Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení AV vs. SCART a kvalita obrazu...

Encore1106 (85)|5.4.2007 17:21
Zdravim,
mam DVD přehrávač Samsung a televizi LG (CRT).

Pokud propojim prehravac s televizi pres AV (cinch) (AV <-> AV), tak je vše OK, obraz je stejně kvalitní (jas, barvy apod...), jako z DVB-T vysílání. V menu televize mohu normálně nastavovat kontrast, jas, barvy atd.

Pokud propojim prehravac a televizi přes SCART (scart <-> scart), tak je obraz velmi tmavý, tmavší scény nejsou téměř vidět.V menu televize nemohu normálně nastavovat kontrast, ani jas, prostě nic ohledně obrazu.

Nevíte, jak dát dohromady ten scart, aby měl stejně dobrý obraz, jako AV?

Edit: DVD přehrávač je SAMSUNG DVD-P355.
vlastax (175)|9.4.2007 09:09
Máš špatný scart kabel, vyměň ho.
Pitomec (10211)|11.4.2007 11:12
[QUOTE=Encore1106;138256]Zdravim,
mam DVD přehrávač Samsung a televizi LG (CRT).

Pokud propojim prehravac s televizi pres AV (cinch) (AV <-> AV), tak je vše OK, obraz je stejně kvalitní (jas, barvy apod...), jako z DVB-T vysílání. V menu televize mohu normálně nastavovat kontrast, jas, barvy atd.

Pokud propojim prehravac a televizi přes SCART (scart <-> scart), tak je obraz velmi tmavý, tmavší scény nejsou téměř vidět.V menu televize nemohu normálně nastavovat kontrast, ani jas, prostě nic ohledně obrazu.

Nevíte, jak dát dohromady ten scart, aby měl stejně dobrý obraz, jako AV?

Edit: DVD přehrávač je SAMSUNG DVD-P355.[/QUOTE]
Vypni na tom přehrávači RGB výstup (příp. ho přepni na CVBS) a mělo by to jet normálně. Zřejmě to RGB bude někde pošahané (buď v přehrávači nebo v TV).
Encore1106 (85)|15.4.2007 13:13
Zkoušel jsem vyměnit kabely - nic.

Připojil jsem DVD přehrávač ke starší televizi Shogun (CRT) kabelem, který má na jedné straně scart (do DVD) a na druhé má cinche - pouze žlutý a bílý OUT a IN (do TV) a jelo to v pohodě.

Připojil jsem DVD přehrávač (scart<->scart) k videorekordéru Thomson, které je připojeno k televizi anténím kabelem (televize Orion, jediný vstup, který má je pro anténu) a také to jelo bez problému.

Edit: V nastavení DVD jsem našel volbu pro SCART výstup a byly tam volby RGB, S-Video a Video. Zvolil jsem tedy Video místo RGB a obraz je již v pořádku i přes SCART.

Děkuji vám všem za pomoc.
stani (1647)|15.4.2007 21:26
Jinak ještě k původnímu dotazu:

pokut chci použít RGB Scart musí to splňovat všechny tři podmínky najednou:

1. Kabel Scart-Scart musí být plně zapojený - musí být schopen RGB přenášet
2. Na zobrazovadle(TV) musí být taktéž Scart který podporuje RGB a to bývá zpravidla automaticky, pokud ne, musí se tato volba v menu přístroje zapnout
3. U přehrávače platí to samé jako u bodu č. 2, narozdíl od TV se tady zpravidla RGB na Scart musí zapnout v menu ve většině případů
Mike (617)|16.4.2007 20:19
[QUOTE=Encore1106;139188]Zkoušel jsem vyměnit kabely - nic.

Připojil jsem DVD přehrávač ke starší televizi Shogun (CRT) kabelem, který má na jedné straně scart (do DVD) a na druhé má cinche - pouze žlutý a bílý OUT a IN (do TV) a jelo to v pohodě.

Připojil jsem DVD přehrávač (scart<->scart) k videorekordéru Thomson, které je připojeno k televizi anténím kabelem (televize Orion, jediný vstup, který má je pro anténu) a také to jelo bez problému.

Edit: V nastavení DVD jsem našel volbu pro SCART výstup a byly tam volby RGB, S-Video a Video. Zvolil jsem tedy Video místo RGB a obraz je již v pořádku i přes SCART.

Děkuji vám všem za pomoc.[/QUOTE]

Toto přesně ukzuje na špatný RGB u přehrávače nebo TV, mám doma podobný problém - pokud propojím přes RGB, tak obraz je trochu tmavší a občas přes něj lítají tmavé a světlé vodorovné pruhy
mám to teď přes S-Video a obraz je srovnatelný s RGB, takže doporučuju to připojit přes S-Video