Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

avi proti mov

premiere (43)|7.10.2004 21:33
Je veľký rozdiel medzi *.avi a *.mov. Ak je tak v zásade v čom a v prospech koho?
stayman (12393)|7.10.2004 22:45
A ake AVI ????
premiere (43)|7.10.2004 23:44
konkretne: zostrihám natočený material ale editor nevie priamo mpg mám na výber avi s nejakým DVcodec a mov s nejakým DVcodec ako sa mám rozhodnút ak chcem z o zostrihaného materálu vyrobiť DVD. Sú tie dve možnosti približne rovnaké alebo je medzi nimi rozdiel.

mirekv Ked je popis na dele ... Kde je ten popis? daj link alebo daj rozum.
stayman (12393)|7.10.2004 23:52
No a teraz zalezi co s tym dalej chces robit, pretoze su softy, co zozeru len QT.dv alebo si to prevedie akykolvek format do QT.dv, ale pochybujem ze taky DV dostanes naspet do kamery. 9-)
clee (6592)|8.10.2004 00:29
avidy treba vyplivnou DV MOV...
premiere (43)|8.10.2004 09:15
chcel som vediet či ako "zdroj" pre výrobu (prekodovanie) do MPG2 (DVD)je rozdiel, či použijem avi alebo mov. Ak je tak v čom a v koho prospech.

P.S. Tie avidy urobia aj taký referenčný mov s veľkosťou pár desiatok Kb :OO a používajú zdrojový materiál. Nie je potrebné vyrobiť mov alebo avi s veľkostou vela stoviek Mb :-(((
stayman (12393)|8.10.2004 13:51
Zda sa, ze zbytocne si komplikujes zivot, to co riesis, by ma trapilo najmenej, a na nejake *.mov,*.dv som aj zabudol, ze existuje. DV je DV a to mi dava moj Vegastek v AVI :-D
premiere (43)|8.10.2004 13:58
myslíš že ked je DV tak je jedno či sa volá avi alebo mov?

Kua som z toho dopletený jak korbáč 9-)
ViKinG (793)|8.10.2004 14:32
premiere: já to zkusim ještě jednou,
*.avi = kontejner, pokud nedodáš že ti jde o DV tak nikdo nic neví, avi je nejrozšířenější kontejner. Pro přehrání není většinou nutné instalovat žádný další demuxer (rozdělovač streamů). AVI je ale velmi starý kontejner, jeho specifikace byly nekolikrát předělaný a ne všechny jsou zpětně kompatibilní. Navíc neumožňuje bezproblémově obsahovat více audio toků a titulky. Ty musí být v separátních souborech.

*.mov = taky kontejner - formát firmy Apple. Pro přehrávání se musí nainstalovat přehrávač Quicktime a ani potom si s ním plno přehrávačů neporadí. Obsahuje obrovské množsvtí prakticky pouze těžko použitelných vymožeností. Malý množství programů který umožňují multimédia do kontejneru MOV ukládat jej naprosto vyřazují z praktický použitelnosti. Ve větší míře se uplatňuje pouze na počítačích Apple a v digitálních foťácích.
Takže pokud nemáš Apple je asi(určitě) vhodnější to *.avi

Pro názornost máš pytel cementu(DV) a je jedno jestli ho na stavbu odvezeš kamionem(avi) nebo na trakaři(mov). Furt je to tentýž pytel cementu.
A jestli nezabere ani tohle, tak ztratím veškerý pedagogický ambice, tak se snaž.
premiere (43)|8.10.2004 14:55
No vidíš s amatérom je tažko. Ja totiž to neovládam problematiku ani na toľko aby som vedel zadať otázku. Ale slubujem že sa zlepším.
Takže ak som správne pochopil:

avi alebo mov su krabice a v nich je su uložené data. Ak sú data rovnakej kvality (DV) tak je jedno v akej krabici sú zabalené(avi,mov). Záleží už len tom či máš soft ktorý ho dokáže dalej spracovať teda previezť dalej(kamion trakar...) .

keď si to zhrniem:
ak chcem robiť DVD ej to jedno či vyexportujem TIMELINE ako DVavi alebo DVmov ak to môj soft dokáže spracovať.

