Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T vs. DVB-S (kvalita)

The_derava_bota (60)|27.4.2007 23:31
_
___

_____
mirekv (7169)|28.4.2007 07:25
No to asi ne, DVB-S má výrazně vyšší toky než DVB-T, ovšem záleží na tom jak si to jak který provozovatel kóduje, jesli máš možnost chytat Novu na CSlinku tak to je děs!
The_derava_bota (60)|28.4.2007 08:16
_
___

_____
Pitomec (10211)|28.4.2007 08:31
Přidělené toky nenajdeš nikde, protože se vysílá VBR, takže datový tok je proměnný.
The_derava_bota (60)|28.4.2007 08:35
_
___

_____
Pitomec (10211)|28.4.2007 08:42
Maximum je tuším 3,8Mbps, ale na co to má vliv? Kvalitu stejně neovlivníš, a to ani v případě, že budeš ředitelem Radiokomunikací :-)
The_derava_bota (60)|28.4.2007 09:17
_
___

_____
Pitomec (10211)|28.4.2007 10:56
Tak u SATu máš těch programů desítky a stovky (mimo jiné i SK programy), takže to se nedá s ubohostí jménem DVB-T srovnávat. Jinak ideální je mít kombo receiver pro DVB-S a DVB-T.
The_derava_bota (60)|30.4.2007 22:55
_
___

_____
Pitomec (10211)|1.5.2007 00:16
[quote=The_derava_bota;140704]Jo SK programy ,,,, tak těm má u nás "odzvonět", všechno bude později zakódovaný, dnes je už sledování SK programů mimo zákon, a dále kolik těch "dešifrovacích" systému už je nyní .... Plus pro TTV hraje dosah do hranic - u družic je to s velkým přesahem. Navíc každá firma která provozuje distribuci TV kanálů dodá svůj "konvertor" a možná i s anténou takže karta apod. DVB-T + DVB-B bude jen k volným programům a těch je pod 5 % cca ..., a čet sem že i IE rádia budou mít "zaracha", tj. je jasné kam to vede ... U DVB-T to tak horký nebude, možná ....[/quote]
Neznám žádný zákon který by zakazoval příjem SK programů v ČR a počet dekódovacích systémů taky není moc aktuální, když se tady víceméně jedná jenom o Cryptoworks... DVB-S je prostě jednoznačně výhodnější než ten pozemní paskvil DVB-T, to se nedá oddiskutovat...
Foolproof (2713)|1.5.2007 01:56
Pokud se Děravá bota domnívá, že někdy uvidí v DVBT nějaký kanál, povězme typu HBO zadarmo, mýlí se.:)
Lépe je se ve škole pilně učit, zejména cizím jazykům a ta závislost na místní provenienci se jaksi sníží.:)
The_derava_bota (60)|1.5.2007 10:38
_
___

_____
Pitomec (10211)|1.5.2007 10:48
[quote=The_derava_bota;140728]Pitomec:
Více méně to je Cryptoworks, jinak je jich v EU asi přes deset, http://www.parabola.cz/cz-sk/, zákony vycházejí velmi často a poslední v Dubnu, včera sem na něj někde narazil, sice mu porozumí asi jen právník (a to velmi zběhlý) ale rozdíl ve vysílání přes družici a pozemní bude ten že DVB-T bude levnější po všech stránkách. Co asi budou s těma cca 60kanálama dělat ??? DVB-T může jet na jeden kanál víc vysílačů jako MT . Nova chce přidělit multiplexr pro 10 programů z toho hlavní HDTV ...[/quote]
DVB-T nebude levnější pro nikoho, protože provoz všech terestriálních vysílačů je mnohonásobně dražší než provoz transpondéru na SATu a taktéž investice do přijímacích antén převyšují cenu za jednu 60cm parabolu s konvertorem. Nemluvě o tom, že v DVB-T nebudou žádné zahraniční stanice (tj. ani SK programy v ČR), nepočítá se s placenými programy a vůbec je to technický krok někam hodně zpátky. Jediným důvodem pro zavádění DVB-T je lobby ze strany Radiokomunikací (a dalších profitérů) a samozřejmě i skutečnost, že provozovatelé TV stanic mají v DVB-T mnohem nižší potenciální konkurenci než v DVB-S (kde by ještě nedejbože mohl někdo z diváků zjistit, že televizní trh není jenom o telenovelách a Go-Go šou, ale jsou tam i jiné věci...).
The_derava_bota (60)|1.5.2007 11:02
_
___

