Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

poradte - ADVC 50 vs TV sh*t - aneb dobrá rada nad zlato

Tipi (104)|5.10.2004 20:00
Nazdar chlapi!

Potrebujem od Vás radu, možno troška otrepanú, ale pre mňa veľmi dôležitú :-((( ...

Po dvoch rokoch trápenia :(( s TV kartou a s ViVo kartou :-k som si povedal - dosť \/ !A tak som sa porozhliadol čo mi trh núka (veľa mi pomohol aj TVfreak). Tak som sa tak pol-na-pol rozhodol pre prevodník Canopus ADVC 50. Potrebujem názory a skúsenosti ľudí, ktorý tento prevodní vlastnia a hlavne tých ktorý si dlhšiu dobu kazili život TV kartami a podobným sh*tom a až potom prešli na tento, alebo podobný prevodník. Hlavne ma zaujíma ako je to s vyp. snímkou pri poškodenej páske a vypadávaním snímkou vôbec. A ako to tento prevodník „rieši“- v tomto ohľade si prosím pozrite diskusiu „Ako synchronizovat pri dropped frames“. Aké má toto zariadenie „muchy“ čo sa vám ľúbi a čo nie – proste skúsenosti čím podrobnejšie tým lepšie.

A pokiaľ mi niekto vie poradiť niečo podobných kvalít (alebo lepšie) za polovičnú cenu tak budem len rád :-D . Ale prosím Vás ušetrite ma núkaním rôznych strihových kariet, MPEG2 prevodník, prevodníkov v kamere a pod. – Proste jediné čo chcem je natiahnuť video do PC v ľahko spracovateľnom formáte (DV, MJPEG), takmer žiadny strih žiadny prevod naspať na VHS (S-VHS) a nestráviť pri hodinovej nahrávke mesiac ...

Chcem predísť zbytočným nedorozumeniam tak si prosím Vás prečítajte už hore spomínanú diskusiu – ktorej dodatočne pridávam len toľko, že po druhý krát sa mi už nepodarilo napraviť synch. spomínaným spôsobom ...
clee (6592)|5.10.2004 20:56
no jestli to chces cpat zpatky na VHS tak potrebujes minimalne ADVC-100, padesatka je jen jednosmerna


jinak kdyz to chces cpat zpatky na analog, zajimalo by me, co je zdrojovej zaznam???
Tipi (104)|5.10.2004 22:31
clee prečítaj si to znova veľmi pozorne ak sa ti nechce celé tak aspoň hrubo označnú časť!! :((
Pitomec (10211)|5.10.2004 22:36
I když to momentálně nepotřebuješ, tak obousměrný převodník se může jednou hodit - proto je vždycky lepší ho pořídit, než kupovat jenom jednosměrný.
clee (6592)|5.10.2004 22:48
jo sorry, ulitlo mi jedno slovo :-) ale Pitomec ma pravdu, ja pracuju se stovkou a sem spokojenej, zpetnej prevod provadim jen na obyc VHS (a dv), S-VHS video doma nemam...
Tipi (104)|5.10.2004 23:10
Pitomec:
Spetný prevod určite nebudem potrebovať, lebo mi ide o archivovanie (hlavne) rodinných nahrávok s VHS na digitálne médium a boh na neby ma ochraňuj od toho aby som to znova pchal na VHS! Analog kameru už nemám predal som ju za 1 pivko :-D . Ale teraz vážne mám toho dosť veľa a zo dňa na deň sa ich kvalita z horšuje už som celú rodinu vrátane babky preorientova na DVD prehrávač a VHS prehrávače som daroval mojmu najväčšiemu nepriateľovy :-I . Takže teraz celá budúcnosť rodiny je na mne tak ich nechcem sklamať 9-) .

clee:
Tá "stovka" má podľa mojich inf. ten istý prevodník (analog/digital) ako pädesiatka, alebo sa mýlim? Pokiaľ áno mohol by si sa vyjadriť trocha obšírnejšie? "Sem spokojen" mi teda až tak moc nepomôže v rozhodovaní. Mal si pred tým dááki sh*t alebo si rovno kúpil tento prevodník?
clee (6592)|5.10.2004 23:18
pred tim sem mel 3demon PV-951 TV kartu, jako hracka dobry, ale jinak ne \/ ADVC je naprosto v klidu, a/v je naprosto synchronni, dropy minimalni, ale treba oproti advc-300 je uz to zase nakej rozdil, TBC a noise filter delaj svy, jinak padesatka by mela mit stejnej prevodnik jako kilo... kazdopadne na amaterskej prevod do digitalu nemuzes mit nic lepsiho (pomer vykon/cena), stejne ty stary VHSky jen tak nechcipnou a zatim sou daleko spolehlivejsi nez DVD+-R media, u kterejch nikdy nevis :-I

jinak delam este s MPEGPRO taky od canopusu, to je dobry tak na grabovani z bety nebo kvalitni s-vhs, jak je tam trochu sumu, tak je z toho "ochlemstana kostickarna", jak by rekli mistni experti :-E
Stano_tvf (504)|6.10.2004 08:08
Tipi, tiez som si preskakal nieco s VIVO ATI atd. Mam teraz ADVC-50 a je to O.K. Robil som na tom aj 15-rocne VHS zasumele pasky, ani jeden snimok vypadnuty. A to som porovnaval tu istu pasku na viacerych snimacich kartach.Takze odporucam.
P.S.Odkial si? BA, BB,ZA,...? Mozem zohnat.
Stano_tvf (504)|6.10.2004 08:16
Tipi, teraz som si vsimol ze nechces temer ziadny strih. Zalezi aj na vykone PC, pri ADVC-50 dostanes format dv.avi, lehko sa striha a edituje, ale potrebujes nejaky SW enkoder na mpeg-2. A tam uz hodne zalezi od vykonnosti PC. Ak ti staci zakladny strih, prip. vlozenie nejakych titulkov a pod., potom treba kupit nieco s HW enkoderom. A kopa programov (napr. Canopus MPEGCraft DVD) Ti zakladny strih umozni aj s mpeg-2 subormi. Staci Ti pritom bezne P4.
Su take karty (napr. Snazzi IV PCI, Aver DVD EzMaker Pro)
Alebo v drahsej kategorii - Canopus MPEGPro EMR . :-E
Tipi (104)|6.10.2004 16:16
Sorry ľudia , že tak neskoro, ale dnes som v robote vôbec nemal čas na súkromné záležitosti – to je vrchol :-D . Proste ľudia na jeseň kupujú počítače ako šialený ...

Stano:

Som z okresu NZ (Nové Zámky). Za koľko by si mi to vedel zohnať? S dodatočným spracovaním si už poradím s tým mám už aké také skúsenosti (dva roky je dlhá doba), v žiadnom prípade nechcem priamy prevod do mpeg, mal som šťastie vidieť čo také zar. produkuje za halušky... (Hlavne v cenovej hladine, ktorú by som bol za to ochotný zaplatiť) Do mpeg2 to prevediem dvoma prechodmi softwarovo a budem spokojný (barton 3200 to stihne za noc)

Ináč ďakujem za odpovede presne takéto príspevky som mal na mysli. Ešte jedna otázka na Vás čo sa stane ak predsa len vypadnú snímky? Tu Vás sa zase odkážem na tú minulú diskusiu. To len aby ste vedeli o čo mi vlastne ide.

Má ešte okrem týchto dvoch pánov niekto doma toto zariadenie?
Stano_tvf (504)|6.10.2004 18:19
Nevypadnu , dnes som robil 95 min.zaznam z VHS, nevypadol ani jeden snimok.( na ADVC-50).
P.S.Predavas PC? Mozes poskytnut e-mail?
Tipi (104)|6.10.2004 21:49
Ani keď je na páske "milión" chýb?

