do kompu.
Surový záznam v kompu je dobré sestříhat v nějakém střihovém softu (takové ty záběry, kdy si člověk omylem filmuje nohy, apod.) a pak to převést na video stream vhodný pro tvorbu DVD (většina moderních střihových softů už vykydne přímo mpeg-2 stream. A pak samotná tvorba DVD (říká se tomu mastering nebo autorizace).

Nejlepší použít nějaký all in one soft (Pinacle Studio, Ulead video studio, aj).
Ale bez kamery, FiWi karty, spojovacího kabelu to opravdu nepůjde
Alf (888)|30.4.2007 20:47
Možná by bylo dobré napsat typ kamery.
Whitejoker (616)|1.5.2007 08:16
ještě je varianta (když to Kodak nepřehrál), že ta páska je nějaká nakopnutá.
MiniDV je standard a měla by jí přehrát každá miniDV kamera.
Hubert:
Zkus kontaktovat Krtka přes SZ - pokud se sem mezitím nepodívá sám
Pitomec (10211)|1.5.2007 08:40
Krtek není z Prahy a nepochybně se v Praze dá snad sehnat někdo s DV kamerou, ne? :)
Whitejoker (616)|1.5.2007 19:52
No to snad hej, ale když ten Kodak ne a ne ...
možná zkusit Foto Škoda v Jindřišské...
Alf (888)|1.5.2007 21:15
[QUOTE=Whitejoker;140719]...MiniDV je standard a měla by jí přehrát každá miniDV kamera...[/QUOTE]
MiniDV je standard kazety, ne záznamu. Je možné, že je to třeba nahrané jako LP (nebo HDV) a pokud vím, tak konkrétně Panasonic uvádí, že záznam LP nemusí být přehratelný na jiném typu kamery (aspoň teda u GS-400).