Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas 7.0d: převod zvuku 5.1 AC3 na 2.0

Brucholet_shw (45)|18.4.2007 12:18
Z DVD jsem pomocí DVD Shrink v Re-author módu vystřihl část koncertu, který použiju na jiném médiu. Koncert má pouze zvukovou stopu 5.1 AC3.

Potřebuji tento zvuk převést na stereo, nejlépe downmix, kde by se použili pouze stopy FRONT LEFT, CENTER, SUBWOFER a FRONT RIGHT. Celý převod bych chtěl udělat ve Vegasu.

Moje otázky jsou:
1) Když .VOB demuxuju (TMPGenc MPEG Tools) na .m2v+.ac3, Vegas samotný .ac3 nenačte ale nedemuxovaný .VOB načte bez problémů. Je to normální vlastnost Vegasu nebo nemám nainstalovaný nějaký plug-in?

2) Jak mám ve Vegasu nastavit, aby při renderování do .ac3 stereo (2.0) downmixoval pouze výše zmiňované kanály (FL, FR, CEN, SUB)?

Pozn.: Chci použít pouze Vegas. Proto, prosím, neraďte jiný program (ani Sound Forge, ten .ac3 nenačte taky). Uznávám že upravovat zvuk ve videoeditoru je hloupost, ale myslím, že by to Vegas měl zvládnout.

Děkuji za Vaše rady a náměty.
Brucholet_shw (45)|20.4.2007 07:58
Dobrý den.

Odpovím si sám :-) :
1 krok) RTFM (http://download.sonymediasoftware.com/manuals/vegas70b_manual.exe)
2 krok) podrobnější prostudování stran 189-201 (Working with 5.1 Surround)
3 krok) natažení .VOB do timeline
4 krok) volba File/Properties/Audio; nastavení 5.1 surround
5 krok) stažení Masteru u zadních kanálů (Rear)
6 krok) renderování do .AC3, Template DVD Stereo
7 krok) authoring

Teď už jenom potřebuji poradit s plug-inem, abych mohl pracovat se samotným zvukem bez obrázku.
V manuálu se píše:
Note: Vegas software plays and mixes uncompressed 5.1-channel audio. Authoring software such as the Sony Media Software 5.1 Surround Plug-In Pack is required to encode 5.1-chanel audio to AC-3 for use in DVD authoring.
Jediný program program jsem našel na http://download.sonymediasoftware.com/current/51pluginpack.exe,
ale ten se chce instalovat do C:\Program files\Sonic Foundry\...
Mám mu to povolit? Není to nějaká stará verze pro Vegas 1-4?
stayman (12393)|21.4.2007 12:51
Ten "plugin" spojazdnis instalaciou DVDArchitecta, takze to neries.
Foolproof (2713)|21.4.2007 17:17
Všechny pluginy z Vegasu fungují v SoundForge či SonicFoundry či DVDArchitect či CDArchitect atd. a naopak.

JInak jsem si to zkusil, prostě jsem ty 2 kanály vymazal a zbytek jsem nechal při renderingu downmixovat na stereo.
Nebo jsem nepochopil o co jde.
stayman (12393)|21.4.2007 18:19
[QUOTE=Foolproof;139907]Všechny pluginy z Vegasu fungují v SoundForge či SonicFoundry či DVDArchitect či CDArchitect atd. a naopak.[/QUOTE]

Nikto sa o tomto tvrdeni nebavi, aj ked samozrejme nemas pravdu, proste ma poblem s Mpeg2, na co je potrebna instalacia toho DVDA, alebo uprava registrov (ale tie takisto vychadzaju z instalacie DVDA). Preto aj Sony pestalo distribuovat Vegas osve, bez DVDA.\\/
Foolproof (2713)|22.4.2007 22:18
Potom ovšem můžeš objasnit, jak je možné, že i když toho DVDA nemám tak to funguje ?

Nebude to náhodou tím, že ty pluginy jsou shared, přesto, že se o tom nikdo nebaví, avšak v této souvislosti nabývá tebou citovaná věta hned jiný význam ?
Brucholet_shw (45)|23.4.2007 07:17
Pardon že vstupuji do debaty :-)

Potřeboval bych vysvětlit, proč Vegas načte soubor .VOB, ale už nenačte ten samý soubor demuxovaný (v TMPGenc/MPEG Tools) na .m2v a .ac3

btw mám Vegas 7.0d + DVDA 4b + SoundForge 7.0 (čísla buildů si nepamatuju a myslím že nejsou důlěžité)
stayman (12393)|24.4.2007 19:23
[QUOTE=Foolproof;139998]Potom ovšem můžeš objasnit, jak je možné, že i když toho DVDA nemám tak to funguje ?

Nebude to náhodou tím, že ty pluginy jsou shared, přesto, že se o tom nikdo nebaví, avšak v této souvislosti nabývá tebou citovaná věta hned jiný význam ?[/QUOTE]

Proste kebyze neexistuje DVDA, tak mas pravdu, inak plati co som pisal ja. :cool:
stayman (12393)|24.4.2007 19:24
[QUOTE=Brucholet_shw;140016]Pardon že vstupuji do debaty :-)

Potřeboval bych vysvětlit, proč Vegas načte soubor .VOB, ale už nenačte ten samý soubor demuxovaný (v TMPGenc/MPEG Tools) na .m2v a .ac3

btw mám Vegas 7.0d + DVDA 4b + SoundForge 7.0 (čísla buildů si nepamatuju a myslím že nejsou důlěžité)[/QUOTE]

No jednoducho preto, lebo to neimplementoval sam vyrobca do podporovanych formatov importu. Je na tom nieco nepochopitelne? :confused:
Mike (617)|24.4.2007 21:35
K puvodnimu tematu:
Ja bych to asi delal po staru :)
Prevedl pomoci BeSweet...
stayman (12393)|24.4.2007 21:42
[QUOTE=Mike;140218]K puvodnimu tematu:
Ja bych to asi delal po staru :)
Prevedl pomoci BeSweet...[/QUOTE]

Proc? Ke dje to vo verzii 7 uplne komfortne ? :eek: