Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak "zachránit" menu?

Ulrico (80)|8.10.2004 18:01
Dostalo se mi do ruky DVD na kterém je uložen koncert, bonusy a je na něm i kompletní menu. Problém však je ten, že po spuštění DVD začne hrát rovnou koncert a nespustí se menu. To se spustí až na konci koncertu. Dokážete mi někdo prosím poradit (polopatě) jak toto menu zachránit aby se spouštělo při spuštění DVD? Vím, že to asi půjde v ifoeditu, ale co kde nastavit opravdu netuším.
Sekáč (60)|8.10.2004 20:54
Já bych to asi nejdříve zkusil v IfoEditu v.0.96:
Otevřeš VIDEO_TS.IFO, hned na 2.řádce rozklikneš VMGM_MAT a klikneš na "First Play PGC". Teď se přesuneš do dolního okna a najedeš si skoro až na konec na "Pre Command". Tady budeš mít nějaký JUMP, v tvém případě nejspíš "Jump to Title 1" nebo tak nějak. Na ten Jump si najeď myší, rozklikni si pravým tlačítkem Menu, klikni na Edit a dostaneš na výběr spoustu příkazů. Nejprve zkus "Jump to VideoManager Menu" a položka Menu: "Title menu". Je tam jediná. Nezapomeň na SAVE a u *.BUF File potvrdit aktualizaci. Teď se ti bude player chovat tak, jako kdybys na ovládači zmáčknul tlačítko Main Menu. Pokud bude vše OK, můžeš začít experimentovat dále, neboť většinou tímto způsobem přijdeš o nějakou vstupní upoutávku, třebas název koncertu nebo tak nějak, která se přehrává jen jednou po vložení disku. Takže teď bys měl opět ten Jump rozkliknout a tentokrát zkusit "Jump to VMG PGC" a vyzkoušet různá čísla: 1,2,...max. Maximum zjistíš tak, že si rozklikneš VMGM_PGCI_UT (4.řádek v horním okně) a uvidíš, kolik je tam položek. Pokud budeš mít štěstí, bude se ti placka po úpravě chovat jako originál, neboť ve většině případů je tento typ Jumpu použit. V opačném případě se buď budeš muset spokojit s první popsanou verzí nebo použít na analýzu disku např. DVDRemake. Toť asi vše. Mnoho štěstí... :-)
Ulrico (80)|9.10.2004 12:11
Sekáč: Děkuji za podrobný postup. Vyzkouším a dám vědět jak jsem dopadl.
Ulrico (80)|9.10.2004 14:30
Sekáč: Kdybych měl klobouk ta smeknu!!! Jsi vážně sekáč! Zkusil jsem vybrat (JumpSS_VTSM) Jump to Titleset Menu a ono to funguje! Dále už jsem s tím nelaborolval, protože se mi okamžitě spustí hlavní menu a o to mi šlo. Ještě jednou moc děkuji!!!
Sekáč (60)|9.10.2004 14:44
Tak to je paráda, že se to povedlo. :-) Já zase dříve používal postup zcela opačný. Pokud jsem byl nucen z placky vyhodit bonusy a zvukové stopy, tak jsem vždy zadával skok přímo na začátek koncertu, neboť je v tomto případě menu úplně zbytečné. Teď už na to ale taky kašlu...
Ulrico (80)|9.10.2004 15:08
Když chci vyhodit nějaké bonusy a přitom chci zachovat menu, tak používám CloneDVD. Většinou tímto způsobem odstraňuji varování o tom, že titul nesmí být kopírován. Pokud vyhodím i určité bonusy, tak pomocí DVD MenuEdit neplatné odkazy v menu smažu. Naopak u dlouhých DVD si nechám pouze hlavní hlavní film, přičemž k tomu použiji DVD Shrink (pokud je komprese malá) nebo DVD2DVD-R s CCE u titulů s vyšší kompresí.
Pokud jde o DVD, které bylo předmětem dotazu, tak to už bylo na DVD-R, přičemž jsem si všiml, že tam bonusy jsou. Kvalitu už bych jejich vyhozením nezvýšil, tak jsem si řekl, že by byla škoda o ně přijít.
Sekáč (60)|9.10.2004 16:30