Upresním – robím v predajni s PC a tak..., ako technik/obchodník. Aký mail vlastne chceš? Do firmy, alebo súkromný a na čo ti vlastne je?
Tipi (104)|6.10.2004 21:53
Mimochodom pri dobrom originálu som natiahol 4h bez vypadnutia snímku s ViVo kartou. Ale nemysli si že týmto chcem chrániť podobné „zboží“ :-k .
Stano_tvf (504)|7.10.2004 07:50
Tipi, asi do firmy, chcem Ti poslat tu ponuku.
Stano_tvf (504)|7.10.2004 07:57
Mimochodom, o tom som pisal uz davno, pri perfektnom originale mi nevypadol ani na Radeone 9000Pro VIVO ani jeden snimok. Ale pri 15-ročnej paske VHS ich uz boli desiatky. :-E
Tipi (104)|7.10.2004 08:04
Neviem či sa to smie (reklama?) ale všetky kontakty sú na http://www.secos.sk.
Tipi (104)|7.10.2004 15:18
To vážne nikto nemá toto zariadenie okrem týchto dvoch pánov?? Sorry Stano, ale chcem počuť názor nezaujatých ľudí :-D ...
Stano_tvf (504)|7.10.2004 17:52
Tipi, pytal sa sa vyslovne na ADVC-50. Ak chces prevadzat iba kvalitne pasky, tak Ti naozaj staci nieco za polovicnu cenu ( samozrejme nie VIVO karta). Snazzi (predtym Dazzle), AverMedia, atd.
ADVC-50 ma oproti ostatnym jednu obrovsku vyhodu - uzamknutie audia a videa.
Tipi (104)|7.10.2004 22:38
Áno pýtal, ale rád by som si „vypočul“ aj názor ostatných. Keď som si dobre vysvetlil tak Ty robíš vo firme ktorú si mi napísal do mail-u (mimochodom nikde inde som to nenašiel) a tak sa obávam že nedokážeš byť úplne nezaujatý.
K tým ostatným zariadeniam, aj keď neviem ktoré si mal konkrétne na mysli. Ale v mnohých sa nachádza (podľa mojich informácií) práve čip (A/D prevodník) od Philips-u s rodiny SAA71XX. Konkrétne SAA7114 „skrášľuje“ aj moju grafickú kartu a tak sa obávam že mnohé s týchto zar. by neboli o nič lepšie ako moja ViVo karta.

O zamknutí audia/videa viem, dosť som si to preštudoval, ale nakoľko som v „brandži“ viem že nie všetko je zlato čo sa blyští ... 8-) Až praktické skúsenosti overia, či ten či onen výrobok stojí za to. A nakoľko to nieje 2000Sk, ani 5000Sk, ani 8000Sk, ale bezmála 10k tak sa snažím „nasať“ čo najviac inf. predtým čo si prevetrám peňaženku... B-)

P.S.: Hele – nesnažíš sa ma „nadílovať“ – že nie?? :-)
Stano_tvf (504)|7.10.2004 23:13
Zase az tak vela firiem taketo zariadenia nerobi (ak nemam na mysli VIVO karty). Spomenul som Snazzi, AverMedia, Pinnacle, Canopus.
Samozrejme v kategorii do cca 50.000.-. :-E
Uz som to pisal v inej diskusii, nie je to problem samotneho A/D prevodnika (myslim samotny chip). Ten dokaze zbastlit kde-kto.
Aj ked v rozdielnych kvalitach :-D .
Hlavny problem je co najlesia uprava, resp. obnova tvaru hlavne synchronizacnych impulzov videosignalu este pre samotnym prevodom.
Kazdy A/D prevodnik spusti prevod po prichode synchroimpulzu.
Ak je zmrseny alebo chyba (stare zasumene pasky), prevod daneho framu sa neurobi ! Vypadnuty frame! Nove pasky maju impulzy v poriadku, takze ich zachyti aj VIVO karta.
P.S. Udivuje ma, ze sa este neozval Pitomec.
Este nieco, Tipi. Tiez sa mi nechcelo moc to toho, ale nasiel som si
stranku http://www.videohelp.com/capturecards, precital nazory desiatok uzivatelov pre danu kartu a az to ma presvedcilo. Skus to tiez, ked neveris. :BB:
Pitomec (10211)|8.10.2004 06:54
A proč bych se měl ozývat? Já mám v kompu Canopus AceDVio, jsem spokojen a je mně celkem fuk, co mají v kompu jiní - ať se každý pěkně sám vyléčí z těch VIVO nesmyslů apod. sra*ek :-)
Tipi (104)|10.10.2004 23:13
Tak som tu zas...

No – v podstate som rozhodnutý, ale ešte stále neviem stráviť relatívne vysokú cenu zariadenia :-G (Hlavne keď zoberiem do úvahy, že to potrebujem len na archivovanie niekoľko desiatok hodín videa.). A preto sa chcem spýtať: Ako dlho je toto zar. v predaji a či už od vtedy klesla cena. Vlastne ani neviem ako je to vo všeobecnosti so zariadeniami podobného charakteru t.j. kým niektoré zariadenia si neudržia cenu ani týždeň, iné držia svoju cenu počas celej doby svojej „kariéry“. Do ktorej skupiny patrí ADVC 50. Čiže jednou vetou: Je pravdepodobné, že cena bude klesať a oplatí sa mi čakať??

