Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PORADA: Plasma LG 50pc1r Brat nebrat?

zevler (27)|11.4.2007 08:25
Ahoj všem maniakům, co utrácí peníze na dovolenou za hifi záležitosti a TV.

Potřeboval bych nutně a rychle svolat poradu ohledně tohoto kousku co je v nadpise.
Překvapilo mně, že se tady o této TV moc nediskutovalo. Vždy jsem kvůli nativnímu rotlišení chtěl LCD, ale tato plasma od LG je už HD ready 1366*768 a její cena je v současné době okolo 40k a v akci je nyní za 40k přesně / bez desíti korun,ale to je jedno/.

Přijde mi to jako dobrej kup, když to srovnám s HDready LCD od firem jako Sony, Philips atd. S touto úhlopříčkou bych za ně dal dvakrát tolik a můj názor je takovej, že při stejným nativním rozlišení nemá LCD šanci i s pokročilejma funkcema a 100Hz.

Máte někdo zkušenosti s touto TV? Rád bych do ní šel, ale nevím, jestli ji někde uvidím a víte jak je to obtížný udělat si úsudek v obchodě.

Používání bude analaog , DVB-T, PS2 za pár měsíců PS3, připojení k PC a samozřejmě DVD / možná s upscalerem pokud by to TVsama nepočítala nejlíp/.

Prosím všechny, aby se vyjádřili co nejobjektivněji a nejkonstruktivněji a nehádali se tady o spotřebě / kterou jsem ochoten akceptovat/ ani váze a vypalování loga stanice atd.

Co bych rád probral je : cena,obrazová kvalita na základě zkušeností, kvalita obecně plasem LG a popřípadě nějaký zkušenosti s tunerem jestli nepřepíná 3 sekundy, je citlivej i na ten analog a hlavně jestli nebudou přes léto podobný plasmy za stejnou cenu běžný a lepší. Plasmy moc nesleduju, tak nevím, co noivý genrace nabízí a nabídnou.

Díky moc a věřím, že to během dneška probereme a pokud by se zde něco konstruktivně pořešilo a já si pro ní fakt šel, odměním fórum minirecenzí a fotogalerií :o)
spotter (39)|11.4.2007 08:56
mne sa javili tie LG slabsie ako Samsung a Panasonic.... obrazovo. aj renome tej firmy si myslim ze je nizsie... ber to ako osbny nazor iba.... na samsungu ma velmi zaujal rezim zobrazovania ktory ine nemavaju - 4:3 zosirene to volaju.... mam dojem ze to iba mierne orezava a iba mierne rozsiruje.... a kedze vacsina televizii aj tak vysiela stale vo formate 4:3 tak sa mi to zda dolezite. na roztiahnute 4:3 na 16:9 som si dodnes nezvykol
lupenn (77)|11.4.2007 09:41
Cena paradni.Jinak jsem ji videl hrat pouze v obchodech.Ale povedlo se nam minule prekecat obsluhu(meli tam vedle sebe zapnutyho panasonika a Lg s reklamnim diskem)aby nam tam pustil analog tv vysilani,a pak satelitni tv..A radsi bych bral taky panasonik.Sice meli stejne rozliseni,ale nevypadalo to tak.U Lg mozna jen spatne serizenej dekoder pal(u analog tv),ale ze satelitu na tom byl opet podobne..ani cernobily obraz nebyl neutralni,a naproti tomu panasonik mel obraz o hodne stabilnejsi.Na vse koukano z blizka.Takze zalezi jak budes daleko od ni sedet.Ale cenove je to paradni kup...
zevler (27)|11.4.2007 10:21
Díky za názory, recenzi jsme bohužel nikde nenašel. Nepočítám-li jen ty uživatelský, který jsou ve třech větách. Designově mě teda neohromila, ale říkám si HDready plasma za ty prachy! její sestřenice co končí označením RR dostala EISu a věřím, že nejen za možnost nahrávání, protože kdyby měla o¨to hlavní, obrazovku špatnou, tak si myslím, že cenu nedostane.
Jinak ta cena je v Electroworldu, ale podle internetových stránek v Brně není skladem a na letáku píšou, že tři dny garantujou, že tam skladem bude.
Pokud ale není, tak dostanu za stejnou cenu ekvivalent. Moc tomu nevěřím, je v tom určitě háček a navíc myslím, že mají v Brně centrrální sklad. Dala by se taky objednat na netu, což možná vzhledem k váze udělám.
vlastax (175)|11.4.2007 10:36
Napíši ti to jednoduše. Mám ji a jsem s ní velmi spokojen. Ta cenu je natolik dobrá, že tomu ani nemohu uvěřit.