_____
Pitomec (10211)|1.5.2007 11:36
Poplatky firmám a státu "za nic" jsou naprosto stejné v obou případech. U DVB-T je ale mohem dražší provoz (nejenom náklady na údržbu a el. energii, ale i náklady na samotné vybudování sítě vysílačů). Co se týká pokrytí, tak u SATu se dá přeshraničnímu šíření zabránit kódováním (takže autorská práva není nutné platit navíc) a nebýt kupčení ČT s kartama, tak by cena mohla být reálná (nikoli 2000Kč za plastový výlisek s čipem v podání T&T a Gitalu), podobně jako je tomu třeba u ORF.
The_derava_bota (60)|1.5.2007 12:25
_
___

_____
mirekv (7169)|1.5.2007 13:30
The_derava_bota: Tos na to přišel kde, že vysílače jsou? Valná většina stávajících digitál neumí a i ty které umí, musí stejně vysílat analog kvůli překrytí.
The_derava_bota (60)|1.5.2007 13:56
_
___

_____
tiger6 (147)|1.5.2007 14:42
Opravdu jde u nás přijímat sk programy jak psal pitomec? Vždyť to mají zakázaný tady vysílat, ne? Já bych to rozhodně uvítal, protože než JOJka přešla na kódovaný vysílání, tak bylo aspoň o jeden kvalitní program navíc...
mirekv (7169)|1.5.2007 14:43
Já na vysílači dělám (Praděd) tak o tom něco vím. Digitální vysílání je podstatně háklivější na parametry vysílače, přenosovou charakteristiku, skupinové zpoždění a pod. A to starší vysílače prostě nezvládají.
Pitomec (10211)|1.5.2007 15:10
[quote=tiger6;140741]Opravdu jde u nás přijímat sk programy jak psal pitomec? Vždyť to mají zakázaný tady vysílat, ne? Já bych to rozhodně uvítal, protože než JOJka přešla na kódovaný vysílání, tak bylo aspoň o jeden kvalitní program navíc...[/quote]
Proč by tady SK programy měly zákaz vysílat? SK programy jsou na Astře 3A s pokrytím celé Evropy, stačí si pořídit přístupovou kartu, zaregistrovat na občana platícího koncesionářské poplatky na Slovensku a můžeš koukat.
ladinek (494)|1.5.2007 15:25
Pitomec : já to vidím podobně...akorát ofic. to asi zakázané bude...jenomže se to tiše toleruje právě tím, že si můžeš u nás na sebe koupit 2 karty s tím, že tu druhou směníš s někým na SK za reg. CZlinku ...
Pitomec (10211)|1.5.2007 15:58
Ukaž mně nějakou právní úpravu platnou v ČR, kde je napsané, že zde nemůžeš používat kartu na SkyLink - nic takového nenajdeš. Navíc ani nemusíš s nikým nic směňovat, stačí aby to někdo na Slovensku zaregistroval. Každopádně o to tady vůbec v této diskuzi nejde - porovnáváme DVB-T vs. DVB-S a DVB-T z toho vychází jako chudý příbuzný.
ladinek (494)|1.5.2007 16:15
ok, ok...beru zpět...já to blbě napsal...myslel jsem to spíš tak, že to u nás ofic. zaregistrovat nejde a musíš sehnat někoho na SK ....
tiger6 (147)|1.5.2007 17:17
Pitomec: Jo, tak to jsem si myslel, bohužel nikoho na Slovensku neznám...

Jinak taky fandim DVB-S, snahy o zavedení DVB-T mě dovádí k šílenství už proto, že se snaží vysílat v tak archaickym formátu MPEG2 a hlavně v tak nízkých datových tocích. DVB-S sice taky pořád funguje na týhle kompresi, ale už cca 10 let a pomalu začíná přecházet na MPEG4 a dokonce i HDTV. To nevidim výhledově v DVB-T ani do deseti let...
Stejně je to ironie, z jedný strany do nás cpou ať kupujeme nejnovější HD ready televize a z druhý strany nás tlačí do technologicky zastaralýho DVB-T, který má několikrát horší kvalitu než analog a je sledovatelný maximálně tak na 55cm CRTčku. Naštěstí jsme národ blbců, tak se jim docela daří nás přesvědčit, že se zavedením digitálního vysílání přijde do našich obýváků úplně nová vlna zábavy a maximální zvýšení kvality.

Ale to jsem se dostal trochu k OT, tohle není téma analog vs. DVB-T, ale DVB-T vs. DVB-S, že? :D
havem (8)|1.5.2007 20:24
[QUOTE=tiger6;140758]Pitomec: Jo, tak to jsem si myslel, bohužel nikoho na Slovensku neznám...