K vysvetleniu mojej dilemy:
Pred časom som kúpil digitálny fotoaparát v dobe keď to bola ešte novinka niečo cez 30k. Napriek uvedomením si tohto faktu som ho kúpil. Po štyroch mesiacoch bol už bol lacnejší o 3k po šiestich už o 5k a pribalili k nemu aj jeden sh* tní kompakt (je k ničomu, ale "zadarmo" poteší :-D .) Ale až tak veľmi ma to netrápilo lebo vtedy som už mal nafotených niekoľko tisícok záberov...
Avšak v tomto prípade mám čas a „pár“ mesiacov ma už nezabije, tie nahrávky vydržali aj 10 a viac rokov - už to nejako vydržia.


... k mojej príhode už len toľko že po roku ten foťák prestali vyrábať následne vyhodili nové typy s vyšším číslom, ale oveľa horšími parametrami :-)- ... - ...no a takéto niečo by som tiež rád obišiel ...
clee (6592)|10.10.2004 23:26
digitaky sou tzv. popularni zbozi, A/D prevodniky bych mezi ne rozhodne neradil...
Tipi (104)|11.10.2004 07:55
Tušil som to... :-((( . Takže od uvedenia na trh sa cena vôbec nezmenila???
Miuvek (858)|11.10.2004 08:44
taky bych u zboží typu ADVC nečekal cenové pády jako např. u digifoťáků, jak řekl clee - není to spotřebka pro nejširší vrstvy
Tipi (104)|11.10.2004 09:45
Pády ani nečakám – to že to nepatrí do tejto kategórie som si hneď uvedomil. Ale predsa – sa to „točí“ okolo IT a elektroniky a tým pádom by tam mohla byť určitá tendencia klesania ceny – možno trochu miernejšia, ale predsa ... Veď aj „nepopulárne“ veci lacnejú - síce pomaly, ale isto...
Miuvek (858)|11.10.2004 10:28
právě že klesají ceny pomalu (i když jistě) - aby ses vůbec dočkal :-E
ADVC-50 je sice za nějakých 7kKč, ale podle poměru kvalita a užitek/cena to není až tak moc. Zvlášť když to srovnáš s tímtéž poměrem u TV karet. Tam si ale navíc musíš připočíst spoustu problémů a nervy v kýblu. Jak komusi radil Pitomec: kup si k TV kartě ještě pikslu Brufenu :-E Z čeho asi "žije" sekce TV karty?
mirekv (7169)|11.10.2004 10:42
[quote=Miuvek]právě že klesají ceny pomalu (i když jistě) - aby ses vůbec dočkal :-E
ADVC-50 je sice za nějakých 7kKč, ale podle poměru kvalita a užitek/cena to není až tak moc. Zvlášť když to srovnáš s tímtéž poměrem u TV karet. Tam si ale navíc musíš připočíst spoustu problémů a nervy v kýblu. Jak komusi radil Pitomec: kup si k TV kartě ještě pikslu Brufenu :-E Z čeho asi "žije" sekce TV karty?[/quote]Zas to s těma kartama není tak hrozné, jak se tu často prezentuje. Navíc potřebuješ nejaký vnější tuner, problémy s časováním nahrávání...
Miuvek (858)|11.10.2004 14:16
No, tak hrozné to není, ale taky nic růžového. Z čeho by jinak, opakuju, "žila" sekce TV karty. TV karta je dobrá, když máš štěstí, vyhýbá se ti rušení, atd. Skvělá pro lidi, kteří si rádi hrajou :-E