Neváhej a kupuj.

:)
zevler (27)|11.4.2007 10:38
[QUOTE=vlastax;138801]Napíšu ti to jednoduše. Mám ji a jsem s ní velmi spokojen. Ta cenu je natolik dobrá, že tomu ani nemohu uvěřit.

Neváhej a kupuj.[/QUOTE]

mohl bys mi zodpovědět pár uživatelských dotazů? jaký k tomu používáš DVD? Jak seš spokojenej s přepočtem DVD na celou obrazovku? nebo upscaluješ pomocí DVD přehrávače? dají se repráky dočasně používat nebo je to tragedie?
vlastax (175)|11.4.2007 11:02
Nejdřív k upscalingu.
Panel z potřeby své funkce, bude vždy upscalovat sám, tak v této oblasti buď klidný. LG má dobrou elektroniku a je to v pořádku.

Jako DVD používám XORO HSD 4000 a DVD recorder Sencor .

Reproduktory jsou v běžné kvalitě. Dají se používat.
zevler (27)|11.4.2007 13:29
připojuješ k tomu PC? prej to přes analog VGA zvládne 1366*768. nějak se mě to nezdá
pentium (14)|11.4.2007 14:04
Jj super dotaz na TV ja uvazoval o LG 42PC3RA je ted v datartu za cca 27 000.-
nebo http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/312989/lg/lg-42pc3ra/

Trochu jsem potrapil lidi v datartu a zkusil jsem si prinest vlastni DVD protoze ty jejich dema to je hruza .. to vypada vse super ...
No zkusil jsem dvd to bylo ok
Ovsem pokud jsem prepl rezim z 16:9 na 4:3 aby nemel clovek rozplaclou hlavu tak ta televize udelala sedive okraje coz je dost rusive myslel jsem ze je udela cerne jde to snad nejak prepnout ? Prodavac nevedel ...

Zkousel jsem prehravat divx 640*480 25fps jak dvdrip tak i tv rip z dalky v pohode ale akorat to melo okolo cerny rameceke predpokladam ze je to tim ze je tv 1024*768 rozliseni a tak se ptam jde udelat mensi rozliseni ? Zoom me nepomohl a nebo radeji koupit panasonica co ma horsi rozliseni....

Dik za radu amaterovy ted pouzivam pocitacovej monitor 19"LCD NeovO vc. skla LCD tv urcite nechci kdyz neco velkeho tak plasmu ale nevim jak na to rozliseni a dalsi rady ... Dik za info
vlastax (175)|11.4.2007 14:11
[QUOTE=zevler;138821]připojuješ k tomu PC? prej to přes analog VGA zvládne 1366*768. nějak se mě to nezdá[/QUOTE]

Já do ní PC nepřipojuji, ani nevyužívám Game port.

Ale panel má rozlišení VXGA(1366*768), tak nevidím důvod, proč by neměl zobrazit totéž přes VGA vstup.
zevler (27)|11.4.2007 15:18
[QUOTE=vlastax;138829]Já do ní PC nepřipojuji, ani nevyužívám Game port.