Jinak taky fandim DVB-S, snahy o zavedení DVB-T mě dovádí k šílenství už proto, že se snaží vysílat v tak archaickym formátu MPEG2 a hlavně v tak nízkých datových tocích. DVB-S sice taky pořád funguje na týhle kompresi, ale už cca 10 let a pomalu začíná přecházet na MPEG4 a dokonce i HDTV. To nevidim výhledově v DVB-T ani do deseti let...
Stejně je to ironie, z jedný strany do nás cpou ať kupujeme nejnovější HD ready televize a z druhý strany nás tlačí do technologicky zastaralýho DVB-T, který má několikrát horší kvalitu než analog a je sledovatelný maximálně tak na 55cm CRTčku. Naštěstí jsme národ blbců, tak se jim docela daří nás přesvědčit, že se zavedením digitálního vysílání přijde do našich obýváků úplně nová vlna zábavy a maximální zvýšení kvality.

Ale to jsem se dostal trochu k OT, tohle není téma analog vs. DVB-T, ale DVB-T vs. DVB-S, že? :D[/QUOTE]

co dodat?...nic, jen souhlasit
mirekv (7169)|1.5.2007 20:37
Kluci, je vidět, že jste z oblastí, kde není problém s analogovým příjmem. V Jeseníkách, kde je málo míst s dokonalým příjmem, je digitál přínosem. A to i navzdory nízkým tokům.
The_derava_bota (60)|1.5.2007 21:00
_
___

_____
mirekv (7169)|1.5.2007 21:25
Nemáš pravdu, jistě, kde nejde analog vůbec, tak nepůjde i digitál, ale je fůra míst kde chodí analog s duchama a digitál to vyřeší. Co se týká umístění paraboly, tak se s majitelem nemusíš vůbec dohadovat, musí Ti zajistit 100% příjem, jinak na něj můžeš hodit bobek!
The_derava_bota (60)|1.5.2007 21:57
_
___

_____
Pitomec (10211)|1.5.2007 23:20
[quote=mirekv;140767]Kluci, je vidět, že jste z oblastí, kde není problém s analogovým příjmem. V Jeseníkách, kde je málo míst s dokonalým příjmem, je digitál přínosem. A to i navzdory nízkým tokům.[/quote]
Se SATem snad není problém ani v Jeseníkách, ne? ;)
Pitomec (10211)|1.5.2007 23:24
[quote=The_derava_bota;140769]Pitomec: S tou kartou na SK to nikdo zjišťovat nebude jestli jí má Karel z Tater nebo Pitomec z Moravy :-E :-E :-E , jenže žádná společnost jí nesmí zahrnout do balíku, např. česká kabelovka apod.

Jinak pro toho kdo nemá možnost umístění satelitní antény, a to je např. 90% bytových jednotek v Prahe ikdyž to není v historicky chráněný oblasti tak si to uživatel či vlastník nemůže dát na barák či střechu bez schválení a to nemluvě o bytu který má stěnu či strop v druž.stínu .... Pro ty jedině DVB-T ....
Jinak kde nešel analog nepůjde ani digitál, jedině že by byl vykrytej každej kout (jako u telefónů).[/quote]
Zrovna u kabelovek je to poněkud jinak (tam dohody existují, viz příjem ČT na Slovensku v síti UPC atd.).

Když si někdo nemůže dát ven satelitní anténu, tak si tam může dát anténní monstra pro terestriální příjem? Věru divná to věc 9-) :-D Přičemž argument o příjmu na "kus drátu" neberu, páč to je kravina jak bič a dneska už tomu snad nevěří ani ředitel Radiokomunikací (který DVB-T propaguje co mu síly stačí).
mirekv (7169)|2.5.2007 07:08
[QUOTE=Pitomec;140777]Se SATem snad není problém ani v Jeseníkách, ne? ;)[/QUOTE]

Ono to máš těžký, já sat samo mám, ovšem donedávna se za rozumnou cenu nedala chytit Nova, což dost lidí odradilo. I dnes odrazuje lidi cena za CSlink, je to přece jen dražší, než stb. No a znáš lidi, pořídí si TV za 50k, ale investovat do antén se jim nechce.
Pitomec (10211)|2.5.2007 08:10
Tak si můžou pořídit Cigi :D
mirekv (7169)|2.5.2007 08:39
The_derava_bota: Nemám na mysli totálně rozpadený obraz, ale s viditelnýma duchama což digitál zvládne úplně v pohodě, ovšem sat to řeší úplně v pohodě. Do studánek nechčiju! :)))
The_derava_bota (60)|2.5.2007 08:52
_
___

_____
The_derava_bota (60)|2.5.2007 08:54
_
___

_____
Pitomec (10211)|2.5.2007 08:55
Já si o tom nemusím nic číst, protože šíření programů je vždycky na dohodě mezi provozovatelem TV stanice a provozovatelem kabelovky. Takže pokud si např. UPC uzavře dohodu s Markízou, tak se tento program zcela legálně v kabelovce objeví a nic s tím nenaděláš :)

