Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký přijímač pro DVB-C?

stani (1647)|12.4.2007 18:48
Jaký stolní přijímač pro DVB-C? Já vím, ten výběr asi nebude velký, ale naše kabelovka nabízí pouze Cinx, a ten prý má nějaké problémy(?)....

Chci to kvůli tomu, že nyní rozšíří v digitální kabelovce nabídku, navíc už jde dnes s příslušnou kartou přijímat i např. CS Film, tudíž by měl mít ten přijímač i Cryptoworks....
Ivo Mašek (10205)|12.4.2007 19:43
No ten přijímač, to je Handan 5000, který používá i kabelovka Karneval. S přístrojem problém není, pouze je vázán na dekodovací kartu, která umožní příjem kodovaných programů. Použití s jinou kartou je snad nemožné (někde jsme tu o tom vedli diskuzi). Což např. mě brání v používání tv tuneru TechniSat pro DVB-C. Přijímal bych pouze nekodované pořady. Na našem trhu je také od Technisat k mání stolní STB pro DVB-C: Technisat DVB-C Digit MF4-K
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=TES-DVBCDIGIT-MF4K&Type=F&PrmaId=586
Ale to nejpodstatnější:
[quote]
Prijimac DVBC umi prijimat volne kabelove vysilani. Z duvodu ochrany proti neautorizovanemu prijmu kabel. operator vysilani koduje tudiz je potrebna pristup. karta. V urcitych pripadech je tedy min. nutno mit STB DVBC s modulem pro kartu. Nekteri kabel. operatori ale dodavaji sve zarizeni, ktere je sparovano s kartou, aby byla mozna bezproblemova komunikace s prijimacem na dalku (napr. v pripade neplaceni za sluzbu zablokovat prijem).
V tomto pripade ti nepomuze zadny bezny STB DVBC s modulem.
[/quote]
tes-dvbcdigit-mf4k.jpg
stani (1647)|12.4.2007 19:53
Aha, tudíž zbývá pouze ten Handan, ale tady čtu o problémech - zatuhávání, atd. ...
Ivo Mašek (10205)|12.4.2007 20:10
Ano zpočátku opravdu problémy byly., já byl také jeden z prvních majitelů toho zázraku. Během té doby ovšem kabelovka provedla 2x upgrade (dělají ho po kabelu), a opravdu, chodí to teď perfektně.
Až na to, že nelze použít jinou dekodovací kartu, než ta, co je s STB spárována, jsem opravdu spokojen.
Dokonce se plánuje Handan s HDD, měl být už v závěru minulého roku, ale nějak se to opozdilo (spíše v tom bude finanční otázka firmy)

Jinak bližší info o Handanu a jeho možnostech najdeš na mém webu http://masek.ic.cz