Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: Komprese DV na MPEG2, need help

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Zdravím,
    už delší dobu mám problém s komprimací DV videa z kamery Sony PC1000E do MPEG2. Video stahuju přes firewire buď přes Premieru, ale zkoušel jsem i WinDV a další. Z enkoderu už jsem vyzkoušel mainconcept, canopus, tmpg apod. Vždycky se stejným výsledkem. Video po komprimaci vypadá, jako po nepovedeném deinterlace, jenže místo spojení fieldů mi připadá, že jen dojde k dopočítání jak upper tak lower fieldů v jednom framu. Laboroval jsem s různým nastavením UFF/LFF, protože tam jsem čekal zradu, ale úspěch se nedostavil. Pročetl jsem tu na fóru několik vláken s podobnými problémy a většinou byl na vině právě špatně nastavený interlace.
    Pokud by někdo byl ochotný mi s tím helfnout, tady je link na kousek videa, který komprimuju:

http://rapidshare.com/files/23704226/test.avi

A tady je můj neslavný výsledek, tenhle konkrétně jen export přes adobe media encoder(je to jen asi 5 sekund z toho 30 sec videa):

http://data2.edisk.cz/stahni/22396/test.mpg_4.97MB.html
    (pal, quality 5, fps 25, UFF, 16:9,CBR 8000)

Netuším kde dělám chybu a obávám se, že by to mohla být nějaká banalita, ale doufám, že to někdo odhalíte...
    Jinak když jsem stříhal/pracoval s videem z druhé kamery - Sony HDR-SR1 prozatím v SD režimu, tak jsem žádný problém neměl. MPEG2 export z Premiery bez komprese do After effects, z nich zpátky do Premiery a poté export celého filmu do MPEG2 a vše šlo jako po másle. Jen to proklaté DV... Předem díky za jakékoliv postřehy
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas Avatar uživatele jaromir9909
    Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od Dextrosan Zobrazit příspěvek
    ...Video po komprimaci vypadá, jako po nepovedeném deinterlace, jenže místo spojení fieldů mi připadá, že jen dojde k dopočítání jak upper tak lower fieldů v jednom framu. Laboroval jsem s různým nastavením UFF/LFF, protože tam jsem čekal zradu, ale úspěch se nedostavil. Pročetl jsem tu na fóru několik vláken s podobnými problémy a většinou byl na vině právě špatně nastavený interlace.

Tak to jsem nepochopil. Tys chtěl, aby video vypadalo takhle?

https://www.tvfreak.cz/forum/attachm...1&d=1176368772

a né takhle?

https://www.tvfreak.cz/forum/attachm...1&d=1176368842
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: test2.png 
Zobrazení: 271 
Velikost: 673.4 KB 
ID: 1256   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: test.png 
Zobrazení: 251 
Velikost: 670.3 KB 
ID: 1257  

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Nene, samozrejme, ze bych ho chtel interlaced a to UFF, viz tvuj druhy obrazek, ale behem prehravani by pak obraz mel byt spojity. Mozna jsem to spatne popsal, ale kdyz prehravam ten muj zkomprimovanej soubor a stopnu to, tak mam v jednom framu tu tyc od ty houpacky na 2 mistech - viz prilozeny obrazek. Ten pohyb je trhanej, narozdil od toho puvodniho DV nebo mpeg2 co mi leze z druhy kamery.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: prehravani.jpg 
Zobrazení: 129 
Velikost: 163.7 KB 
ID: 1258  

Je tu občas Avatar uživatele stanix
    Registrace
    May 2005

Asi máš přehozené půlsnímky
    (vypadá to jako by obraz skákal tam a zpět?)

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

V kazdym tom jednotlivym snimku jsou ty objekty na 2 mistech, takze to nevypada ani tak na skakani tam a zpet, spis rozmazane, ale trochu skakani v tom asi bude. Kazdpadne jak uz jsem psal vys, zkousel jsem UFF/LFF, v Procoderu se da nastavit i zdroj (i kdyz ten by z kamery mel byt LFF), ale vysledek je vzdycky stejny. Pokud bys to zvladnul zkomprimovat spravne a hodil mi sem postup, budu jedine rad.

Registrace
    Aug 2005

Dextrosan

Rozdvojení je dáno použitým filtrem při přehrávání (weave) zkus použít bob. Mně se ukázka přehrává správně.
    Domnívám se že přehozené půlsnímky by weave rozdvojil daleko víc. Mně se to jeví jako problém realtime deinterlace. Zkus VLC. UFF by měl přehrát korektně.

Je tu pravidelně Avatar uživatele SS2CZ
    Registrace
    Apr 2005

Zkoušel jsem ten kousek videa. Jde to celkem dobře AVIsynth +smart deinterlace+ HCencoder.
    Návod na Avisynth a HCencoder má "vlada" na svých stránkách.

Registrace
    Aug 2005

Oprava Blend, ale je to dáno tím, že udělá weave dvou půlsnímku a zrovna v tom místě je příliš rychlý pohyb, taže tyče rozdvojí.

Registrace
    Aug 2005

stanix, Dextrosan
    Pokud jsou půlsnímky prohozeny, pak při použití Blend nebudou cukat, ale dojde taky ke sloučení (weave). Na to je nejlepší Bob.

Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od jaromir9909 Zobrazit příspěvek
    Dextrosan

...Domnívám se že přehozené půlsnímky by weave rozdvojil daleko víc.
    Tak to jsem napsal blbost.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ve VLC kdyz vynutim bob, tak se mi prehrava v poradku, ale moc to neresi muj problem. Potrebuju to video pouzit spolu s videem z druhe kamery, ktere je mpeg2 UFF a pak to dat na DVD. VLC to sice zvladne, ale muj stolni prehravac si bohuzel o bob mysli svoje... Kdyz jsem to na nem prehraval, dela to to same. Jinak normalne pouzivam MPC a je mi divne, ze video z HDR-SR1 mi v tom bezi bez chyby.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od SS2CZ Zobrazit příspěvek
    Zkoušel jsem ten kousek videa. Jde to celkem dobře AVIsynth +smart deinterlace+ HCencoder.
    Návod na Avisynth a HCencoder má "vlada" na svých stránkách.
    Vysledny video bych chtel mit UFF, protoze to pouzivam v projektu s mpeg2 UFF. Mohl bys mi nekam hodit ten kousek co jsi tvym postupem zkomprimoval, abych na to mohl kouknout?

Registrace
    Apr 2005

Nechal jsem to mpeg2 prokládaný.
    http://rapidshare.com/files/25638548/Video2.zip

Mám CDMA od O2 to je hroznej vopruz.Ty kriplové tady poškodily internet na 100 let.
    Naposledy upraveno uživatelem SS2CZ: 12-04-2007 v 18:27

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Nejako mi ten link nejede.

Registrace
    Apr 2005

Opraveno.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Komprese Digi TV
    Od 666dia v sekci DVB-S
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 14-08-2012, 09:47
  2. správná komprese
    Od acbleskdc v sekci Editace videa
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 19-08-2008, 17:24
  3. v com editovat(hd-mpeg2) a ukladat do HD-MPEG2 ?
    Od sojer27 v sekci Editace videa
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 08-01-2007, 12:24
  4. komprese DV videa
    Od Kudykam v sekci Kodeky
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 12-01-2006, 19:24
  5. strih bez komprese
    Od mrav v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 24-11-2005, 21:01