Viking oprav ma ak je to zle ale nehovor že sa nesnažím lebo aj stratím ambície "pochopiť".
Mike (617)|8.10.2004 15:17
premiere: pokud na tim nechces premyslet, tak pokud delas na PC, tak davej vzdy a jen a pouze do AVI
Ivo Mašek (10205)|8.10.2004 15:31
Co když Premiere je jedním z těch šťastných a má OS Apple ? :-D :-D
premiere (43)|8.10.2004 15:44
Teraz na jeseň je síce jablk dosť ale nemám apple. Pokúšal som sa rozchodiť Avid na PC ale narazil som. Pokial exportujem do Avi pošle ma do prdele že cca avi môže mať len 2Gb. ˇMožno to len neviem v tom avide nastaviť alebo on sám to ináč nechce neviem???. Pri exportovaní Time line do mov, DV mov ide bez problémov. Preto skúmam či je v tom rozdiel. Možno som zarúbal privysoko možnoAvid potrebuje človeka čo tomu rozumie viac myslím hlbšie. Ja som len užívatel bez znalostí problematiky (technickej). Ale premýšlať sa mi chce. Aspoň sa o to snažím.

Aj mi jednoduchší by sme chceli byť múdrejší
stayman (12393)|8.10.2004 15:45
No ono aj v PC je fakt treba ten *.dv, lepsie povedane niektore softy si DV v AVI aj tak peklopia do toho QT DV prostrednictvom QT :-k
vlada (3470)|10.10.2004 17:31
premiere> Jak to výborně napsal ViKinG, AVI je již strašně starý formát, který má několik verzí (specifikací). Pravděpodobně aby AVID ukázal jak skvělý je MOV a jak špatný je AVI, používá tu úplně nejstarší, která má omezení na 2GB velikost. Zkus přejít na jinej videoeditor, třeba Vegas.
Jinak s těma kontajnerama si to pochopil celkem dobře. Máš prostě nějaký soubor (MPEG, AVI, MOV, RM, MKV atd.) ve kterém může být jeden nebo několik toků (streamů) obsahujících video, audio, kapitoly nebo titulky. Tyhle toky můžou používat různou kompresi, například AVI. Většina kontajnerů má ale omezení v tom, kolik, jaké komprese a jaké typy streamů se v nich dají použít.
Např AVI v podstatě podporuje pouze jeden audio a jeden video stream, ale zato prakticky v jakékoliv kompresi. Na druhou stranu třeba kontajner VOB (používá ho DVD) podporuje několik video, audio, kapitol i titulkových streamů, ale pouze ve formátech MPEG-2 (video) a AC3 a MP2 (audio). Momentálně nejlepším kontajnerem je matroška, která podporuje libovolný počet jakýchkoliv streamů ve většině formátů a zbylé se dodělávají. Zatím ale její podpora ve video editorech je slabá. Pro Tvoji potřebu doporučuji OpenDML AVI (nejnovější specifikace). Snad jsem Ti v tom neudělal zmatek.
Vláďa
imported_Dino (1)|28.11.2004 21:30
potřeboval bych totiž jednoduchý udělátko, který by mi z *.mov z foťáku udělalo *.avi.
stayman (12393)|28.11.2004 21:37
toto bolo v starej diskusii, ale ani za toho si nespomeniem :-(((
mirekv (7169)|28.11.2004 21:43
Dino: ProCoder
vlada: já mám několik filmů v AVI, které mají 2 zvuky, to ti jaksi ušlo.
Jano (592)|28.11.2004 22:16
[quote=Dino]potřeboval bych totiž jednoduchý udělátko, který by mi z *.mov z foťáku udělalo *.avi.[/quote]

TmpgEncoder ti to spraví ale len do mpegu 1 or 2 síce trochu mrmle
ale zobere to aj zo zvukom . :BB:
Robil som Shaniu z jedného CD čo som kupil v Poľsku
Ak tit ak stačí.
:-)
Alebo Ulead studio v mojom pripade Pro 6,5 ti ho zobere postriháš a
vyexneš trebars do avi bez kopresie aledo DV1 ........
stayman (12393)|29.11.2004 00:00
To dokaze viac softov, ale on chce utilitku a nemozem si spomenut :-(((
vlada (3470)|29.11.2004 00:11
mirekv> Já netvrdil, že 2 zvuky do AVI vůbec nejdou. Možný to je, ale je to značně nestandardní řešení a plno přehrávačů s tim bude mít problém. Další průser nastane, když mají ty zvuky rozdílnou kompresi. Je to prostě zase ještě další hack AVI kontajneru. I titulky teoreticky do AVI jdou nacpat. Ale podle ohlasu mnoha lidí jsou s tím často problémy, AVI na to prostě neni navržený, narozdíl od jinych modernějších kontajnerů.
Dino> Koukni na tuhle diskuzi na muj příspěvek. Snad si vybereš.
Vláďa
stayman (12393)|29.11.2004 00:17
Anoooo, RAD Video Tools som mal namysli !!! :-!!!

http://www.videohelp.com/mov2avi.htm