Samotná podstata (když už srovnáváme s kvalitními převodníky) převodu, kdy obraz i zvuk jsou digitalizovány různými zařízeními, zadělává na problémy.
Levná náhrada TV někde do koutku s počítačem - proč ne. Ale nic víc. Ale takové myšlenky, jako nahradit TV kartou DVD rekordér, apod. - to je utopie.
Stano_tvf (504)|12.10.2004 15:49
Tipi, ja ju mam od jari t.r. Cele Vianoce az Novy rok som sa sr...l s VIVO Radeon 9000Pro, stalo to za ho..., takze ked som sa pozviechal (financne) z Vianoc, kupil som ju. Ubezpecujem Ta, ze cena v USD sa temer nehybe, drobne zmeny su dane jedine kolisanim kurzu. :BB:
Tipi (104)|26.2.2007 10:20
No... rozhodol som sa oprášiť, toto takmer trojročné vlákno. Situácia sa má tak, že na srandičky s prevodom videa som akosi nemal čas. Tak som si ten canopus nekúpil. Teraz ma tá mánia zase chytila. Vbehol som na opalmultimedia a chcel som objednať ten prevodník. Ale ako som si prezeral ich stránky tak som natrafil na toto http://www.opalmultimedia.sk/devel/os/product_info.php?products_id=374&osCsid=37eb3aca1770ab6ea18e73fa128827a7. Píše sa tam, že táto krabička by mala opraviť synchronizačnú zmes. A keď zoberiem fakt, že mne robím (zrejme) hlavné problémy poškodenie tohto signálu (Pri dobrom originálu mi nevypadne ani jeden snímok), tak mi jednoduchá logika hovorí, že by mi toto zariadenie mohlo pomôcť. Nemáte s ním náhodou niekto skúsenosti? Hlavne by ma zaujímalo či to niekto nepoužíva presne v tomto nasadení (prevod anológ videa do PC) a ak áno či to pomáha?
Pitomec (10211)|27.2.2007 15:56
Je to klasický dekodér na zakódované kazety a dá se použít i pro nahrávání z DVD přes analogový výstup (CVBS a S-Video, nikoli RGB).
Atkins (447)|27.2.2007 15:58
Mas tim na mysli, ze za 13 stovek koupis take jakesi one a za dalsich 13 stovek TV kartu a budes mit obrazek bez ztracenych framu? - o tom silne pochybuju. Notabene je to dalsi, do cesty, vlozenej clanek. Mam ctyri roky ADVC-100 a naprosta spokojenost. Ma prepinac ktery umoznuje "primknuti" videa a audia, takze zadna strata synchro ani pri velmi dlouhych zaznamech.
Dalsim plusem je diky FW, takrka nezavislost na typu HW a OS. Cena je naprosto primerena ve srovnani s pochybnymi krabickami napr. od Pinnaclu.
Po mem soudu, je to jednoduse peknej kousek zeleza [pardon plastu].
Tak mnoho zdaru
Mike (617)|27.2.2007 20:36
Tu krabicku neznam, ale pokud chces opravdu obnovit komplet video signal, potrebujes time scale corrector (TBC)nebo jak se to jmenuje a ten je tusim az u ADVC300 (musel bych se podivat), tahle krabicka jen opravuje synchronizacni cast (u Macrovision), ktera nema se samotnym signalem nic spolecneho, zachytit signal bez nej jde i tak (napr. u stareho dobreho cipu BT878 byl na to jeden bit v nastaveni), takze pokud chces poradny prevod, tak jedine ADVCxxx

