Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pro Coder 1.5 - velikost wav souboru

SPG (4)|4.10.2004 15:49
Zdravim odborniky a prosim o radu - v Pro Coderu 1.5 jsem "vyrobil" MPEG 2 + WAV. Pri delce videa 111minut ma video soubor 4.5GB a audio neuveritelnych 1.5GB. Je to mozne nebo mam nekde chybu? Ponechal jsem standardni nastaveni vseho.

Diky
mirekv (7169)|4.10.2004 16:31
[quote=SPG]Zdravim odborniky a prosim o radu - v Pro Coderu 1.5 jsem "vyrobil" MPEG 2 + WAV. Pri delce videa 111minut ma video soubor 4.5GB a audio neuveritelnych 1.5GB. Je to mozne nebo mam nekde chybu? Ponechal jsem standardni nastaveni vseho.

Diky[/quote]Je to tak! Musíš použít tu 2. možnost (tuším MPEG-2 stream).
kirk (476)|4.10.2004 16:41
SPG: V případě dotyčného WAVu se jedná o soubor nekomprimovaného stereofonního audia, takže se nediv, že to má tolik \/
Hawkey_tvf (434)|4.10.2004 16:50
resp. najlepsie je to audio placnut do AC-3 2.0, to je standard aj v PAL aj v NTSC a kazdy prehravac to zozerie... MPEG-1 Layer 2 zvuk u DVD je dost shit
mirekv (7169)|4.10.2004 17:13
[quote=Hawkey]resp. najlepsie je to audio placnut do AC-3 2.0, to je standard aj v PAL aj v NTSC a kazdy prehravac to zozerie... MPEG-1 Layer 2 zvuk u DVD je dost s**t[/quote]No je to fakt, já přes enkodér audio vůbec neženu, dělám ho zvlášť. Takže když už ho máš, tak z něj v BeSveetu udělej ac3. Ovšem lepší je to před ekodováním.
clee (6592)|4.10.2004 17:45
besweet NEEEEE, ac3encoder je smejd, idealni je pouzit soft encode nebo vegas
mirekv (7169)|4.10.2004 17:49
[quote=clee]besweet NEEEEE, ac3encoder je smejd, idealni je pouzit soft encode nebo vegas[/quote]Co se ti na BeSweetu nelíbí? :-?
clee (6592)|4.10.2004 17:57
ten prilozenej ac3encoder (jinak besweet v opacnym smeru pouzivam), dela vadny soubory, authoringovy sw to sice vetsinou sezerou, ale playery pak s tim maj problemy
Miroslav (43)|4.10.2004 18:49
Při použití ProCoderu 1.5 na rozdíl od ProCoderuExpress (zde to umím, lze to, je to nabízeno - volba Don'tUse) neumím, neboť to není nabízeno(??), nastavit výstup tak, aby při načtení vstupního souboru bez zvuku a při převodu do mpeg2 při nastavení na elementary strem či video+wav nebyl vytvářen zvukový soubor.
Ptám se:
- má cenu toto vůbec řešit (např. z hlediska času převodu)?
- lze toto v PC 1.5 vůbec nějak nastavit? (neumím-li to já, tak to nemusí znamenat, že to skutečně nelze)
mirekv (7169)|4.10.2004 19:00
[quote=Miroslav]Při použití ProCoderu 1.5 na rozdíl od ProCoderuExpress (zde to umím, lze to, je to nabízeno - volba Don'tUse) neumím, neboť to není nabízeno(??), nastavit výstup tak, aby při načtení vstupního souboru bez zvuku a při převodu do mpeg2 při nastavení na elementary strem či video+wav nebyl vytvářen zvukový soubor.
Ptám se:
- má cenu toto vůbec řešit (např. z hlediska času převodu)?
- lze toto v PC 1.5 vůbec nějak nastavit? (neumím-li to já, tak to nemusí znamenat, že to skutečně nelze)[/quote]Taky jsem na volbu audio ano/ne u ProCoderu 1.5 nenarazil. StayMane?
kirk (476)|4.10.2004 23:18
Mirekv: Clee má pravdu. Když například v Besweetu načteš 5.1 wav a chceš ho převést na AC3, tak se ti z nějakýho záhadnýho důvodu vůbec nazakóduje jeden zadní kanál. Je to vždy ten stejnej kanál, (jen teď nevím přesně kterej, a nemám náladu teď zjišťovat kterej to je) a místo něj je v dotyčným reproduktoru jen ticho :(( Zajímavý je, že když tam kóduješ Dolby Digital 5.1 na nižší bitrate, tak se ti všechny kanály zakódují bez problému :-? Vadný 5.1 soubory to vytváří ikdyž chceš vytvořit z 5.1 wavu 5.1 ogg :((
mirekv (7169)|4.10.2004 23:31
[quote=kirk]Mirekv: Clee má pravdu. Když například v Besweetu načteš 5.1 wav a chceš ho převést na AC3, tak se ti z nějakýho záhadnýho důvodu vůbec nazakóduje jeden zadní kanál. Je to vždy ten stejnej kanál, (jen teď nevím přesně kterej, a nemám náladu teď zjišťovat kterej to je) a místo něj je v dotyčným reproduktoru jen ticho :(( Zajímavý je, že když tam kóduješ Dolby Digital 5.1 na nižší bitrate, tak se ti všechny kanály zakódují bez problému :-? Vadný 5.1 soubory to vytváří ikdyž chceš vytvořit z 5.1 wavu 5.1 ogg :(([/quote]To je docela možné, já používám BeSweet pouze na převod na ac3 2.0, k čemu taky jinému, z ripů používám origoš audia.
clee (6592)|5.10.2004 00:03
nejde o naky kodovani (taky pouzivam jen 2.0), ale o to ze ac3encoder tam dava naky nestandardni hlavicky, pak to blbne...
Hawkey_tvf (434)|5.10.2004 13:26
Istu dobu bol ac3 encoding z BeSweetu dokonca vynaty, kym sa nezadarila nejaka novsia verzia ac3enc... nooo... je o kuuusok slusnejsia, ale aj tak :-k .
SPG (4)|7.10.2004 13:38
Miroslave (mirek uz tu je) - zeptal jsi se za me, diky. Takze Staymane jak teda postupovat, kdyz Procoder 1.5 nabizi pouze 2 varianty ("vse v jednom" nebo zvlast obraz a wav file)? Diky
stayman (12393)|7.10.2004 14:06
Stale trochu nechapem, v com je problem, pretoze mne sa to zda uplne normalne, aj ked ani neviem ake si mal zdrojove video !!!

