Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekordér s DVB-T (jsou na českém trhu)

lisak2 (1)|18.4.2007 07:51
Jsou už konečně na českém trhu DVD/HDD rekordéry s DVB-T ?
Znáte někdo nějaké odkazy, stránky, nebo máte někdo přímou zkušenost?
Předem děkuji za příspěvky.

Já jsem měl asi takovouhle představu:
DVD/HDD rec. 160 GB
DVB-T tuner (nahrávání přímo digitálně, ne přes DA převodník)
s výstupem HDMI
UMÍ DOBŘE ČESKY

Doufám, že už to není jenom sci-fi v české republice. :-)
Pitomec (10211)|18.4.2007 08:15
Musím tě zklamat, ale žádný DVD rekordér na trhu (vyjma jednoho noname za 16t.Kč, u kterého to ale stejně není jisté) neumí zaznamenávat přímo stream DVB-T vysílání a ukládat na DVD. Vždycky se jedná vlastně o dva různé přístroje splácnuté dohromady, takže klidně můžeš vzít samostatný rekordér a samostatný receiver a vyjde to nastejno.
rado101k (298)|18.4.2007 12:26
Existuje.len Pioneer. DR-545HX-s stoji 17000kc na hifishop.cz
rajs (21)|20.4.2007 21:38
Kecy prdy Bedary panasonic 77....má oba dva tunery mluví česky a stojí 12700Kč....a jsou i další
vity (292)|22.4.2007 10:20
Jenom Radix DMC-4000T nahrává z DVB-T bez rekomprese(přímo). Má dva tunery,160GB HDD a je za 15000kč.
Pitomec (10211)|22.4.2007 11:06
Teď je otázkou, jestli je to taky pravda nebo to tam výrobce jenom píše... :-)
stani (1647)|23.4.2007 08:29
O tom Radixu to opravdu píšou, třeba zde , ale proč má dva DVB-T tunery a ne jeden analog a druhý digitál? :confused:

A tady je "recenze"(preview).

[COLOR="Blue"]Hodnocení
+ možnost záznamu DVB-T na HDD i DVD bez rekomprese
+ bohatá výbava kvalitními přípojnými místy
+ chytré ovládání, správce úloh
+ funkce obraz v obraze (PiP)
+ možnost digitalizace analogového videa
+ možnost střihu záznamu
+ snadný upgrade z CD-R(W) média

- v nabídce není české menu
- nesprávně zobrazuje české znaky v EPG a teletextu
- nemá analogový tuner
- nemá DTS dekodér
- nemá HDMI výstup
- nepodporuje DVD-RAM a DVD-DL[/COLOR]

hmm, takže ty mínusy jsou dost podstatné... :(
Pitomec (10211)|23.4.2007 08:38
Za ty prachy si to asi moc lidí nekoupí, protože tutéž (a lepší) službu udělá i DVB-T karta do PC za tisícovku :-)
Mike (617)|23.4.2007 10:06
DVD rekordéry se asi moc nechytnou, ale HDD rekordéry pro DVB ano, těch je už docela dost (chystáme někdy v budoucnu jejich recenzi)
BlackOne (94)|12.5.2007 23:47
[QUOTE=stani;140017]O tom Radixu to opravdu píšou, třeba zde , ale proč má dva DVB-T tunery a ne jeden analog a druhý digitál? :confused:
.
.
[/QUOTE]

Dva DVB-T tunery ma proto, aby jsi se mohl na jeden program divat a druhej nahravat(oba v digitalni kvalite)! ;)
Golmanek (154)|5.7.2007 17:07
[QUOTE=BlackOne;141452]Dva DVB-T tunery ma proto, aby jsi se mohl na jeden program divat a druhej nahravat(oba v digitalni kvalite)! ;)[/QUOTE]

Ale stejně, je to divné, že žádný DVD rekordér bez HDD nemá DVB-T tuner. Protože např. se poohlížím po novém DVD přehrávači s HDMI a kdyby byl na trhu DVD rekordér s DVB-T tunerem tak třeba o 3 tisíce dražší (to samozřejmě nevím, protože žádný neexistuje), tak bych do něho šel. V současné době se mi nechce dávat 12 000 s HDD, ale třeba 5 000 jo. Nejsem žádný maniak nahrávací, ale občas by se mi to hodilo.
BlackOne (94)|6.7.2007 00:24
Jinak poslední modely HDD rekorderu od Sony(RDR-HXD870, RDR-HXD970 a RDR-HXD1070) maji integrovany jak analogovy, tak digitalni tuner(vcetne EPG), HDMI (upscaling na 1080p), USB, min 160 GB HDD atd. Vice na
Pitomec (10211)|6.7.2007 10:17
[quote=Golmanek;145312]Ale stejně, je to divné, že žádný DVD rekordér bez HDD nemá DVB-T tuner. Protože např. se poohlížím po novém DVD přehrávači s HDMI a kdyby byl na trhu DVD rekordér s DVB-T tunerem tak třeba o 3 tisíce dražší (to samozřejmě nevím, protože žádný neexistuje), tak bych do něho šel. V současné době se mi nechce dávat 12 000 s HDD, ale třeba 5 000 jo. Nejsem žádný maniak nahrávací, ale občas by se mi to hodilo.[/quote]
Tak si kup 2 samostatné přístroje a máš to, ne? Aspoň ten DVB-T receiver můžeš použít i pro běžné sledování...
Golmanek (154)|6.7.2007 14:23
[QUOTE=Pitomec;145349]Tak si kup 2 samostatné přístroje a máš to, ne? Aspoň ten DVB-T receiver můžeš použít i pro běžné sledování...[/QUOTE]