Ale panel má rozlišení VXGA(1366*768), tak nevidím důvod, proč by neměl zobrazit totéž přes VGA vstup.[/QUOTE]

gameport? co to je? chápu překlad, ale to je nějakej komerční název. co to je ve skutečnosti?
roman2277 (582)|11.4.2007 19:55
Game port -reklamní záležitost.Ale tuhle Plasmu za ty peníze KUP.Je to sice výprodej,ale poměr/výkon/cena je výborný.Obrazově výborná.
zevler (27)|12.4.2007 00:31
Tak už je doma, pánové!
zevler (27)|12.4.2007 08:13
Mám chuť zkusit na ní Hd signál. Na netu je dost seriálů a nějaký znovu vydaný věci v rozlišení 720p. většinou kodek x264.
Chci se zeptat, jaká je nejjednodušší cesta k HD signálu. je nějakej DVD přehrávač, co umí tyto videa přehrát? Co XORO 8410 a 720p? Nemyslím upscaling! Fakt je obvod v TV tak šikovnej jak v DVD přehrávači?

Bude velkej rozdíl, když připojím DVD přes HDMi než přes scart vpřípadě přehrávání DVD?

Jaká nejlevnější grafika do AGP zvládá HDMI s HDCP? Do PC už prachy dávat nebudu - nejsme sponzor korejců :o)
vlastax (175)|12.4.2007 08:31
[QUOTE=zevler;138940]Mám chuť zkusit na ní Hd signál. Na netu je dost seriálů a nějaký znovu vydaný věci v rozlišení 720p. většinou kodek x264.
Chci se zeptat, jaká je nejjednodušší cesta k HD signálu. je nějakej DVD přehrávač, co umí tyto videa přehrát? Co XORO 8410 a 720p? Nemyslím upscaling! Fakt je obvod v TV tak šikovnej jak v DVD přehrávači?

Bude velkej rozdíl, když připojím DVD přes HDMi než přes scart vpřípadě přehrávání DVD?

Jaká nejlevnější grafika do AGP zvládá HDMI s HDCP? Do PC už prachy dávat nebudu - nejsme sponzor korejců :o)[/QUOTE]

Obvod v TV je kvalitní a funguje dobře.

Běžný DVD přehrávač přehrává v normě PAL, HDTV neumí. Pro HDTV se připravují či prodávají DVD přehrávače , které umí přehrát disky s vysokou hustotou záznamu.

Rozdíl mezi připojením SCART a HDMI při přehrávání stávajícího DVD nepoznáš.

Napiš dojmy a zkušenosti s TV.

:)
zevler (27)|12.4.2007 08:52
[QUOTE=vlastax;138942]Obvod v TV je kvalitní a funguje dobře.

Běžný DVD přehrávač přehrává v normě PAL, HDTV neumí. Pro HDTV se připravují či prodávají DVD přehrávače , které umí přehrát disky s vysokou hustotou záznamu.

Rozdíl mezi připojením SCART a HDMI při přehrávání stávajícího DVD nepoznáš.

Napiš dojmy a zkušenosti s TV.

:)[/QUOTE]

tak teď píšu z pc připojenýho přes RGB / prostě klasickej kábl do monitoru/. Chtěl jsme dlouze zkoumat, která karta umí 1366*768, ale stáhl jmse powerstrip a starej radeon 9600pro tak šek nastavit. akorát na TV to bylo ujetý doboku jak blázen. dal jsme dle odhadu 1280*1024 a je to OK.
aby obraz vypadal jako na monitoru, musel jsme stáhnout na -21 červenou složku, bylo to dostr do růžova. jen mě napadá, že asi není nejlepší provozovat na tom PC :o) bych nechtěl mít vypálený logo tvrfreak nadosmrti :o)

má smysl zkjoušet to spojit přes DVI. na kartě DVI mám v tv taky, akorát má konektor jako HDMI. Já todle nikdy nezkoumal, todle spojení je běžný? Na kartě klasickej DVI konektor a vTV je to pak stejný jako HDMI?