1. Ja urobim Mpeg2 stream v ProCoderi Express vzdy bez zvuku, teda iba video a ako ProgramStream = m2p, aby mi to nacital DVDArchitect bez zbytocneho demuxu... Ten zvuk ak aj mam v povodnom AVI, tak ho jednoducho v advanced nastaveniach ProCodera nepovolim = "do not use" a zvuk si spravim vzdy vo Vegase a ulozima ako DolbyDigital AC3 (2.0 alebo 5.1) a teda ten AC3 nacitam spolu s tym M2P do Architecta a pohoda.

2. Ak aj urobim Mpeg2 zo zvukom, hlavne tak robim AVI v DivX so zvukom MP3, tak tam necham aj zvuk, pretoze ziadny iny enkoder mi nevie spravit take AVO -> Mpeg2 synchronne a potom uz zase len ten zvuk preklopim do AC3 vo Vegase...

3. Ak si enkodoval ako Elementary stream, tak to je teda tiez v pohode, pretoze ten WAV si preklopis hravo do AC3 a zauthorizujes DVD (mozes aj v authoringovom softe)
SPG (4)|8.10.2004 14:49
mlčím a vyzkouším :-)
Miroslav (43)|8.10.2004 16:13
Omlouvám se, že moje formulační schopnost je zlá, ale v mnou položeném dotazu mi šlo o toto:
Vadí mi, že při použití PC 1.5, byť vstupní soubor je bez zvuku, tak přesto je vyráběn výstupní m2p či wav, byť obsahuje jen "ticho".
Ptal jsem se dále, zda má vůbec význam se tímto zabývat....viz původní dotaz.
U ProCoderuExpress je mi možnost nastavení Don'tUse známa.

Jinak Staymanem popisované postupy používám, dříve jsem je zde vyčetl.

Když zde pročítám jednotlivé příspěvky tak si dovozuji, že z PC 1.5, PCE, PC 2 je zřejmě nejlepší používat PCE (škoda, že nemá možnost používat filtry jako PC 1.5; nebo vám nechybí, nepoužíváte je?).
mirekv (7169)|8.10.2004 18:18
[quote=Miroslav]Omlouvám se, že moje formulační schopnost je zlá, ale v mnou položeném dotazu mi šlo o toto:
Vadí mi, že při použití PC 1.5, byť vstupní soubor je bez zvuku, tak přesto je vyráběn výstupní m2p či wav, byť obsahuje jen "ticho".
Ptal jsem se dále, zda má vůbec význam se tímto zabývat....viz původní dotaz.
U ProCoderuExpress je mi možnost nastavení Don'tUse známa.

Jinak Staymanem popisované postupy používám, dříve jsem je zde vyčetl.

Když zde pročítám jednotlivé příspěvky tak si dovozuji, že z PC 1.5, PCE, PC 2 je zřejmě nejlepší používat PCE (škoda, že nemá možnost používat filtry jako PC 1.5; nebo vám nechybí, nepoužíváte je?).[/quote]Já se taky přidávám, dá se dunutit ProCoder 1.5 aby nevyráběl zvukovou stopu vůbec? (i na výrobu ticha určitě něco spotřebuje).
stayman (12393)|8.10.2004 23:34
Filtry som niekde cital ze z ProCodera su na toto :-k , a ani nikdy som nemal potrebu ich pouzit..

Co Vam nefunguje s tym zvukom ??? jooooooooooj
mirekv (7169)|9.10.2004 07:35
[quote=StayMan by €RikŁ€]Filtry som niekde cital ze z ProCodera su na toto :-k , a ani nikdy som nemal potrebu ich pouzit..

Co Vam nefunguje s tym zvukom ??? jooooooooooj[/quote]Že nejde zrušit. Pokud ta výroba "ticha" nezatěžuje procák, tak je to OK, ale moc se mi to nezdá.
ViKinG (793)|9.10.2004 10:55
Taky jsem nepřišel na to jak donutit PC 1.5 aby si audia nevšímal... a filtry nepoužívám, snažím se aby zdroj byl tak kvalitní a ji si mohl dovolit přiměřeně vysoký bitrate aby nebyly třeba.
Anonymous (825)|10.10.2004 15:26
Na výrobu ticha nespotřebuje nic a ikdyby tak to nebude víc jak 1/100 ..., je tam volba sam.elementtárního streamu nebo tak nějak ...