Já nepotřebuji DVB-T tuner jako samostatný přístroj. Ten už mám a mám ho integrovaný i v TV. Jen prostě uvažuji o DVD přehrávači nebo DVD rekordéru - ten ale pouze s DVB-T tunerem, nehodlám tady mít další škatuli. S integrovaným je to daleko pohodlnější. A jedná se mi o cenu tak do 6-ti tisíc. Jinak se na to vyprdnu a koupím pouze DVD přehrávač.
Pitomec (10211)|6.7.2007 17:12
Já ti ten optimismus nechci rozhodně brát, ale když si přečtu články na téma DVB-T a HD, kde se lze dočíst o MPEG-4 a provozovateli O2 (nebo články o PayTV v DVB-T), tak mně něco našeptává, že upínat se k integrovaným věcem není moc šťastná volba - ale je to pochopitelně tvoje rozhodnutí...
Golmanek (154)|6.7.2007 18:46
[QUOTE=Pitomec;145371]Já ti ten optimismus nechci rozhodně brát, ale když si přečtu články na téma DVB-T a HD, kde se lze dočíst o MPEG-4 a provozovateli O2 (nebo články o PayTV v DVB-T), tak mně něco našeptává, že upínat se k integrovaným věcem není moc šťastná volba - ale je to pochopitelně tvoje rozhodnutí...[/QUOTE]

Ty seš ale rejpal:-) Ty nemáš televizi co má integrovaný analogový tuner? :-) Já mám včetně analogovýho i digitálního, tak jsem na tom líp a kdyby někdy za několik let přišlo vysílání v mpeg4, no tak budu muset koupit jinou krabičku. Prosím hlavně nedebatuj o tom kdy, jak, proč atd. Prostě mám zájem o DVD přehrávač s HDMI (dobrej přehrávač) a kdyby náhodou byl na trhu dobrej DVD přehrávač resp. DVD rekordér za slušné peníze, tak bych o něm zauvažoval. Nehodlám nyní zatím (vyhodil jsem dost peněz za televizi) platit 12 000 za dobrej HDD rekordér, když jeho využití je u mně minimální. Tečka, konec. Kdyby někdo o nějakém věděl, sem s ním, ale je pravda, že DVD rekordéry jsou na ústupu. Čemuž rozumím, když jsou DVD/HDD rekordéry.

A ještě jedna věc. Pokud bude na trhu DVD rekordér za +- stejnou cenu, jeden bdue mít jen analogový tuner a druhý analogový + digitální tuner, do čeho půjdeš? Pokud se nechceš hádat, tak odpověď je jasná.
Pitomec (10211)|6.7.2007 19:26
Analogový tuner se ale v průběhu let tak moc neměnil (rozhodně ne v tom smyslu, že si ho dneska člověk koupí a za rok bude k ničemu). HD vysílání už O2 provozuje v telefonních drátech a v DVB-T ho testuje, čili ne několik let, ale reálně několik měsíců. Proto se mně zdá jako kravina si kupovat integrovaný tuner, který zastará ještě dřív, než na něho půjde reálně něco chytat (ale jinak je to tvoje věc jak jsem psal - já pouze říkám svůj názor...).

Za stejnou cenu bohužel není - kdyby byl, tak to samozřejmě neřeším :-)

Mimochodem - DVB-T karta za tisícovku v PC udělá víc slávy. To jenom aby byl přehled možností kompletní :-)
Golmanek (154)|6.7.2007 22:50
[QUOTE=Pitomec;145379]Analogový tuner se ale v průběhu let tak moc neměnil (rozhodně ne v tom smyslu, že si ho dneska člověk koupí a za rok bude k ničemu). HD vysílání už O2 provozuje v telefonních drátech a v DVB-T ho testuje, čili ne několik let, ale reálně několik měsíců. Proto se mně zdá jako kravina si kupovat integrovaný tuner, který zastará ještě dřív, než na něho půjde reálně něco chytat (ale jinak je to tvoje věc jak jsem psal - já pouze říkám svůj názor...).

Za stejnou cenu bohužel není - kdyby byl, tak to samozřejmě neřeším :-)

Mimochodem - DVB-T karta za tisícovku v PC udělá víc slávy. To jenom aby byl přehled možností kompletní :-)[/QUOTE]

OK. DVB-T kartu mám, ale jde mi o nahrávání, když nejsem doma. To mi je totiž zatím na nic, počítač totiž vypínám, např. když jsem na dovolelé:-)
Pitomec (10211)|6.7.2007 23:01
Aha - tak to já ne a běží mně 365 (366) dní v roce, čili to mám vyřešené :-)