Manuál jsme ještě neotevřel ani nedal CD do PC, ale možná se tam dočtu, jestli by přes DVI šlo dát plochu na 1366*768. Když si teĎ pustím HD video na PC, tak pojede v HD rozlišení nebo je těch 1280*1024 strop?

EDIT: při 1366*768 obraz ujel asi o třetinu napravo. power stripem jsme to natáhl zpátky a jede to jak má. dal sem ručně refresh na 60 Hz. nebýt tohoto softu, tak jedu 1280*1024. sedím tak 1,5 metrů od bedny 1,25 metrů. asi koupím prodlužku na klávesnici a myš nebo mnou nenáviděnej bezdrát.
vlastax (175)|12.4.2007 09:58
Přes DVI nemá smysl panel propojovat. Ale připojení PC k TV, není má parketa, těším se, že Ti to vysvětlí někdo fundovatější. Pro mě je PC soukromá záležitost ke které patří samostaný monitor.

:)
zevler (27)|12.4.2007 10:30
[QUOTE=vlastax;138955]Přes DVI nemá smysl panel propojovat. Ale připojení PC k TV, není má parketa, těším se, že Ti to vysvětlí někdo fundovatější. Pro mě je PC soukromá záležitost ke které patří samostaný monitor.

:)[/QUOTE]

já bych rád měl samostatně PC s monitorem a jako druhej monitor měl plasmu, protože jinej zdroh HD signálu nemám
zkero (91)|12.4.2007 12:41
Samozrejme propojení s PC je nejlepsí provést digitální cestou a nejlépe kterou doporučuje přímo LG. Hledal jsem manuál na tu tvojí televizi, ale nikde jsem ho nenašel, ale pochybuji, že ta televize má DVI. (možná se pletu) Doporučuji mrknou na manuál co výrobce doporučuje pro zapojení s PC.
Sice plasma má HDMI vstupy, ale nejsem si tak jistý zda půjde pomocí redukce dostat korektní signál. Vlastním Pio 427XD kde jsem zkoušel mnoho zapojení a dostat do ní signál 1920x1080 ale bohuzel se nepodarilo, měl jsem kabel DVI->HDMI, ale proste to nebylo ono a televize se opravdu chová nejlépe při zapojení, které jsem našel v manuálu tedy DSUB.
Též jsem si pořídil grafiku s HDMI výstupem:
(http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40407 ), ale pořád jsem z toho nikdy nedostal tak kvalitní signál jako doporučený výrobcem.

Televizi často připojuji k PC, ale nepoužívám jí k prohlížení webu. Přeci jen normální LCD monitor je na to lepší a čitelnější. Pokud si chceě pustit nějaké ukázky HD signálu doporučuji torrenty nebo mrknout sem kde je mnoho ukázek v HD rozlišení ( http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx ).

Tomáš
Zig (3)|21.4.2007 02:58
TV jsem koupil tento týden v electroworldu - 40k opravdu dobrá cena. Za ty peníze jsem nečekal žádný zázraky. Nakonec nebylo ale proč se obávat. 10000:1 kontrast se nedá s mou bývalou šedivkou (Panasonic TH-42PA30) srovnat... je to obrovský skok a bílá je nyní bílá :D

Na TV mám připojený Sigmatek DVD (upscaling) připojený přes HDMI.
Zkoušel jsem i HDV kameru Sony, 720p obraz je podle očekávání fantastický...
Samozřejmě obraz z antény nebo jiných horších zdrojů je tak špatný jako na všech velkých plackách ;)

