Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 15 z 33 PrvníPrvní ... 5131415161725 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 211 až 225 z 485

Téma: Jak přidělat TV na zeď

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od zoroastro Zobrazit příspěvek
    Jelikoz jsem pri nakupu a instalaci cerpal mnoho informaci z tohoto webu, rad prispeji mymi zkusenostmi.

Koupil jsem plasma Samsung PS50A557 a resil zaveseni na sadrokartonovou pricku. Jako drzak jsem pouzil fixni drzak HAMA Action zminovany v tomto threadu. Po dlouhem patrani po udajich o nosnosti sadrokartonu a nejvhodnejsich kotvicich materialech jsem dospel k tomu, ze se neni treba zaveseni do sadrokartonu bat. Dobry zdroj informaci je tato stranka.
    Pro pripevneni drzaku na zed jsem pouzil 8 kovovych dutinovych hmozdinek HM6x50 (koupeno v Hornbachu) - 6 nahore a 2 dole. Kazda z nich ma v sadrokartonu udavanou nosnost 30-55kg (v zavislosti na vzdalenosti teziste upevnovaneho predmetu od steny), takze tech cca 5kg, ktere kazda z mych osmi hmozdinek drzi je prkotina. Hmozdinky jsem umistoval primo do sadrokartonu, trefovani se do kovovych nosniku jsem neresil. Televize visi jiz mesic jako pribita.

Co se tyce osvetleni, pouzil jsem diodove osvetleni "Dioder" (prodava IKEA) na ktere jsem nasel mnoho referenci na britskych AV forech. Sice ne uplne levne, zato celkem efektni, navic si muzete podle nalady volit z asi 8 barev. Prilozene foto je trochu zavadejici, svetlo je ve skutecnosti daleko tlumenejsi.
    ako su napajane tie diody z ikei? ja som rozmyslal ze si vyvediem 5V z HDMI konektoru a napojim zopar diod...ak by to teda slo.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od radolaco Zobrazit příspěvek
    ako su napajane tie diody z ikei? ja som rozmyslal ze si vyvediem 5V z HDMI konektoru a napojim zopar diod...ak by to teda slo.

ma to nejake trafo/adapter, nevim, nevyznam se v tom

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od badboyrd Zobrazit příspěvek
    OK dík, tak si objednám ten Hama Action s náklonem (je tam přece jenom víc místa u zdi)
    Jj, presne takto som rozmyslal aj ja, aj ked ihned po montazi som ostal trosku zdeseny tym velkym priestorom medzi telkou a stenou, bol to len prvy dojem, zrejme som cakal, ze to bude "nalepene" na stene, s tyzdnovym odstupom mozem povedat, ze je to perfektne, vyzera to super a to ze tam je viac miesta je len vyhodou, ja napriklad este planujem nejake osvetlenie za telku, takto sa mi tam nieco bezproblemov zmesti, caff

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

JAK DALEKO UMÍSTIT PLASMU OD STĚNY VZHLEDEM KE CHLAZENÍ?

Zdravím vás, nadšenci!

Nevím jestli je na tomto webu někde umístěna diskuse na téma jak daleko umístit plasmu od stěny vzhledem ke chlazení.
    Tento thread mám již přečtený skoro dvakrát, ale nikde se nepíše o zabezpečení minimální vzdálenosti od stěny.
    Můj Panasonic TH-42PX80E má v návodu uvedeno 7 cm od zdi, což mi připadá příliš. Jelikož stěna, na které bude pověšen je "průchozí", obávám se, že z boku půjdou "střeva" pěkně vidět; každopádně bude TV dost daleko od zdi.

Pokud bych chtěl např. 4 cm, myslíte, že hrozí riziko přehřátí?

Díky.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od skumbrie Zobrazit příspěvek
    JAK DALEKO UMÍSTIT PLASMU OD STĚNY VZHLEDEM KE CHLAZENÍ?

Zdravím vás, nadšenci!

Nevím jestli je na tomto webu někde umístěna diskuse na téma jak daleko umístit plasmu od stěny vzhledem ke chlazení.
    Tento thread mám již přečtený skoro dvakrát, ale nikde se nepíše o zabezpečení minimální vzdálenosti od stěny.
    Můj Panasonic TH-42PX80E má v návodu uvedeno 7 cm od zdi, což mi připadá příliš. Jelikož stěna, na které bude pověšen je "průchozí", obávám se, že z boku půjdou "střeva" pěkně vidět; každopádně bude TV dost daleko od zdi.

Pokud bych chtěl např. 4 cm, myslíte, že hrozí riziko přehřátí?

Díky.
    Samozdřejmě těch 7 cm je pouze doporučená vzdálenost .Určitě ty 4 cm budou stačit.

Nováček
    Registrace
    May 2008

Zdravim, uz jsem rozhodnuty a koupim si Samsung LE40A656, ted jen vybrat nejaky vhodny drzak na stenu - nemate nekdo tip na typ ? Drzak bude na panelu ( ve kterem bude drazka na kabely ), takze bych byl rad, aby byl co nejnizsi ( aby tv byla co nejvic blizko steny ), a druha podminka je ze musi byt shora naklapeci, cenu odhaduji kolem 1.000 kc. Dekuji za pripadne tipy .....