A TV s DVB-T tunerem bude výhodná do doby, než někdo změní vysílání z MPEG-2 na MPEG-4 (pak budeš moct akorát vyhodit celou TV), anebo s příchodem PayTV, kde u integrovaného tuneru v TV tutově nebude slot na kartu.
The_derava_bota (60)|2.5.2007 09:08
_
___

_____
Pitomec (10211)|2.5.2007 09:11
Heh - to je náročný 9-) Šířit tady můžeš libovolné programy, tj. i ty SK, protože to nikdo nikde nezakazuje (jestli máš opačný poznatek, tak ho prosím konkretizuj). Záleží jenom na dohodě provozovatele TV stanice s provozovatelem kabelovky.
Ivo Mašek (10205)|2.5.2007 09:12
[QUOTE]Dohoda ano, ale ten kdo dneská šíři SK tady tak porušuje zákon[/QUOTE]:-? :-?
Já, mimo jiné, legálně na české kabelové síti chytám JOJ, Markíza, ST1, ST2, TA3. (v digitálu - vyjma TA3, ta je v analogu)
The_derava_bota (60)|2.5.2007 09:16
_
___

_____
The_derava_bota (60)|2.5.2007 09:18
_
___

_____
Pitomec (10211)|2.5.2007 09:22
[quote=The_derava_bota;140812]Pitomec: Sou toho plný noviny, kam se podíváš. Předevčírem sem sbíral informace jaká je situace u družic tak sem na to narážel na prvních stránkách vč zákonů, do oblíbených sem si to nedal protože se tím nehodlám zabejvat.[/quote]
Jasně - když čtu AHA, mám ze sebe radost :-D
The_derava_bota (60)|2.5.2007 09:26
_
___

_____
Ivo Mašek (10205)|2.5.2007 09:27
[QUOTE=The_derava_bota;140813]Šíří a né chytá ...[/QUOTE]
Já ti asi nerozumím.
Já, jakožto svobodný občan, se můžu koukat na jakýkoli tv program, který je v mém dosahu. Pokud mi kabelovka umožní sledovat zahraniční programy, nemám důvod, se na ně nekoukat. Pokud ty na svém satelitu chytneš jakýkoli tv program ze zahraničí, můžeš ho zcela beztrestně sledovat a nikdo ti nemůže zkřivit vlas.
Ani komouši si svého času nedovolili zakazovat sledování tv ARD a ZDF, či ORF1 a ORF2 v pohraničních oblastech. Dokonce na to existuje mezinárodní smlouva o volném šíření informací. Tehdy se rušil pouze rozhlasový příjem Svobodné Evropy, protože tato stanice nebyla ani vládní, ani státní, a nevztahovala se na ni ona mezinárodní dohoda. Zato stanice BBC, Hlas Ameriky, apod. rušené být nesměly. a také nebyly
The_derava_bota (60)|2.5.2007 09:33
_
___

_____
Ivo Mašek (10205)|2.5.2007 09:36
Pokud si já namontuji satelitní zařízení, tak já přijímám to, co je v dosahu satelitu. A nikdo mě nemůže za to potrestat.
blueant (820)|2.5.2007 09:38
A aby bolo jasno v DVB-S a zahranicnou kartou.

MAJITEL karty sa zavazuje pouzivat ju len on a sam a rod. prislusnici na uzemi daneho statu. (dokonca ktorysi provider tam mal na mieste bydliska).

Cize napr aj ked SKYLINK bude CECH pouzivat v Cechach tak to pre neho nieje zakazane - a on sa nedopusta nijakeho priestupku. Toho sa dopusta na Slovensku - ten co ma tu kartu zaregistrovanu.
The_derava_bota (60)|2.5.2007 09:42
[QUOTE=Ivo Mašek;140821]Pokud si já namontuji satelitní zařízení, tak já přijímám to, co je v dosahu satelitu. A nikdo mě nemůže za to potrestat.[/QUOTE]

Ano, taky nic jinýho netvrdim.

[QUOTE=blueant;140822]A aby bolo jasno v DVB-S a zahranicnou kartou.

MAJITEL karty sa zavazuje pouzivat ju len on a sam a rod. prislusnici na uzemi daneho statu. (dokonca ktorysi provider tam mal na mieste bydliska).

Cize napr aj ked SKYLINK bude CECH pouzivat v Cechach tak to pre neho nieje zakazane - a on sa nedopusta nijakeho priestupku. Toho sa dopusta na Slovensku - ten co ma tu kartu zaregistrovanu.[/QUOTE]

Já si myslím ... To je jako kdyby si měl zakázáno žrát v hospodě co je postavená načerno :-)