na druhou stranu, synchronizaci A/V maji dnes vyresene vsechny zachytavaci cipy rady CXxxxxx i SAAxxxx takze tam neni problem, realtime prevod do DV take neni problem, tak ze je otazka, zda utracet za ADVC50, ktere je jen vstup, smysl ma zrejme az ADVC100, ktere ma i vystup a hodi se na nahled na TV pri strihu, jeste lepe ADVC300 s redukci sumu a TBC, jenze to uz je cenove hodne mimo, coz je skoda
Tipi (104)|28.2.2007 20:27
Hm… chápem… …ale mám ďalšiu dilemu. Manželka ma otravuje s kamerou, tak rozmýšľam či by nebolo vhodné kúpiť kameru s prevodníkom. Neviem o koľko sú drahšie a neviem ani, ktoré ten prevodník majú. A vlastne neviem ani to či tie prevodníky v kamerách sú lepšie ako ViVo a TV karty – o kamerách celkovo nemám prehľad. Vedeli by ste mi s tým pomôcť? Stačila by nejaká jednoduchá DV kamera, ale s prevodníkom. Viete mi niečo navrhnúť?

Alebo by som mal založiť novú tému?
stayman (12393)|28.2.2007 23:07
SonyHC96
jaromir9909 (269)|28.2.2007 23:34
[QUOTE=Tipi;10927]... Potrebujem názory a skúsenosti ľudí, ktorý tento prevodní vlastnia a hlavne tých ktorý si dlhšiu dobu kazili život TV kartami a podobným sh*tom ...[/QUOTE]

Takže já patřím k těm "ktorý si dlhšiu dobu kazili život TV kartami a podobným sh*tom " a i když svou TV kartu pro digitalizaci moc nepoužívám, občas něco nahraji. Naposledy svou 11 let starou svatbu z VHS a žádnou desynchronizaci nepozoruji i když došlo k výpadkům. Dělal jsem i pokusy s odpojováním antény a s kodekem mpeg4 nasaveným tak aby mi vypadávaly snímky po stovkách a k žádné desynchronizaci nedošlo. K zachytávání používám VirtualDub s nastavením pro duplikaci snímku při výpadku.
Jediný problém, který jsem zaznamenal byl u filmu Slavnosti sněženek, vysílaného kdysi před rokem, kdy byl uprostřed výpadek a po jeho odstřihnutí se rozjelo A-V.
Když jsem to nechal tak, bylo vše OK.
Alf (888)|1.3.2007 00:03
[quote=jaromir9909;135986]Takže já patřím k těm "ktorý si dlhšiu dobu kazili život TV kartami a podobným sh*tom " a i když svou TV kartu pro digitalizaci moc nepoužívám, občas něco nahraji. Naposledy svou 11 let starou svatbu z VHS a žádnou desynchronizaci nepozoruji i když došlo k výpadkům. Dělal jsem i pokusy s odpojováním antény a s kodekem mpeg4 nasaveným tak aby mi vypadávaly snímky po stovkách a k žádné desynchronizaci nedošlo. K zachytávání používám VirtualDub s nastavením pro duplikaci snímku při výpadku.
Jediný problém, který jsem zaznamenal byl u filmu Slavnosti sněženek, vysílaného kdysi před rokem, kdy byl uprostřed výpadek a po jeho odstřihnutí se rozjelo A-V.
Když jsem to nechal tak, bylo vše OK.[/quote]Neprostý souhlas. Přibližně do poloviny loňského roku jsem měl AIW 9800 SE (a před tím několik jiných AIW). Nikdy se mi nestalo, že bych měl (ať už při grabování z TV, S-video nebo kompozitu) desynchronizaci A/V. V současné době mám X 1600 XT s VIVO a taktéž nemám problém s desynchronizací. A to jsem graboval i ze značně poškozených VHS, které byly staré i 15 let.
Tipi (104)|1.3.2007 13:14
Takto, aby bolo jasno to že sa mi (sem-tam) rozsynchronizuje zvuk je jedna vec, druhá je tá že to blbne vždy ináč. A kým nájdem "liek" na jeden problém, tak sa tá karta chová zase inak. Niekedy pri drop. fr. nahradí snímkom o 7 sedem snímkou skôr, nikedy tam dr...ne čierny snímok, nikedy opakuje posledný snímok, niekedy tam jednoduch nedá nič a video sa mi skráti a bla bla bla... Teraz som napríklad znova skúsil nagrabovať jednu kazetu s ktoru som mal problémy a 75min mi to natiahlo bez jediného dropu a zvuk sedí na ms presne. (?!?!)
A preto mi vŕta hlavou to čo napísal Mike, konkrétne že BT878 má nejaký ten bit na nastavenie nejakých parametrov. Kde a ako sa to nastavuje? Nemôže sa stať, že tie bity sa mi z nejakých dôvodov prestavujú a preto mi tá ku...va robí stále niečo iné? (Aj pri tej istej nahrávke?) Ako si tieto nastavenie môžem skontrolovať/zmeniť?

Stayman stručný ako vždy :) . Predpokladám, že to nie je jediný typ. Iná značka, iný model, iná cena? :)
Jozef2 (188)|2.3.2007 08:27
Tipi, na digitalizaciu VHS pasiek by som v dnesnej dobe pouzil DVD rekorder. Staci aj lacny bezdiskovy za par tisic. S kvalitou budes urcite spokojny. Ked sa nezivis spracovanim videa, tak digitalizacna karta do PC je pre teba jednoucelove zariadenie na par pouziti a zda sa mi zbytocnym luxusom. DVD rekorder je predsa len univerzalnejsie zariadenie a vyuzijes ho aj neskor.
Tipi (104)|2.3.2007 10:06
Hm... zaujímavý nápad. Ale neviem si predstaviť, načo iné by som ten DVD rekordér využil. Tak už radšej tú kameru.