Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

video mkv, vcem ho prehrat

Kass1 (14)|8.4.2007 06:54
(jestli tu už tento dotaz je tak se omlouvám, hledal jsem, ale nic jsem nenašel)

Zdravím, dostalo se ke mně video ve formátu *.mkv, ale nemůžu ho vničem přehrát.
Zkoušel jsem BSPlayer, Winamp, WMP9 a nic.
Také jsem zkoušel video natáhnout do programu virtual Dub ale nahlásil chybu.
GSpot mi o tom vydeu nezobrazil žádné informace.

Chtěl bych se zeptat jestli je problém v Kodecích.
Kterej kodek si mám stáhnout abych to video mohl přehrát?
Nebo se to dá nějak převést na jiný formát videa?

Dik za odpovědi, Kass
Kass1 (14)|8.4.2007 18:45
Děkuji, pomohlo mi.

Chtěl bychse zeptat jestli je možné v nějakém programu demuxovat video, tirulky a audio z takového videa. Rád bych stím videem dále pracoval.
vlada (3470)|10.4.2007 19:20
Funguje to bez problémů s většinou typů streamů. Akorát je otázka, jak potom naložit s těma streamama.
Mike (617)|11.4.2007 10:31
Nainstaluj si Haali media spliter a prehraje ti to kazdy DirectShow prehravac
Kass1 (14)|11.4.2007 19:38
Asi dělám něco špatně, protože se mi to nedaří rozdělit. Při použití MKVextract GUI se mi ten soubor mkv rozdělí, ale to avi nejde přehrát, zvuk taky vničem neotevřu, jedině titulky se dají zobrazit.

Může mi někdo poradit jak ten program nastavit aby mi z něho vypadlo něco spustitelného?

Děkuji
Devaster (477)|11.4.2007 20:35
aky 4CC kod je v tom avi ? to zistis gspotom a ten ti aj povie cimas na to dekoder ...
vlada (3470)|12.4.2007 15:06
To co Ti z toho vypadlo zanalyzuj programem MediaInfo. Podle mě to budou RAW streamy a proto Ti to nejde přehrát. Případně taky tim programem zanalyzuj to MKV video.
Kass1 (14)|13.4.2007 11:54
Udělal jsem tu analyzu těch souborů v tom programu MediaInfo a tady jsou exportovány výpisy:
Video
První audio
Druhé audio

A pak jsem udělal analyzu toho mkv videa
mkv vido
vlada (3470)|13.4.2007 13:44
Tak jasný, nebo ne? :-)

Video je MPEG-4 AVC (.h264) stream, koncovka je chybná. Aby si ho dostal do AVI, musíš použít program AVC2AVI. Se zvukem bude větší starost. Je ve formátu AAC a ten v AVI, pokud vím, nelze bez problémů použít. AVI-Mux GUI to sice dokáže muxnout, ale jak se na to budou tvářit střihový programy je otázka.

Takže se zvukem bych to asi udělal tak, že bych ho dal do WAVu a nebo AC3, pokud by WAV přelezl limit 2GB.

Ta informace z MediaInfo o stopě Track2 je divná. Podle toho MKV by to mělo být AAC 6 kanálů. Ale MediaInfo hlásí, že to je MPEG-1. Zkus to přehrát v MPC nebo VLC přehrávači, jak se na to budou tvářit.

Co s tím MKV potřebuješ provádět? Nestačilo by převést to do MP4? To by šlo bez konverze zvuku.
Kass1 (14)|14.4.2007 08:03
Rád bych si zněho udělal DVD, jestli je nějaký jednoduhší způsob jak to převést do formátu DVD tak mi ho prosím napište
vlada (3470)|16.4.2007 18:28
Postup převodu na DVD je relativně jednoduchý. Mělo by to být stejné jako v mém návodu na převod AVi na DVD. Akorát v AVS skriptu nahradíš příkaz AviSource příkazem DirectShowSource. Pokud používáš nějaké titulkové nebo jiné postprocessingové filtry, tak je po čas převodu vypni. Jinak by se aplikovaly na převáděné video, což je samozřejmě nežádoucí.
Kass1 (14)|17.4.2007 19:17
Pokud dobře chápu tak použiju stejný postup jako vřdy, ale pozměním skript na

DirectShowSource("Video.mkv",false)
Lanczos4Resize (720,560)
AddBorders(0,8,0,8)
ConvertToYV12()

Samozřejmě rozlišení a pruhy předělám podle potřeby.

Takhle se však převede jen video, nebo se to nějak rozdělí do správných formátů které se budou dát použít pro finální DVD Authoring (používám IfoEdit)?

Ten návod znám, dost jsem se stěch stránek naučil. Dobrá práce
vlada (3470)|17.4.2007 21:45
Takhle samozřejmě převedeš pouze video. Zvuk demuxuješ do AAC (MKVExtract GUI, AVI-Mux GUI) a BeLightem převedeš na AC3. Dál už to je asi jasné.
Deee (1)|9.4.2012 15:16
MKV bez problému přehraje VLC media player, který stáhneš zdarma na stahuj.cz