Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Co nejlepší obraz na HTPC při přehráváni XViD/DiVX

Nováček Avatar uživatele generator
    Registrace
    Feb 2007

Zdravim vsechny.

Nemate nekdo nejake tipy, jak vylepsit obrazovy vystup (YPbPr/HDMI/DVI) z karty NVIDIA GF7600 a obecne vylepsit přehráváni XViD/DVIX filmů z PC na TV ?

Nejedná se mi ani tak o fyzické upravy karty, jako spiš o použité přehrávače, filtry, kodeky ... atp.

Bláhové jsem si nainstaloval NVIDIA Pure Video Decoder v domění, že se mi trochu zlepší obraz XViDú, ale pak jsme se dočetl, že je to MPEG1/2 dekorér .... DVD moc na PC nepřehrávám, takže hledám "něco" co zlepší obraz MPEG4.

Používam CCCP + ZoomPlayer.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Najlepsie je zbavit sa takych filmov a zohnat si DVD, ked uz, tak vyuzijes aj ten purevideo...

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

Pro přehrávání nainstalovat FFDshow - tem má pro přehrávání různé filtry.
    Nepoužívat kodeky, které jen dělají nepořádek v systému.
    Tzn. - jen pro přehrávání - viz výše. Pro tvorbu videa - kodek DIVX nebo XVID, nebo jiný preferovaný mpg-4 kodek.
    Pro DVD - samozřejmě kodek mpg-2.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Nevím jestli nepíchnu do vosího hnízda. ale nemohu se zdržet.

Jeden místo rady napíše ať používá něco jiného, uvědomil jsem si, že takhle bych mohl vlastně "poradit" skoro ve všech problémech.

Druhý poradil, aby poradil.

Pro přehrávání nainstalovat FFDshow - ten má pro přehrávání různé filtry. - Nemá, je to jeden jediný DShow filtr a když jej někdo doporučí, tak by neměl jenom papouškovat, ale doporučit i některou z mnoha kompilací, protože každá je jiná, jinak optimalizovaná a bohužel žádná bez chyby.

Nepoužívat kodeky, které jen dělají nepořádek v systému. Hm... jako které dělají nepořádek, pro XVid a DivX já znám 2, ale on přece používá Zoomplayer, tedy nejede přes VfW, ale DirectShow.....

Řádek 3 raději přeskočím (preferovaný kodek), ale řádek 4

Pro DVD - samozřejmě kodek mpg-2. Sice dekoder, ale který ?????? Já jich znám a dobrých asi 40 a on má PureVideo a NVidia kartu, co proboha za jiný "kodek".?
    ------------------

Chlapi to honíte nějaké červené puntíky za počet příspěvků nebo nějaká jiná tu zavedená pofiderní motivační kriteria ?

--------------------------------------

To generator
    - moje rada - balík CCCP - moje zkušenosti nejsou dobré, může být individuální, Zoomplayer má jednu výhodu, že lze nastavit zákaznický graf velmi pracizně.
    Pro DivX a XVid - HaaliMediaSplitter a XVid dekoder, kompilace Koepi.V dekoderu nastavit deblocking a použít VideomixingRenderer9, 7600 na to má.Toto nastavit do zákaznického grafu v Zoomplayeru.

Registrace
    Feb 2007

Diky za tip. Zkusim o vikendu nejaky čárymáry. Včera jsem připojil TV místo YPbPr kabelm přímo DVI>HDMI. Myslel jsem ze YPbPr je skoro stejne s HDMI, ale omyl. Obraz se jeste zostrl. Ale o tohle "vylepseni" mi neslo. Zkusim Haali, deblock a VR9. Zakaznicky graf ... to slysim poprve, tkaze budu laborovat.

dekuju

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Ono i ffdshow má plno možností, jak obraz vylepšit. Jednou z nich je i deblocking (postprocessing) z XviDu. Potom tam jsou filtry na šum, SW resize (zabírá dost CPU) atd. Zkus si ffdshow i XviD a uvidíš, co se Ti bude víc líbit. Mimochodem v ffdshow se dá nastavit i dekódování přes xvid.dll.

Pokud Tě zajímá něco o přehrávacích grafech, zkus kouknout na můj návod.

Registrace
    Feb 2007

Navod proctu.
    Jinak jsem o vikendu nastavoval. A uz prepnuti na VR9 bylo znatelne. Deblocking a Dering jsem nejdrive nevidel, asi se projevuji az v nejakych konktretne postizenych scenach, takze jsem nechal vse zapnute a v tmavsich pasazich, nebo pri jemnych barevnych prechodech, se misto slevani ploch do bloku, jakoby rychleji prepisovaly informace o barve. Sediva stena , ktera bez zapnuti byla spis tribarevna smouha, se se zapnutym deblock jakoby mihota ... no. tohle je asi o individualnim pocitu z obrazu, nez o "vylepseni". Zatim to mam zapnute a pocit ma , ze ten obraz je lepsi ... muze to byt ale jenom pocit )

Je tu pravidelně Avatar uživatele Devaster
    Registrace
    Aug 2004

este by som mohol doporucit KMP player - jeho moznosti postprocesingu videa a audia daju zabrat aj dvojjadram ....

da sa pouzit obrovske mnozstvo "filtrov" + rozne renderery (v 2d (VMR),Direct3d,OpenGl)

Nováček
    Registrace
    May 2007

mě nejvíce vyhovuje PowerDVD

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Najlepsi obraz ma NVidia PureVideo, potom aj ten PowerDVD, avsak ten je dost obmedzeny, tak tazkopadny soft najdes snad len u Adobe. Sickovy player pre DVD je na prekvapenie ShowTime od Ahead, bohuzial ako jediny soft dodrzuje striktne specifikaciu DVD.

mkw mkw je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2006

S tímhle jsem si včera hrál.
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=719041

Je to dost náročné na procesor a paměť, takže jsem nakonec AviSynth vypnul, ale zbytek jsem nechal nastavený. Už i ten resize podle mě pomohl.
    (Opteron 144, 1GB Ram, 7600GT, MPC)

Podobná témata

1. XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC
    Od vomic v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 904
    Poslední příspěvek: 09-11-2017, 06:55
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 02-05-2011, 14:57
  3. HTPC klady - zápory; koupit - nekoupit? Které je nejlepší?
    Od Tasa v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-11-2008, 16:29
  4. prehravani xvid / divx
    Od sabai v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 05-04-2006, 03:36
  5. DivX a XviD přehrávání
    Od Peepicek v sekci Kodeky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 13-07-2004, 09:14