Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Komprese DV na MPEG2, need help

Dextrosan (8)|12.4.2007 01:50
Zdravím,
už delší dobu mám problém s komprimací DV videa z kamery Sony PC1000E do MPEG2. Video stahuju přes firewire buď přes Premieru, ale zkoušel jsem i WinDV a další. Z enkoderu už jsem vyzkoušel mainconcept, canopus, tmpg apod. Vždycky se stejným výsledkem. Video po komprimaci vypadá, jako po nepovedeném deinterlace, jenže místo spojení fieldů mi připadá, že jen dojde k dopočítání jak upper tak lower fieldů v jednom framu. Laboroval jsem s různým nastavením UFF/LFF, protože tam jsem čekal zradu, ale úspěch se nedostavil. Pročetl jsem tu na fóru několik vláken s podobnými problémy a většinou byl na vině právě špatně nastavený interlace.
Pokud by někdo byl ochotný mi s tím helfnout, tady je link na kousek videa, který komprimuju:

http://rapidshare.com/files/23704226/test.avi

A tady je můj neslavný výsledek, tenhle konkrétně jen export přes adobe media encoder(je to jen asi 5 sekund z toho 30 sec videa):

http://data2.edisk.cz/stahni/22396/test.mpg_4.97MB.html
(pal, quality 5, fps 25, UFF, 16:9,CBR 8000)

Netuším kde dělám chybu a obávám se, že by to mohla být nějaká banalita, ale doufám, že to někdo odhalíte...
Jinak když jsem stříhal/pracoval s videem z druhé kamery - Sony HDR-SR1 prozatím v SD režimu, tak jsem žádný problém neměl. MPEG2 export z Premiery bez komprese do After effects, z nich zpátky do Premiery a poté export celého filmu do MPEG2 a vše šlo jako po másle. Jen to proklaté DV... Předem díky za jakékoliv postřehy
jaromir9909 (269)|12.4.2007 11:09
[quote=Dextrosan;138925]...Video po komprimaci vypadá, jako po nepovedeném deinterlace, jenže místo spojení fieldů mi připadá, že jen dojde k dopočítání jak upper tak lower fieldů v jednom framu. Laboroval jsem s různým nastavením UFF/LFF, protože tam jsem čekal zradu, ale úspěch se nedostavil. Pročetl jsem tu na fóru několik vláken s podobnými problémy a většinou byl na vině právě špatně nastavený interlace.
[/quote]


Tak to jsem nepochopil. Tys chtěl, aby video vypadalo takhle?

https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=1256&stc=1&d=1176368772

a né takhle?

https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=1257&stc=1&d=1176368842
test2.png test.png
Dextrosan (8)|12.4.2007 12:08
Nene, samozrejme, ze bych ho chtel interlaced a to UFF, viz tvuj druhy obrazek, ale behem prehravani by pak obraz mel byt spojity. Mozna jsem to spatne popsal, ale kdyz prehravam ten muj zkomprimovanej soubor a stopnu to, tak mam v jednom framu tu tyc od ty houpacky na 2 mistech - viz prilozeny obrazek. Ten pohyb je trhanej, narozdil od toho puvodniho DV nebo mpeg2 co mi leze z druhy kamery.
prehravani.jpg
stanix (131)|12.4.2007 13:16
Asi máš přehozené půlsnímky
(vypadá to jako by obraz skákal tam a zpět?)
Dextrosan (8)|12.4.2007 13:38
V kazdym tom jednotlivym snimku jsou ty objekty na 2 mistech, takze to nevypada ani tak na skakani tam a zpet, spis rozmazane, ale trochu skakani v tom asi bude. Kazdpadne jak uz jsem psal vys, zkousel jsem UFF/LFF, v Procoderu se da nastavit i zdroj (i kdyz ten by z kamery mel byt LFF), ale vysledek je vzdycky stejny. Pokud bys to zvladnul zkomprimovat spravne a hodil mi sem postup, budu jedine rad.
jaromir9909 (269)|12.4.2007 13:43
Dextrosan: Rozdvojení je dáno použitým filtrem při přehrávání (weave) zkus použít bob. Mně se ukázka přehrává správně. Domnívám se že přehozené půlsnímky by weave rozdvojil daleko víc. Mně se to jeví jako problém realtime deinterlace. Zkus VLC. UFF by měl přehrát korektně.
SS2CZ (874)|12.4.2007 13:49
Zkoušel jsem ten kousek videa. Jde to celkem dobře AVIsynth +smart deinterlace+ HCencoder.
Návod na Avisynth a HCencoder má "vlada" na svých stránkách.
jaromir9909 (269)|12.4.2007 13:50
Oprava Blend, ale je to dáno tím, že udělá weave dvou půlsnímku a zrovna v tom místě je příliš rychlý pohyb, taže tyče rozdvojí.
jaromir9909 (269)|12.4.2007 13:58
stanix, Dextrosan
Pokud jsou půlsnímky prohozeny, pak při použití Blend nebudou cukat, ale dojde taky ke sloučení (weave). Na to je nejlepší Bob.
jaromir9909 (269)|12.4.2007 14:39
Tak to jsem napsal blbost.
Dextrosan (8)|12.4.2007 15:47
Ve VLC kdyz vynutim bob, tak se mi prehrava v poradku, ale moc to neresi muj problem. Potrebuju to video pouzit spolu s videem z druhe kamery, ktere je mpeg2 UFF a pak to dat na DVD. VLC to sice zvladne, ale muj stolni prehravac si bohuzel o bob mysli svoje... Kdyz jsem to na nem prehraval, dela to to same. Jinak normalne pouzivam MPC a je mi divne, ze video z HDR-SR1 mi v tom bezi bez chyby.
Dextrosan (8)|12.4.2007 15:54
[QUOTE=SS2CZ;138973]Zkoušel jsem ten kousek videa. Jde to celkem dobře AVIsynth +smart deinterlace+ HCencoder.
Návod na Avisynth a HCencoder má "vlada" na svých stránkách.[/QUOTE]

