Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co nejlepší obraz na HTPC při přehráváni XViD/DiVX

generator (77)|19.4.2007 08:21
Zdravim vsechny.

Nemate nekdo nejake tipy, jak vylepsit obrazovy vystup (YPbPr/HDMI/DVI) z karty NVIDIA GF7600 a obecne vylepsit přehráváni XViD/DVIX filmů z PC na TV ?

Nejedná se mi ani tak o fyzické upravy karty, jako spiš o použité přehrávače, filtry, kodeky ... atp.

Bláhové jsem si nainstaloval NVIDIA Pure Video Decoder v domění, že se mi trochu zlepší obraz XViDú, ale pak jsme se dočetl, že je to MPEG1/2 dekorér .... DVD moc na PC nepřehrávám, takže hledám "něco" co zlepší obraz MPEG4.

Používam CCCP + ZoomPlayer.
stayman (12393)|19.4.2007 09:15
Najlepsie je zbavit sa takych filmov a zohnat si DVD, ked uz, tak vyuzijes aj ten purevideo...
Whitejoker (616)|19.4.2007 20:26
Pro přehrávání nainstalovat FFDshow - tem má pro přehrávání různé filtry.
Nepoužívat kodeky, které jen dělají nepořádek v systému.
Tzn. - jen pro přehrávání - viz výše. Pro tvorbu videa - kodek DIVX nebo XVID, nebo jiný preferovaný mpg-4 kodek.
Pro DVD - samozřejmě kodek mpg-2.
Foolproof (2713)|19.4.2007 21:45
Nevím jestli nepíchnu do vosího hnízda. ale nemohu se zdržet.:)

Jeden místo rady napíše ať používá něco jiného, uvědomil jsem si, že takhle bych mohl vlastně "poradit" skoro ve všech problémech.

Druhý poradil, aby poradil.

Pro přehrávání nainstalovat FFDshow - ten má pro přehrávání různé filtry. - Nemá, je to jeden jediný DShow filtr a když jej někdo doporučí, tak by neměl jenom papouškovat, ale doporučit i některou z mnoha kompilací, protože každá je jiná, jinak optimalizovaná a bohužel žádná bez chyby.

Nepoužívat kodeky, které jen dělají nepořádek v systému. Hm... jako které dělají nepořádek, pro XVid a DivX já znám 2, ale on přece používá Zoomplayer, tedy nejede přes VfW, ale DirectShow.....

Řádek 3 raději přeskočím (preferovaný kodek), ale řádek 4

Pro DVD - samozřejmě kodek mpg-2. Sice dekoder, ale který ?????? Já jich znám a dobrých asi 40 a on má PureVideo a NVidia kartu, co proboha za jiný "kodek".?
------------------

Chlapi to honíte nějaké červené puntíky za počet příspěvků nebo nějaká jiná tu zavedená pofiderní motivační kriteria ?

--------------------------------------

To generator
- moje rada - balík CCCP - moje zkušenosti nejsou dobré, může být individuální, Zoomplayer má jednu výhodu, že lze nastavit zákaznický graf velmi pracizně.
Pro DivX a XVid - HaaliMediaSplitter a XVid dekoder, kompilace Koepi.V dekoderu nastavit deblocking a použít VideomixingRenderer9, 7600 na to má.Toto nastavit do zákaznického grafu v Zoomplayeru.
generator (77)|20.4.2007 07:44
Diky za tip. Zkusim o vikendu nejaky čárymáry. Včera jsem připojil TV místo YPbPr kabelm přímo DVI>HDMI. Myslel jsem ze YPbPr je skoro stejne s HDMI, ale omyl. Obraz se jeste zostrl. Ale o tohle "vylepseni" mi neslo. Zkusim Haali, deblock a VR9. Zakaznicky graf ... to slysim poprve, tkaze budu laborovat.

dekuju
vlada (3470)|20.4.2007 22:19
Ono i ffdshow má plno možností, jak obraz vylepšit. Jednou z nich je i deblocking (postprocessing) z XviDu. Potom tam jsou filtry na šum, SW resize (zabírá dost CPU) atd. Zkus si ffdshow i XviD a uvidíš, co se Ti bude víc líbit. Mimochodem v ffdshow se dá nastavit i dekódování přes xvid.dll.

Pokud Tě zajímá něco o přehrávacích grafech, zkus kouknout na můj návod.
generator (77)|23.4.2007 08:51
Navod proctu.
Jinak jsem o vikendu nastavoval. A uz prepnuti na VR9 bylo znatelne. Deblocking a Dering jsem nejdrive nevidel, asi se projevuji az v nejakych konktretne postizenych scenach, takze jsem nechal vse zapnute a v tmavsich pasazich, nebo pri jemnych barevnych prechodech, se misto slevani ploch do bloku, jakoby rychleji prepisovaly informace o barve. Sediva stena , ktera bez zapnuti byla spis tribarevna smouha, se se zapnutym deblock jakoby mihota ... no. tohle je asi o individualnim pocitu z obrazu, nez o "vylepseni". Zatim to mam zapnute a pocit ma , ze ten obraz je lepsi ... muze to byt ale jenom pocit :o)
Devaster (477)|27.4.2007 14:49
este by som mohol doporucit KMP player - jeho moznosti postprocesingu videa a audia daju zabrat aj dvojjadram ....


da sa pouzit obrovske mnozstvo "filtrov" + rozne renderery (v 2d (VMR),Direct3d,OpenGl)
mach4 (19)|6.7.2007 19:30
mě nejvíce vyhovuje PowerDVD
stayman (12393)|6.7.2007 23:12
Najlepsi obraz ma NVidia PureVideo, potom aj ten PowerDVD, avsak ten je dost obmedzeny, tak tazkopadny soft najdes snad len u Adobe. Sickovy player pre DVD je na prekvapenie ShowTime od Ahead, bohuzial ako jediny soft dodrzuje striktne specifikaciu DVD.
mkw (14)|15.9.2007 11:23
S tímhle jsem si včera hrál.
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=719041

Je to dost náročné na procesor a paměť, takže jsem nakonec AviSynth vypnul, ale zbytek jsem nechal nastavený. Už i ten resize podle mě pomohl.
(Opteron 144, 1GB Ram, 7600GT, MPC)