Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dají se použít WinFast PRV na jiné než Leadtek karty?

pkovak (43)|20.4.2007 14:23
Dají se použít WinFast PRV na jiné karty než od Leadteku? Nevybavuji si teď jméno standardu který slušná část karet splňuje, a díky kterým jdou na nich použít alternativní software.

Příjde mi že WinFast PRV je velmi slušný software (hlavně dobrá podpora češtiny, samozřejmě až na chýbející teletext ale to není moc zajímavé pro mne) a hodně firem právě na tomhle strácí.

Případně, jaké jsou ty alternativní software projekty, ptám se hlavně na podporu češtiny, ovládání, příjemnost, náročnost... a v první řadě i na názvy :)

Napadlo mne například koupit USB hybridní tuner Avero, který nedávno vyhrál první cenu v recenzi na https://www.svethardware.cz, a k němu přihodit WinFast PRV jako náhradu za originální software...
Ivo Mašek (10205)|20.4.2007 14:26
WinFastPVR není alternativní software, je ušit na míru Leadteku. Ale zkusit to můžeš (nic tím nezkazíš):) .
Celkem zajímavá myšlenka, vyzkoušet to na jiných tunerech.
Doom (2331)|20.4.2007 14:38
myslím, že to nepojede. leadtečí PVR požaduje naprosto specifické ovladače. v současné době je sice bordel kolem verzí ovladačů v pohodě, ale byly doby, kdy pro každou verzi PVR byla jiná verze ovladačů a pokud se dané kombinace nedodržely, tak PVR nechodilo korektně ani na kartě od Leadteku
samozřejmě nikomu nic nebrání zkusit to, já jsem ale skeptik

kovaku, nemyslíš spíš ale program PVR2? PVR už delší dobu stagnuje a, ruku na srdce, zas tak výborný soft to nebyl
pkovak (43)|20.4.2007 14:55
Vzhledem k tomu že jsem zatím jen "čtenář recenzí" a nejblíž jsem se k TV tunerům dostal když jsem šel kolem obchodu s nimi, tak bohužel vůbec neznám číslování PVR, a jaký je rozdíl mezi PVR a PVR2... ale ano, předpokládám že *mám* na mysli PVR2, prostě nové... teoreticky mohou už dávno být PVR5 a já to netuším, vůbec bych se nedivil.
Doom (2331)|20.4.2007 14:59
nejnovější ovládací program pro leadtečí karty je PVR2. ten je opravdu povedený, pár chybiček sice ještě má, ale funkčně je už docela dost vyspělý
pkovak (43)|20.4.2007 15:01
[QUOTE=Ivo Mašek;139804]WinFastPVR není alternativní software, je ušit na míru Leadteku. Ale zkusit to můžeš (nic tím nezkazíš):) .
Celkem zajímavá myšlenka, vyzkoušet to na jiných tunerech.[/QUOTE]

No, mohl bych zkazit například to že bych si nejprve koupil tu kartu na které to chci otestovat a teprve potom zjistil že to nefunguje a zůstal trčet u nějakého mizerného softwaru... Tohle je možná celkem ideální otázka pro recenzenty :)

Osobně se přiznám že tu pravděpodobnost nevidím nejvyšší, mluvíme tu přece jen o softwaru který firma dělá pro *svůj* hardware tak proč by tak výkonný software měla nechat běžet i na cizích kartách?