Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zo SVCD na harddisk

Jozef2 (188)|6.10.2004 12:45
Ahoj

Prosim Vas poradte soft, ktory dokaze previest velky (zvacseny) Avseq01.mpg subor z napaleneho SVCD na povodny (myslim velkostou) mpg subor na harddisk pocitaca.
Pred nedavnom som tu (neviem ci prave v tomto fore, mohlo to byt aj v inych forach - Mastering, MPEG-1/2 a pod.) cital temu v ktorom sa jeden z nas, trochu mimo temy, pytal prave tuto otazku. Zial som si ju neulozil a uz asi tri hodiny ju nemozem najst. Ak viete, napiste aj nazov temy.

Dakujem.
mirekv (7169)|6.10.2004 13:07
[quote=Jozef2]Ahoj

Prosim Vas poradte soft, ktory dokaze previest velky (zvacseny) Avseq01.mpg subor z napaleneho SVCD na povodny (myslim velkostou) mpg subor na harddisk pocitaca.
Pred nedavnom som tu (neviem ci prave v tomto fore, mohlo to byt aj v inych forach - Mastering, MPEG-1/2 a pod.) cital temu v ktorom sa jeden z nas, trochu mimo temy, pytal prave tuto otazku. Zial som si ju neulozil a uz asi tri hodiny ju nemozem najst. Ak viete, napiste aj nazov temy.

Dakujem.[/quote] Tady jsem tě trochu nepochopil. Jak zvětšený? Jesli tě zaráží, že soubor má 800MB, tak to je vlastnost SVCD formátu, že dovede na disku využít místo, které je určené pro jiné účely (opravy chyb apod). Takže ho nezmenšíš.
pavelpt (2713)|6.10.2004 14:02
No taky tedy moc nechápu, na SVCD jsou snad soubory *.DAT, které obasahují kromě mpg streamu taky navigační informace, případně jiné.

Zkus program VCDGear 2.0, který dělá

-cue2raw .cue --> .raw (VCD raw track image)
-raw2dat .raw --> .dat (raw track image or track BIN)
-cue2dat .cue --> .dat
-cue2mpg .cue --> .mpg
-raw2mpg .raw --> .mpg
-dat2mpg .dat --> .mpg
-cif2mpg .cif --> .mpg
-mpg2dat .mpg --> .dat
mirekv (7169)|6.10.2004 14:24
[quote=pavelpt]No taky tedy moc nechápu, na SVCD jsou snad soubory *.DAT, které obasahují kromě mpg streamu taky navigační informace, případně jiné.

Zkus program VCDGear 2.0, který dělá

-cue2raw .cue --> .raw (VCD raw track image)
-raw2dat .raw --> .dat (raw track image or track BIN)
-cue2dat .cue --> .dat
-cue2mpg .cue --> .mpg
-raw2mpg .raw --> .mpg
-dat2mpg .dat --> .mpg
-cif2mpg .cif --> .mpg
-mpg2dat .mpg --> .dat[/quote]Ne ne Pavle, DATy jsou sned na VCD (nemám), na SVCD jsou opravdu Avseq.
pavelpt (2713)|6.10.2004 15:00
Tak jsem zahrabal v regále, je to fakt, má to koncovku *.mpg. Ale zrovna jsem zkusil, na mé radě to nic nemění, VCDGear má i funkci MPG2MPG,

Zkusil jsem, psal, že mi odstranil 1 iBump a savl to na disk.
mirekv (7169)|6.10.2004 15:09
[quote=pavelpt]Tak jsem zahrabal v regále, je to fakt, má to koncovku *.mpg. Ale zrovna jsem zkusil, na mé radě to nic nemění, VCDGear má i funkci MPG2MPG,

Zkusil jsem, psal, že mi odstranil 1 iBump a savl to na disk.[/quote]Ale jo, dík, třeba se to bude hodit. :-)
pavelpt (2713)|6.10.2004 15:27
Nebude, ten program je jenom na MPEG1.Ten MPG2 dodrbal.

Takže nová rada.

Nero - SVCD - add from file (načíst z hotového SVCD) a jak je vlevo v zásobníku, vybrat a uložit na disk.

Co se stane, když se to jenom zkopíruje ?
mirekv (7169)|6.10.2004 15:39
[quote=pavelpt]Nebude, ten program je jenom na MPEG1.Ten MPG2 dodrbal.

Takže nová rada.

Nero - SVCD - add from file (načíst z hotového SVCD) a jak je vlevo v zásobníku, vybrat a uložit na disk.

Co se stane, když se to jenom zkopíruje ?[/quote]No to jo! Ale bude mít 800MB, jak jsem psal, a nezmenší se!
Whitejoker (616)|6.10.2004 22:10
No - menší to asi opravdu nebude.
Já dělal dost VCD a pár SVCD.
Na disku jsem měl cca 830 MB a na 700 MB médium se to v pohodě vešlo.
Prostě VCD a SVCD ukládá data na CDčko trošku jiným způsobem, než běžná data.
Zkus to normálně překopírovat, s velikostí asi nic nenadělá - maximálně ustřihnout titulky na začátku a na konci, nebo rekompresovat :-k
bundadj (93)|7.10.2004 07:52
proc by se taky mel zmensovat :-) staci se juknout jake je vyuziti CD pri VCD(SVCD) a jake pri normalnim datovem CD...

tj pokud to video chce vypalit zase jako VCD(SVCD) nemas problem pokud ho chce vypalit jako klasicke datove cd musi holt pouzit 90-99min medium.