Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Jak používat citaci příspěvků

Karel Polívka (172)|18.4.2007 14:32
Pokud reagujete na poslední příspěvek v tématu, nepoužívejte funkci citace a napište svou reakci coby další příspěvek v pořadí, ať jsou témata přehledná. Pokud chcete reagovat na nějaký starší příspěvek nebo více příspěvků naráz, udělejte tak právě s využitím funkce citace.


[HL] Citace jednoho příspěvku [/HL]

U každého příspěvku je v pravém dolním rohu tlačítko Odpovědět citací .

Pokud jej u některého příspěvku stisknete, zobrazí se okno pro napsání nového příspěvku s již vyplněnou citací toho, u něhož jste stiskl tlačítko. Text bude vsazen mezi vB kód:

[noparse][quote=autor;číslo příspěvku]...citace příspěvku...[/quote][/noparse] (může být psáno velkými i malými písmeny).

Na pozici "autor" se dosadí autor citovaného příspěvku a na pozici "číslo příspěvku" odkaz (obrázek šipečky) na citovaný příspěvek.

Pokud jde o delší příspěvek, můžete chtít citovat třeba jen jednu větu nebo určitou část. V tom případě vše kromě požadované věty nacházející se mezi vB kódem smažte. Pokud smažete třeba jen jednu hranatou závorku před nebo za textem, zobrazí se vše jako pouhý text (i nekompletní vB kód), nikoli jako požadovaná citace.

Pod citaci už jen stačí napsat Vaši odpověď a odeslat pomocí tlačítka "Odeslat příspěvek".


[HL] Vícenásobná citace několika příspěvků [/HL]

Citovat více příspěvků současně můžete pomocí vícenásobné citace. U každého příspěvku je v pravém dolním rohu vedle zmiňovaného tlačítka "Odpovědět citací" (viz výše) menší tlačítko mající na sobě horní uvozovky a symbol znaménka plus .

Stisknutím tohoto tlačítka můžete označit více příspěvků v rámci jednoho tématu, které budou zahrnuty do vícenásobné citace. Po stisknutí se přes tlačítko zobrazí zaškrtnutí (fajfka).

Až budete mít všechny příspěvky pro hromadnou citaci označené, stačí stisknout v dolní části stránky tlačítko "Odpověď".

Zobrazí se opět okno pro napsání příspěvku, v němž budou citace všech označených příspěvků odsazené od sebe prázdnými řádky, do kterých budete moci napsat své odpovědi, aby byla jasná návaznost.
Karel Polívka (172)|18.4.2007 14:33
[QUOTE=Karel Polívka;139510]Na pozici autor se automaticky dosadí autor citovaného příspěvku a na pozici číslo příspěvku se automaticky dosadí odkaz na citovaný příspěvek (po odeslání bude tímto odkazem obrázek šipečky).
[/QUOTE]
Takto vypadá citace v praxi.
Karel Polívka (172)|18.4.2007 14:34
[QUOTE=Karel Polívka;139510]Velmi užitečnou funkcí je citace příspěvků, které Vás zaujaly a na které jste se rozhodl odpovědět.[/QUOTE]
Odpověď na první citovaný příspěvek.

[QUOTE=Karel Polívka;139511]Takto vypadá citace v praxi.[/QUOTE]
Odpověď na druhý citovaný příspěvek.Takto vypadá vícenásobná citace v praxi.