Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Router Edimax_BR 6104K

Ivo Mašek (10205)|20.4.2007 12:46
Mám tento router, mám již zasíťovaný byt, vše funguje, pouze mám tento problém. Vždy, když zapnu PC a kliknu na Internet Explorer, tak se mi nejdříve zobrazí tabulka s informací, zda chci pracovat offline, nebo zda chci pokračovat online v síti internetu. Kliknu na druhou možnost a teprve potom se mi zobrazí moje domácí stránka (Centrum.cz). Potom je vše normální, ale pokud od zapnutého PC odejdu na nějaký čas (a nemusí být zase tak dlouhý), a kliknu na jakoukoli inetovou stránku v mých oblíbených, opět se objeví ona výše popsaná tabulka.
Nevím, zda je to tak správně, nebo nikoli. Nijak mě to tak moc neomezuje, ale přece jenom, kdyby existovala nějaká možnost, jak se k inet síti připojit bez toho oznámení, bylo by to lepší. Teda, jestli je to reálné.
Děkuji za odpověď.
blueant (820)|20.4.2007 12:53
[QUOTE=Ivo Mašek;139770]Mám tento router, mám již zasíťovaný byt, vše funguje, pouze mám tento problém. Vždy, když zapnu PC a kliknu na Internet Explorer, tak se mi nejdříve zobrazí tabulka s informací, zda chci pracovat offline, nebo zda chci pokračovat online v síti internetu. Kliknu na druhou možnost a teprve potom se mi zobrazí moje domácí stránka (Centrum.cz). Potom je vše normální, ale pokud od zapnutého PC odejdu na nějaký čas (a nemusí být zase tak dlouhý), a kliknu na jakoukoli inetovou stránku v mých oblíbených, opět se objeví ona výše popsaná tabulka.
Nevím, zda je to tak správně, nebo nikoli. Nijak mě to tak moc neomezuje, ale přece jenom, kdyby existovala nějaká možnost, jak se k inet síti připojit bez toho oznámení, bylo by to lepší. Teda, jestli je to reálné.
Děkuji za odpověď.[/QUOTE]

Najskor to bude v nastaveniach IE.
Iny prefliadac si neskusal ? Napr. FireFox ci to tiez robi ?
Ivo Mašek (10205)|20.4.2007 12:59
Jiný jsem nezkoušel, a upřímně řečeno, ani si moc do PC nechci instalovat další. Ale pokud jsem neměl router, tedy jsem byl připojen jen jedním PC na zásuvku poskytovatele, tak tento problém nebyl.
blueant (820)|20.4.2007 13:02
[QUOTE=Ivo Mašek;139773]Jiný jsem nezkoušel, a upřímně řečeno, ani si moc do PC nechci instalovat další. Ale pokud jsem neměl router, tedy jsem byl připojen jen jedním PC na zásuvku poskytovatele, tak tento problém nebyl.[/QUOTE]

Mozes skusit firefox portable - neinstaluje sa

Potom jedine co ma napada ze by mal modem v sebe automaticke odpajanie a znovupripojenie pri poziadavke - ale to dost pochybujem.
Ivo Mašek (10205)|20.4.2007 13:06
No uvidíme, jestli se neozve někdo, kdo má stejný "zázrak", jako já. Každopádně díky :-))
Pitomec (10211)|20.4.2007 13:45
Já mám tyto routery 2, z toho jeden (připojený na Karneval) to dělá permanentně a druhý (připojený k UPC) to nedělá vůbec. Samozřejmě jsem je prohodil a výsledek stejný. Takže kde je chyba, je už jasné.
Ivo Mašek (10205)|20.4.2007 14:02
No, teď už jo. No nic, tak si zvyknem.
blueant (820)|20.4.2007 14:17
[QUOTE=Ivo Mašek;139793]No, teď už jo. No nic, tak si zvyknem.[/QUOTE]

Alebo skusit porovnat FW a pripadne nahrat - ak sa da ;)
Pitomec (10211)|20.4.2007 15:30
Taky jsem nahrál firmware nový, ale bylo to k ničemu (akorát je vylepšený vzhled v menu routeru).
Brkoun (201)|20.4.2007 16:05
Vlastním taky tento router, jsem připojený na Karneval a nic takového se mi neděje. Nikde jsem nic zvlášť nenastavoval.
Saxel (2279)|20.4.2007 16:48
Také už jsem to párkrát zaznamenal (mám stejný router) a přitom nejsem na Karnevalu. Stává se mi to jen zřídka, takže mě to až tak netrápí. Teď aspoň vím, že nepomůže ani nový firmware.
Mymak (4)|21.5.2007 19:11
imho budes mit nekde neco blbe nastaveny - ja mam tenhle router taky, uz 2 roky, pripojeni od Karnevalu, a nikdy jsem tenhle problem nezaznamenal
-Vl- (366)|21.5.2007 20:00
Skus přeinstalovat Připojení k Internetu, tak že začneš na stránce, Nástroje / Možnosti internetu / Připojení / Instalace / Další / Připojit k internetu / Nastavit připojení ručně / Připojit pomocí širokopásmověho připojení které je vždy zapnuto.
petula_k (2)|7.11.2007 20:38
Zdravím.
Mám sice trochu jiný problém, ale doufám, že mi poradíte.
Mám ten samý router a mám takovéto trable: po startu PC vše v pohodě funguje - internet explorer, ICQ, stahování pošty přes POP3 ... po nějaké době však "vypadne" prohlížení internetu (stránka nejde zobrazit), všechno ostatní (ICQ, pošta) funguje. Pomůže až vypnutí/zapnutí routeru a pak to zase nějakou dobu jede, chyba se ale opakuje. Už jsem ho měla na reklamaci, a dnes mi dali nový - vyměněný, ale naprosto stejná chyba po cca 2 hodinách provozu :( ...
Jsem připojená k internetu v paneláku, přes Erkor, v routeru jsem naklonovala jen MAC adresu, žádné jiné nastavení jsem nedělala ...
Jo a pokud by jste měl někdo manuál v češtině (ten podrobnější, ne ten instalační) byla bych vděčná za link.
Každopádně předem děkuji za odpovědi ;-)
petula_k ;-)
Pitomec (10211)|8.11.2007 09:43
Můžeš zkusit napevno nastavit IP adresu v PC a v routeru povolit pro tuto IP DMZ, ale jestli to pomůže... Nebo jiný router. To se na dálku fakt špatně radí.
petula_k (2)|8.11.2007 12:52
Díky, dnes to s nastavením IP zkusím. Jiný router mám, půjčený od kolegy, je to Asus VPN router, a ten jede bez problémů ...
petula_k
Pitomec (10211)|8.11.2007 14:44
Pak je to myslím jasný.