Po krátkých zkušenostech můžu jenom doporučit.
tv2.JPG
zevler (27)|22.4.2007 13:40
paráda, tak už jsme dva. jinak mám nastavený místo šedých ty černý pruhy, ale jak jsme psal moc to nepoužívám. jinak HD video z PC/Eragon/ bylo libový a lepší :o).
Zkus, prosím, pustit to DVD bez upscalingu a porovnat, jak se s tím popasuje TV. Já si totiž myslím, že upscaling v DVD je naprd, pže to pak dělá TV taky.
Jinak jsme zjistil, že neexistuje DVD, který bych chtěl. Ty máš ten sigmatek, kterej po novým firmwaru co umí u divx český titule nejde vypnout? :o)
Zig (3)|22.4.2007 22:12
Ten Sigmatek jsem koupil jen kvůli upscalu, divx nepoužívám. FW jsem tam nechal původní, protože ta nemožnost vypnutí to je k ničemu. Ještě mám Philipse 5960, ale při koupi jsem si nevšiml že tam dali hovada jenom audio out koax, optika chybí, takže jsem ho rovnou vysadil do dětskýho pokoje.
Asi ještě vyzkouším nějaký Samsung, označení si nepamatuju, ale má mít upscal i optiku. Sigmatek mi nějak nesed - furt mám pocit, že to dělal nějakej číňan na koleni. No už jenom ta dálka, kde je každý tlačítko stejný a když chceš něco zmáčknout tak musíš čučet na ovladač to je opruz...

Taky by mě zajímal rozdíl mezi přepočítaným obrazem a normálním, ale to se dá vyzkoušet jen s dvouma TV vedle sebe, leda že bys tu svoji hodil do kufru a přijel :D Na 1 TV nemáš šanci si něčeho všimnout... beztak souhlasím s tebou že si to TV asi přebere sama. Ačkoliv po stisku info tlačítka korektně pozná proudící signál (píše vstupní rozlišení 720p, 1080i...)

Jak měníš barvu těch pruhů ? manuály nečtu, tak se radši zeptám :p
zevler (27)|23.4.2007 00:04
servisní menu :o) manuál nečti, ta knížka tam má jen info pro opice, jako že to není na naftu, ale elektriku atd.
CD obsahuje zajímavý info navíc, jako třeba jakou vert. a horiz. frekvenci při lterým rozlišení to má nejraději atd.
jinak mám připojenou plasmu k PC před DVI/HDMi.
na DVDplayer sem se vysral a pouštím to z PC, mám doma jedno starý Yakumo, který nenávidím a navíc se ovladače jsou tajní bratři a play na DVD je mute na TV a podobně.
Budu ten stroj rituálně ničit, tak možná udělám nějaký fotky.
Jo a do servisního menu se dostaneš, že držíš zároveń MENU na ovladači i na TV / jsme ani nevěděl. že tam jsou tlačítka :o)/
Jinak jsme si dal low power on a stáhl kontrast. mám raději klidnější barvy.
Jinak si všimni třeba na čt24, že režim 16:9 je po stranách roztáhlejší a střed je asi míň, jde to poznat podle toho jak tam dole valí ten text.
Přemýšlím, že na analog a DVB budu mít trvale zoom, ať se nestarám vůbec o logo.
Jakou máš nastavenou ochranu proti paměťovýmu efektu?
Zig (3)|24.4.2007 01:47
Tak na ten servis mód se zítra podívám, je tam ještě něco zajímavýho ?

Vypálení neřeším, myslím že tyhle moderní plasmy jsou na tom dobře, u předchozího Panasonica se nic špatnýho neprojevuje ani po 2 letech provozu.
vlastax (175)|24.4.2007 08:22
Jen pro zajímavost. Dnes mají v EW 50 LG PC1RR s hard diskem za 62 tisíc korun.

Tímto gratuluji těm, kteří si ji včas koupili za 40 tisíc, sice bez hardu a le hard za 22 tisíc se mi zdá předražený.

:)
zevler (27)|24.4.2007 23:27
[QUOTE=vlastax;140119]Jen pro zajímavost. Dnes mají v EW 50 LG PC1RR s hard diskem za 62 tisíc korun.

Tímto gratuluji těm, kteří si ji včas koupili za 40 tisíc, sice bez hardu a le hard za 22 tisíc se mi zdá předražený.

:)[/QUOTE]

jj, to teda je. ale měli ho tam i když jsem si kupoval tu svou. je černá pro plasmu nějakje problém, že pruhy jsou defaultně šedý?