Taky používám CloneDVD2 na odstranění bonusů nebo log a pak to předhodím buď RB+CCE nebo Shrinku. Pokud použiji RB a vyhodím nějakou audiostopu, pak to musím ještě ve finále protáhnout Shrinkem, protože ten snad jako jediný umí remapping. Bohužel Clone neodstraní warningy, pokud jsou součástí Menu, pak musí přijít zase ke slovu IfoEdit. A pokud vymažu v MenuEditu tlačítko, které je na 1. místě, opět musí přijít na řadu IfoEdit, aby "rozsvítil" nejbližší aktivní tlačítko. Jinak se mi stávalo, že po stisknutí Enteru na ovládači skočil přehrávač do toho vymazaného bonusu. Teď koukám, že jsem se v předchozím příspěvku nepřesně vyjádřil. Takže, menu nikdy nemažu, občas se hodí, když potřebuji skočit na konkrétní místo v koncertu, jen mi připadá zbytečné do něj skákat pokaždé po vložení placky...
mirekv (7169)|9.10.2004 16:54
Sekáč: ty znalosti Ifoeditu jsi někde vyčet, nebo sám zjistil? V každém případě když nebudu vědět, tak se na tebe obrátím, jo? :-)
Sekáč (60)|9.10.2004 19:05
Mirekv: Hodně jsem toho vyčetl (tak 70%) a zbytek jsem sám zjistil... :-) Zatím se stále ještě bez IfoEditu neobejdu. Příklad: Teď zrovna dělám P. Collinse, který je multiangle (tedy Rebuild ho nevezme), takže v CloneDVD musím vyhodit 2 úhly a nechat jen ten první. Brnkačka. Clone už ty chybějící úhly ale nezakáže, to musím udělat až v IE ručně. To samé se týká i chybějících audiostop, tam to ale v poslední době řeším použitím Shrinku, jak už jsem psal. V DVDRemake se sice dělá podstatně lépe než v IE, hlavně ty Commands jsou tam velice přehledné, ale ten po jakékoliv i drobné úpravě tvrdě kopíruje úplně zbytečně komplet všechny VOBy, takže i po jednoduchém přepsání např. toho FirstPlay harddisk svítí snad čtvrt hodiny. Proto stále zůstávám u IfoEditu.
Simona (150)|21.10.2004 16:44
To: Sekáč Mam vypalovacku tyden a ucim se prepalovani prave na dvd phil collins,jine dvd nemam. Pouzila jsem na vyhozeni dvou uhlu dvdshrink, ale tam mne nezustalo menu. Ted koukam na clonedvd a nevidim kde bych ty uhly vymazala, poradis? A u clonedvd postaci zatrhnout menu a to menu skutecnena dvd zustane? nemo musim experimnetovat v Ifoeditu? ten jeste neznam.
Sekáč (60)|21.10.2004 18:38
To Simona: Na multiangle koncerty je CloneDVD2 asi nejlepší. Toho Collinse (Serious hits) jsem zrovna nedávno dělal, takže mám postup ještě živě v paměti. Takže: V okně pro výběr titulů se ti objeví ten hlavní titul 4x, označený "úhel 1" až 4. Já ponechal pouze ten hlavní (č.1), takže nakonec nebyla komprese ani potřeba. Menu se samozřejmě zatrhne. Pomocí programu Menuedit jsem pak v menu bloknul tlačítka aktivující ty odstraněné úhly. Nakonec jsem ještě v Ifoeditu ve VIDEO_TS.IFO změnil ve VMG_PTT_SRPT položku "Number of angles" ze 4 na 1. Tím se blokne přímá volba úhlů pomocí dálkového ovládače. Mnoho štěstí při experimentech... :-)
clee (6592)|21.10.2004 18:47
sekac: ses dobrej chlape, tohle si musim pamatovat :-)
Sekáč (60)|21.10.2004 18:48
Hmmm, tak až teď jsem si přečetl jeden můj starší příspěvek a znejistěl jsem, co se počtu úhlů týče. Tři nebo čtyři, to je fuk, na postupu to nic nemění... :-)
Simona (150)|21.10.2004 19:59
ty uhly jsou celkem tri (1+2). Ale jinak moc diky.
Simona (150)|22.10.2004 07:39
TO Sekáč: hrala jsem si cely vecere s dvd phil collins, dokazala jsem v ifoedit zmenit pocet angu. Dala jsem ulozit a ve sluzce se objevil jeste jeden soubor, tusim s priponou *.pub. Tento soubor zde mam nechat? A dale, kdyz vse otevru ve shrinku, tak mne nabizi vsechny pohledy a ja muzu ty zbytecne smazat, kdezto kdyz to otevru v clone, tak mne to ukazuje asi jen jeden pohled, ty dalsi nevidim, clone si natahne uz jen jeden nebo se divam zase nekam blbe?
mirekv (7169)|22.10.2004 07:58
Simona: bup, ne? (=backup), tedy záloha IFO. V IFO nesmí při poškození DVD chybět žádná data, proto ta záloha.
Simona (150)|22.10.2004 08:04
[quote=mirekv]Simona: bup, ne? (=backup), tedy záloha IFO. V IFO nesmí při poškození DVD chybět žádná data, proto ta záloha.[/quote]

