Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kiss 1600 alebo HDD Media Player Rapsody N35 alebo HTPC

Foolproof (2713)|25.4.2007 15:43
Mám doma Kiss 600, tedy asi o třídu nižší, dá se koupit asi za 8000.Kupoval jsem ho vlastně jenom proto, protože můj starý Kiss 508 začal hvízdat, doslova :) a asi po hodině se unavil a zdechl. Na můj dotaz k opravě mi bylo sděleno s útrpným pohledem, že se to posílá do Dánska a.......raději jsem si šel koupit nový.
Zkušenosti byly s 508 spíš špatné, ne že by to nefungovalo a tak, ale na opravu chyby ve firmware se čekalo i rok a na základě toho vzniklo několik firmware neoficiálních, které originální v mnohém předčily.
Nepoučil jsem se (ale on ten výběr není nijak rozsáhlý) a šel znovu do toho. Je to sice nyní Linksys, ale lidé zřejmě stejní, firmware s chybami, evidentními, náprava v nedohlednu a aby nyní nemohl nějaký student to firmware opravit, lze to upgradovat jenom přes internet.:)

K funkcím - umí toho fakt hodně, dá se k tomu dát disk, má to WiFi atd. Ale tebe určitě zajímá oblast HD. Do 1280x108 nebo 1440x1080 celkem jde, ale pokud se dostaneme k 1920x1080, tak je to horší.
Mně to jede jenom po síti, tedy soubor musí být na PC, datový tok je asi vysoký a z DVD to nepravidelně zatrhává.I když disky mají rozhranní USB 2.0, HD v plném rozlišení to nezvládá, zatrhává. Mně to moc nevadí, protože mám v PC rack, takže strčím HDD do PC a jedu v pohodě, ale komfort se tím určitě snižuje.
1600 už může být jiné, ale pánbůví.

Zkus na forum do Acompu - http://forum.acomp.cz/index.php?sid=732b15fe4b4c892fa36e70a0cc129ec0
ale pro 1600 nemají ještě ani rubriku, takže myslím, že to ještě skoro nikdo nemá, ale 600 je tak jaksi ventilováno, navíc mod je tester Linksysu, takže tam budeš na správné adrese.
Alf (888)|25.4.2007 18:36
Já mám s Kissem zkušenosti dost špatné. To co píše Foolproof je naprostá pravda (oprava v Dánsku, nekvalitní firmware s dlouhou dobou aktualizace). Měl jsem DP 1000 a kupoval jsem ho kvůli tomu, že to byl jeden z prvních přehrávačů, který uměl DivX. Když jsem mu dal chroustat soubor MPEG-2, při 6 Mbps zadrhával a 8 Mbps už bylo jako slideshow - obrázek za obrázkem. Pokud to ale bylo standardní DVD, neměl problém ani s 9 Mbps. Načítání struktury CD s obrázky (JPEG) trvalo přes minutu a i vnoření do a vynoření ze složky bylo obdobné. Skok na určité místo v DivX - mohl jsem si jít uvařit kafe. Když pak 20 dní po skončení záruky zkolaboval, letěl....
mp4 (27)|26.4.2007 11:31
a dalsia uroda

DSM-750 - High-Definition Draft N Media Player
http://www.dlink.com/products/?sec=1&pid=547
xPumpa (5)|14.5.2007 23:05
CS-505/510 HD player (IFO/ISO, SMB, Net, WiFi, HDMI, 5.1out)
http://www.ziova.cz
mp4 (27)|15.5.2007 10:20
nakoniec som sa rozhodol poskladat HTPC

procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+ EE (65W)
MoBo: Asus M2A - VM HDMI sc.AMD 690G
RAM: 1 GB DDR2
HDD: HDD 250GB WD2500AAKS 16MB SATAII - vraj je tichy (v tomto HTPC uprednostnujem ticho pred vykonom )
zdroj: Fortron 300W MicroATX/PFC/P4, FSP300-60GLS(PFC) - musel tam ist uATX zdroj
case:YEONG YANG Micro ATX Mini YY-211 Media Center Case Silver
DVB-S: asi SkyStar HD (mozno SKyStar 2)
DWD RW:
TV Karta: Leadtek WinFast PVR3000 Deluxe (iba analog TV) alebo Hauppauge WinTV HVR1300 (analog +DVB-T)

Zatial mi cena vychadza tak do 19 000 Sk s DPH (16 000 Kc)

Chcel by som pouzivat OS Windows Media Center Edition 2005 + dialkove ovladanie aby to vedela ovladat aj manzelka ;-)
wizzard (447)|15.5.2007 23:10
to je zaujimave, tiez o niecom podobnom uz dlhsie uvazujem, ale zatial som este vhodny MB nekupil...
inspirovat sa mozes napr. aj tu:
https://www.svethardware.cz/priklad-htpc-vylepsena-fic-spectra-win-vista/15074

Inac podobny microATX zdroj 250W mam, konstrukcne je identicky ako Fortron, len je to EuroCase, ma to len 8cm fan a ten je dost pocut, tak asi by som ti doporucil zmenit bednu a dat tam radsej stanardny ATX s 12cm vetrakom, inac budes sklamany... (mam ho teraz k pripojeny k mojmu miniPC s MB PCChips 789, formatu FlexATX s integr. CPU VIA C3 Samuel, co je ekviv. P3 800MHz, on board VGA, LAN, Audio....)

P.S. napis ako sa ti podarilo to cele poskladat a hlavne rozchodit...
Foolproof (2713)|16.5.2007 19:11
[quote=mp4;141617]nakoniec som sa rozhodol poskladat HTPC

(v tomto HTPC uprednostnujem ticho pred vykonom )

DVB-S: asi SkyStar HD (mozno SKyStar 2)

Chcel by som pouzivat OS Windows Media Center Edition 2005 + dialkove ovladanie aby to vedela ovladat aj manzelka ;-)[/quote]

Skoro se mi zdá, že jsem kdesi odpovídal.

Pokud budeš chtít hd rozlišení - viz satelitní karta, zapomeneš na ticho a budeš hledat rezervy ve výkonu.
Jak se domluvíš ze satelitem v MCE je taky otázka, podpora nulová a v HD ......:-?
mp4 (27)|18.5.2007 09:26
[QUOTE=Foolproof;141816]Skoro se mi zdá, že jsem kdesi odpovídal.

Pokud budeš chtít hd rozlišení - viz satelitní karta, zapomeneš na ticho a budeš hledat rezervy ve výkonu.
Jak se domluvíš ze satelitem v MCE je taky otázka, podpora nulová a v HD ......:-?[/QUOTE]

Niekde som cital ze je nejaky plugin pre MS Win MCE na podporu satelitu

Teraz citam nieco o TV karte Leadtek WinFast PVR3000 Deluxe a som prekvapeny kolko ludi ma pri tejto karte problem so zvukom. Pritom to je v podstrate nova karta.
Myslel som ze analogove karty uz maju firmy premakane.
Zatial tu kartu na Slovensku okrem Alzy nikto nema na sklade. A ja najradsej nakupujem v ATCompe alebo BGS.
Sharker (3)|5.2.2010 19:00
Ahojte ták ako to dopadlo, máte niekto toho KiSS-a 1600-ku doma ?
Oplatí sa to dneska za cca 2K kúpiť, alebo je to už dávno prekonané niečim šikovnejšim :?
Dík za reakcie.