Vysledny video bych chtel mit UFF, protoze to pouzivam v projektu s mpeg2 UFF. Mohl bys mi nekam hodit ten kousek co jsi tvym postupem zkomprimoval, abych na to mohl kouknout?
SS2CZ (874)|12.4.2007 18:06
Nechal jsem to mpeg2 prokládaný.
http://rapidshare.com/files/25638548/Video2.zip

Mám CDMA od O2 to je hroznej vopruz.Ty kriplové tady poškodily internet na 100 let.
Dextrosan (8)|12.4.2007 18:18
Nejako mi ten link nejede.
SS2CZ (874)|12.4.2007 19:33
Opraveno.
jaromir9909 (269)|12.4.2007 20:47
[quote=Dextrosan;138989]Ve VLC kdyz vynutim bob, tak se mi prehrava v poradku, ale moc to neresi muj problem.[/quote]

To by znamenalo, že video je v pořádku.

[quote=Dextrosan;138989]Potrebuju to video pouzit spolu s videem z druhe kamery, ktere je mpeg2 UFF a pak to dat na DVD. VLC to sice zvladne, ale muj stolni prehravac si bohuzel o bob mysli svoje... Kdyz jsem to na nem prehraval, dela to to same.[/quote]

Přehrávač neví jak si to přehráváš v PC. Stále si myslím, že jde o problém při přehrávání. Na jaké TV video z přehrávače vlastně sleduješ? CRT, LCD, plazma.

[quote=Dextrosan;138989] Jinak normalne pouzivam MPC a je mi divne, ze video z HDR-SR1 mi v tom bezi bez chyby.[/quote]

Taky používám MPC. Deinterlaci můžeš nastavit:
https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=1262&stc=1&d=1176402929
Pokud ale používáš jiný než interní dekoder MPEG-2, pak to záleží na možnostech jeho nastavení.

S videem z HDR-SR1 nemám zkušenosti. Není možné že video je po převodu z HD rozlišení progresivní. V hlavičce mpg pak může být napsáno cokoli a video se přehraje OK.
Capture-MPEG decoder.png
Dextrosan (8)|12.5.2007 17:12
Chtěl bych velice poděkovat všem, co se podíleli na řešení mého problému. Nejdříve potvrzení, že video samo o sobě je v pořádku, to mě nasměrovalo na přehrávání. Tam se ukázalo, že na pc je taky řešení. Co se týká přehrávání na stolním přehrávači, nakonec byla chyba něde v authoringu. Před tím jsem to zkoušel prostě přes make iso v premieře, což dělalo problémy. Když jsem ale použil Adobe encore DVD, je to vše jak má být. Takže ještě jednou díky.
zdenal26 (2)|13.9.2007 09:21
Dobrý den mám dotaz:
Když digitalizuji analogové VHS video přes A/D převodník miniDV kamery JVC je video TFF nebo BFF. Když mám v projektu nastaveno BFF, převod do mpeg2 taky BFF, tak po authoringu je video trhané (jako by byly přehozené půlsnímky). Pokud převádím natočené video digitání kamerou, je vše s nastavením na BFF v pořádku.