:-))) tal ted nevim, ma tam ten BUP byt nebo ne?
mirekv (7169)|22.10.2004 08:12
[quote=Simona][quote=mirekv]Simona: bup, ne? (=backup), tedy záloha IFO. V IFO nesmí při poškození DVD chybět žádná data, proto ta záloha.[/quote]

:-))) tal ted nevim, ma tam ten BUP byt nebo ne?[/quote]Má, podívej se schválně do adresáře ripnutého origoš DVD.
Simona (150)|22.10.2004 08:15
[quote=mirekv][quote=Simona][quote=mirekv]Simona: bup, ne? (=backup), tedy záloha IFO. V IFO nesmí při poškození DVD chybět žádná data, proto ta záloha.[/quote]

:-))) tal ted nevim, ma tam ten BUP byt nebo ne?[/quote]Má, podívej se schválně do adresáře ripnutého origoš DVD.[/quote]

no, ihned po ripnuti tam asi neni, ten se vytvori az kdyz na neho sahnu ifoeditem, nemuzu se podivat, nejsem doma. A jeste ta jedna vec, ty nadbytecne angly (zabery) jsou uz v clone vypusteny??? ve shrinku ne, ten je zobrazi
Sekáč (60)|22.10.2004 11:43
Asi jsi zvolila opačný postup, že tam ten Shrink ty úhly vidí. Nejdříve odstraníš ty úhly v Clone a zadáš si adresář, kam má Clone ten polotovar uložit, pokud necháš jen jeden úhel, mělo by to být za pár minut hotové, neboť se nic nekomprimuje. Teprve pak začneš ty soubory v tom nově vytvořeném adresáři upravovat v Menueditu a Ifoeditu. IE žádné nové soubory nevytváří, pouze přepíše IFO a zeptá se tě, jestli může přepsat i BUP, tedy jeho záložní kopii. Dáš OK. Takto upravený Collins už v Clone ani ve Shrinku samozřejmě další úhly nemá. \/ No nic, jedu se rekreovat na chalupu. Hezký víkend... :-)
Simona (150)|25.10.2004 15:15
Poud se uz Sekac vratil z chalupy a je na prijmu, tak bych se chtela zeptat na program Menuedit. Zakazala jsem tam jedno menu a dala SAVE, chtelo to nazev souboru, ja jsem z placu neco hodilo, ale jemu se to pak nelibilo pri vypalovani v Clone, i kdyz to vypalil. Jaky nazev souboru jsem mela pouzit? Diky za odpoved
Sekáč (60)|25.10.2004 19:11
Konečně zpět. Hmmm, tak Menuedit po me v zivote zadne jmeno nechtel. Mam verzi 2.0.1. Jméno po mě vyžaduje pouze IfoEdit, ale ten nabídne jméno editovaného souboru, takže dáš pouze OK.
Simona (150)|25.10.2004 19:19
[quote=Sekáč]Konečně zpět. Hmmm, tak Menuedit po me v zivote zadne jmeno nechtel. Mam verzi 2.0.1. Jméno po mě vyžaduje pouze IfoEdit, ale ten nabídne jméno editovaného souboru, takže dáš pouze OK.[/quote]

Ja jsem v Menuedit mazala jedno menu, to s odkazem na dalsi angly a je tam polozka SAVE, jak Menuedit donutim po zakazu menu toto respektoval bez ulozeni?
Sekáč (60)|25.10.2004 19:41
Nechápu nic. :-D V MenuEdit si označím tlačítka, kliknu na "delete", pak "Hide and update commads as follows" - "Keep old", potom kliknu na ">>" a nakonec kliknu 2x na "OK". Žádný "Save" mi život nekomplikuje... :-)
Simona (150)|25.10.2004 19:45
[quote=Sekáč]Nechápu nic. :-D V MenuEdit si označím tlačítka, kliknu na "delete", pak "Hide and update commads as follows" - "Keep old", potom kliknu na ">>" a nakonec kliknu 2x na "OK". Žádný "Save" mi život nekomplikuje... :-)[/quote]

tak jo, ja to zkusim