Uvazuji o Omnimount WM2-L, nebo Hama action ale potreboval bych nekde zjistit hloubku u naklopnych drzaku. Vsude zatim vidim jen u fixnich, nejradeji kdyby byla do 5 cm a pritom by drzak naklopny.....
    Naposledy upraveno uživatelem LooK: 09-07-2008 v 10:54 Důvod: Upresneni

Je tu občas Avatar uživatele comm
    Registrace
    May 2008

LooK: no jak jsem uz psal, ja mam Hama http://www.alfacomp.cz/php/product.p...n&SearchType=1 ten je od zdi 3cm, ale kvuli kabelum jsem pouzil plastove podlozky (soucast baleni drzaku) a je od zdi 4.5cm. Zkratil jsem ho po stranach (urezal) at nevycuhuje a je super. TV se snadno sundava a nasazuje. Cena je celkem prijatelna za kus plechu... Srouby, vruty, vse je v baleni. Mel jsem povesenou LE40A559 a ted LE40A656.

Nováček
    Registrace
    May 2008

Diky za info, problem pro me neni zakratit delsi casti, ale mam pocit ze tento je fixni ( nebo se mylim ? ) a ja opravdu potrebuju naklopny - je to nezbytna podminka, takze kdyby byl naklopny s temito parametry ( s touto hloubkou ) tak mam absolutne jasno.

Registrace
    May 2008

Aha, jsem spatne precetl tvuj post, myslel jsem ze prave fixni chces, tak potom tento no http://www.alfacomp.cz/php/product.p...n&SearchType=1 ale to uz je od zdi vice, tusim 8-10cm, nevim presne. Tech 10 uz je celkem dost.

Nováček
    Registrace
    May 2008

No prave ze ja POTREBUJU NAKLOPNY a aby byl ode zdi max 6 cm - a za boha nedokazu zadny najit, kazdy vyklopny je strasne moc hluboky.... proto jsem se ptal na radu, zda-li nekdo ma nejaky tip. Nejlepsi zatim co jsem nasel byl tento:
    http://www.videoexpert.cz/stolky-drzaky/omnimount-wm2-l
    - ktery ma hloubku 69mm, asi tensi neni...nebo vi nekdo o necem ? Diky za rady.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od LooK Zobrazit příspěvek
    No prave ze ja POTREBUJU NAKLOPNY a aby byl ode zdi max 6 cm - a za boha nedokazu zadny najit, kazdy vyklopny je strasne moc hluboky
    to dává smysl, že výklopný je hlubší, kdyby tam byla malá hloubka, těžko bys to vyklopil, já mám výklopný, vchod do pokoje cca 1,5 m vedle tv a hloubka je pro mě OK

Registrace
    May 2008

No jasne ze to dava smysl jak pise michal, kam bys tu tv pak naklapel, do zdi?

Nováček
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od michal_h Zobrazit příspěvek
    to dává smysl, že výklopný je hlubší, kdyby tam byla malá hloubka, těžko bys to vyklopil, já mám výklopný, vchod do pokoje cca 1,5 m vedle tv a hloubka je pro mě OK
    A jaky typ mas? a jaka je mezera mezi tv a zdi? Je jasny, ze musi byt trochu hlubsi, ale 10cm je moc. Prave ze se bojim toho, ze kdyz vejdu a podivam se podel zdi tak uvidim velkou mezeru a hafo kabelu ..... ale asi jina moznost neni...

Registrace
    May 2008

Vyfotil jsem ti jak vypada drzak 4.5cm.

z vetsi dalky od TV

~20cm od zdi

~40cm od zdi

malo svetla ted, s bleskem to osvetli stenu a tv skoro nejde videt, kdyztak jeste rano prihodim.
    Naposledy upraveno uživatelem comm: 10-07-2008 v 21:55

Nováček
    Registrace
    May 2008

Moc diky za fotky a uz se se mnou nezdrzuj... je mi to jasne. Mne slo celou dobu jen o to, ze tv bude viset na stene, ve ktere jsou i vchodove dvere, takze kdyz nekdo ( ja ) prijde do pokoje a hned od vchodu se podiva podel steny tak jsem chtel aby byla tv co nejvic nalepena na stene. Ale vidim, ze zbytecne resim drobne nuance. Je mi uz jasne, ze vyklopny drzak nebude nikdy stejne tak tenky jako tvuj fixni ( 4-5 cm ), takze jak to tak vidim, tak si koupim nakonec ten Omnimount, ktery ma slusnou hloubku 69mm ( na naklopne drzaky ). Diky moc za ochotu a nazory. Timto myslim, ze to mohu uzavrit a jit smele nakupovat a vrtat atd.

Strana 15 z 33 PrvníPrvní ... 5131415161725 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 22-04-2011, 11:16