Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak opravit video v DivX, chybi "index block"?

JoseFS (2)|7.10.2004 17:15
Abych to vzal od zacatku. Pre dvema roky jsem si natocil video z jedne motor show, v pocitaci nastrihal, prevedl do DIVX a nasledne vypalil na CD, jedina kopie :-( V te dobe slo prehrat video z CD bez problemu. Bohuzel nyni lze prehrat jen jedna tretina, indikovana delka je v poradku, ale proste po jedne tretine se prehravani videa ukonci. Kdyz jsem toto video otevrel ve VirtualDubu, tak hlasil neco jako chybejici index block a zahajil rekonstrukci po cca 1 hodine dokoncil zpracovani a zobrazil hlasku, posun ve videu bude velmi pomaly a doporucil obnovu Keyframe, prehrat slo zase jen tretinu. Tak jsem otevrel soubor znovu zapnul jsem obnova keyframe a VirtualDub zapocal zpracovavat, vysledkem bylo video tretinove delky (tj. to co slo prehrat). Zkusil jsem nacist CDcko v nekolika mechanikach, ale vysledek je stale stejny, CDcko neni nijak poskrabane. Muzete mi prosim poradit, zda je mozne nejakym zpusobem to spravit.
pavelpt (2713)|7.10.2004 18:26
Nevím, nevím.

Mám doma VCD z roku 1997 z jedinečné zabíjačky, které jsem tenkrát udělal, je celé pokapané od slz, jak nad ním vždycky pláči, protože mi přestalo hrát a nejde zkopírovat na disk.

Naklonoval jsem ho pomocí CloneCD s tím aby se nepokoučel opravovat chyby, ale je to nesledovatelné, obraz je rozsegmentovaný, hnus.

V tvém případě bych se pokusil najít alespoň přibližně místo, kde je chyba ( to je ta třetina) a to místo pomocí třeba Aviutil apod. vystřihl.
Pak to v editoru ošvindloval, jako že to tak má být.
Tean (410)|8.10.2004 09:14
toto som nasiel na nete
http://www.skydvd.sk/opravy.html
Whitejoker (616)|10.10.2004 20:34
DivFix, tady v downloadu
JoseFS (2)|18.10.2004 11:27
[quote=Whitejoker]DivFix, tady v downloadu[/quote]

DIVFix zobrazil hlasku, ze opravil chybu, ale pri prehravani se to v tom problematickem miste zpomali tan na cca jeden frame za sekundu a po chvili to vytuhne uplne :-(
Whitejoker (616)|20.10.2004 21:38
můžeš zkusit vystřihnout tu špatnou část, záleží jak je dlouhá a jestli ti to nějaký program vůbec umožní uložit.