Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 33 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 485

Téma: Jak přidělat TV na zeď

Je tu pořád Avatar uživatele Radoo
    Registrace
    Apr 2007

Chtěl bych se trochu podělit o nápady, jak přidělat placatou TV na zeď a to co nejlevněji.
    Možná někdo namítne, že když TV stojí tolik, proč si nekoupit držák jen za 2,5 - 6k orig ?
    Nerad vyhazuju peníze, jsem kutil a neskočím na filozofii výrobců, co na poměr ceny držáků k ceně TV spoléhají.
    Ještě uvedu, že nemám ambice 40" TV natáčet, naklápět a chci ji mít co nejblíže ke stěně.
    Když jsem předělával obývák, tak jsem počítal s TV na zeď pod kterou na nábytek můžu umístit centrální 5.1 repro a tak jsem na cihlovou zeď dal sádrokarton cca 10cm od stěny a izolační vatu, abych i trochu utlumil zvuk k sousedům a opačně. Má to neuvěřitelný efekt, o sousedech skoro nevím. Za sk jsem schoval trubky od topení, koaxiály, kabely a udělal jsem si tam několik nových el. zásuvek. Navíc můžu za sk vést k TV nové kabely dle libosti. Za sk mám taky přidělaný přímo na zeď na L dřevěný trámek, do kterého přidělám skrz sk držák. V železářství jsem koupil dva perfor. 4cm široké pásky, které dám svisle a přidělám nahoře vrutem do trámku a dole na sk hmoždinku do sk. Vodorovně dám dva pásky z OBI (mají je v regálech) ve tvaru J ve vzdálenosti VESA 20cm nad sebe. Ty samé J vzhůru nohama přidělám na TV. Pak TV jen na zeď pověsím.
    TV není zabezpečena proti vysazení a ani o tom, vzhledem k hmotnosti nepřemýšlím. Celý ten držák vyšel cca na 236 Kč. Nosnost bezpečně přez 50kg (na pásky se věsí kuchyňské linky). Vzdálenost od stěny 2cm.
    Máte své zkušenosti ?
    ...doplňuji - pásky jsem vyměnil za Učka
    Naposledy upraveno uživatelem Radoo: 13-08-2007 v 21:30
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele POiNTERx
    Registrace
    Feb 2007

A co tak to nafotit a dat sem fotky... pretoze som si to sice precital 2krat, ale neviem si to uplne presne predstavit. (Inak fajn tema)

Registrace
    Apr 2007

Zatím to mám takto v plánu, jen čekám, až bude Sam LE40N86BD v prodeji, pak ho tak 14 dnů budu testovat na noze a pak ho teprv přidělám na zeď. Když to vše klapne, dám sem fota.
    Naposledy upraveno uživatelem Radoo: 28-04-2007 v 20:47

Registrace
    Apr 2007

Tady jsou ty profily, ze kterých to udělám.
    Na prvním obrázku jsou oba profily zavěšené do sebe.
    Na druhém je pro představu konstrukce, co přijde na zeď.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Cimg2359.jpg 
Zobrazení: 1645 
Velikost: 96.3 KB 
ID: 1294   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Cimg2366.jpg 
Zobrazení: 2222 
Velikost: 130.0 KB 
ID: 1295  

Je tu pravidelně Avatar uživatele POiNTERx
    Registrace
    Feb 2007

Aha... uz chapem... no vyzera to ze by to malo vydrzat (ak niekoho nenapadne do nej zo spodu buchat )...good job

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

A vlezou se ti za to kabely? Ono to vypada ze to bude hodne tesne na zdi.
    Kdyz jsem se dival, ze hlavne napajeci kabel asi neni moc kratky (ohebny), na dlouhy konec se zastrckou ...
    Taky uvazuji o poveseni na zed jak se rozhodnu pro podobny model ... zatim jsem se dival spis na drzaky, ze jsou kolem 1500 naklapeci (ale asi je zbytecne i naklapet, stejne bude bedna pokud mozno ve vysce oci).

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Pekny.Ale za 400kc koupis nenaklapeci drzak taky..a to uz zas takovy rozdil neni.Mam tv taky jen chvilku,tak zatim sedina noze,a nejak se nemuzu rozhoupat,ji povesit..

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od lupenn Zobrazit příspěvek
    Pekny.Ale za 400kc koupis nenaklapeci drzak taky..a to uz zas takovy rozdil neni.Mam tv taky jen chvilku,tak zatim sedina noze,a nejak se nemuzu rozhoupat,ji povesit..
    Mluvíme o rozteči VESA 200x200, takže to asi né ... minimum je 1.500,-

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Jasne,ja taky. - http://www.computershop.cz/eshop/def...barva-stribrna ..je to do 50kg,a do 30kg sezenes i levnejsi..Ale ja furt nejsem rozhodlej,jestli nevzit i naklapeciKdyz uz,tak s lepsim komfortemI kdyz vim,ze to nevyuziju)

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od lupenn Zobrazit příspěvek
    Jasne,ja taky. - http://www.computershop.cz/eshop/def...barva-stribrna ..je to do 50kg,a do 30kg sezenes i levnejsi..Ale ja furt nejsem rozhodlej,jestli nevzit i naklapeciKdyz uz,tak s lepsim komfortemI kdyz vim,ze to nevyuziju)
    No a vidíš, chybka, to je odkaz na 200x100 ...
    TUDUdudu ...
    ..poznáš čtverec a obdelník ne ... ? )

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Ahavidis.Ja nemel cas,ale v obchodech jsem koukal na neco takovyho - http://audio-video.x-store.cz/drzak-...cd/detail.aspx a nebo neco takovyho - http://www.obchod.cz/products_detail...zbozi=00074692 Ale jestli se pustis do toho drzaku,tak to stejne urcite nafot...i kdyz nejsem zrucnej,tak i pro ostatni to muze byt zajimavy.

Registrace
    Apr 2007

Jeden je do 32" a druhý do 94cm
    Opravdu se hledá špatně, něco na 40" aby to nebylo 4cm od stěny a nestálo to min. 2k.
    Až to bude na zdi, tak to sem dám.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

No ja jsem nasel take jeden,ale uz je pres 2000.
    http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi...m-tilting.html
    ale lze ho pouzit i na hodne velke LCD a je naklapeci.
    A nasel jsem jeden otocny Vanguard VM-435 kolem 2500 a vice stoji, ale ma docela dlouhe rameno a to upevneni na zed me pripada na hodne male plose, mel bych z toho strach, aby se to nevytrhlo.
    A nejzajimavejsi otocny je Ergotron® Neo-Flex HD, cena do 2000Kc, sice pisi jen do 32 palcu,ale unese 22.7kg, coz 40M86 ma jen asi 18kg, takze bych se nebal to na to povesit. Hold to nepujde tolik otacet...
    Ja nakonec asi pujdu do jen sklopneho....

Registrace
    Apr 2007

Takto to dopadlo.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Cimg3101.jpg 
Zobrazení: 4654 
Velikost: 484.1 KB 
ID: 1429  

Registrace
    Apr 2007

Co kdyby jste se také někdo pochlubil, jak jste umístili svého miláčka ?
    Nikdo nic, to jste pouze teoretici a jenom tady meditujete "co kdyby tak by..." nebo co ?
    Naposledy upraveno uživatelem Radoo: 17-07-2007 v 22:23

Strana 1 z 33 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 22-04-2011, 11:16