Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém se zvukem

eskimo (3)|1.4.2007 10:47
Mám tv kartu TV2000XP expert, WinFast PVR 3.0.10.98 a ovladače 4.0.107.3204 a při nahrávání mám problém se zvukem. Nevím, jak to přesně popsat - audio jako by zadrhávalo(někdy se nedořekne ani slovo) a audio je také opožděné(main stream mam nastavený na audio).
Na druhém pc mám stejnou kartu(ovladače 5.13.1.3304, PVR 3.0.9.96) a všechno to běží v pohodě. Tak jsem zkoušel sem dát ty ovladače z druhého pc, ale problém pořád přetrvává.

tak vás prosím ... co s tim mam dělat

PS: ještě mám problém s tím, že při naplánovaným nahráváním se mi sekne pc - normálně nejdřív začne nahrávat, ale obraz se seká a když už má skončit, tak se sekne uplně

díky za rady
vladoc (456)|1.4.2007 16:36
Skús WinFast PVR verziu 3.0.10.20 s ovládačmi 5.13.1.3310
Z tejto diskusii vyplýva, že je to najlepšia voľba.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8054
eskimo (3)|3.4.2007 22:29
tak jsem tam včera zkusil hodit ty ovladače(5.13.1.3310) i tu jinou verzi WinFast PVR - 3.0.10.20 a výsledek ... nešel zvuk - kompletně. v celym pc nešel zvuk. vrátil jsem teda ovladače, ale pc pořád nehrálo. pak jsem zkusil odinstalovat i PVR, ale to se mi nějáko nepovedlo(odinstaloval jsem to snad 5krát, ale furt tam ten program byl).......pak mě došli nervy a s pomocí norton ghosta jsem použil týden starou zálohu C:.

nyní jsem opět tam, kde jsem začal(a problém přetrvává)...nemá tedy někdo jiný nápad?
Ivo Mašek (10205)|4.4.2007 06:25
eskimo:
Co se týče přeinstalování software pro Leadtek, tam nelze jen tak přeinstalovat. Tam se musí použít uninstal utilitka, a nebo reinstal OS. Teprve potom lze použít jiný software.
To, co ti radil Vladoc, to je skutečně momentálně to nejstabilnější, co lze na model Expert použít. Vše lze stahnout na: http://masek.ic.cz/index3.html
I když to, co ty popisuješ, vypadá na chybu ve zvukové kartě, tv tuner bych v tom viděl jako nevinný.
Mrkni ještě sem, na popis nastavení: http://masek.webzdarma.cz/tvexpert.html
tiger6 (147)|6.4.2007 10:46
Tak já bych měl taky dotaz na tohle téma. Nevíte někdo proč mi jde nahrávat jenom ze směšovače stereo? Je to docela nevýhoda, navíc i u největšího ztlumení je zvuk pořád docela "přeřvanej"... Dělá to V PVR 1 i 2, rady typu "máš to špatně zapojený na zvukovce" mi budou k ničemu, protože popravdě v HW se hrabat nehodlám, neumim si dokonce ani zapojit mechaniku :D
StD (8612)|6.4.2007 11:01
Quote: ...popravdě v HW se hrabat nehodlám.

Tak proc to misto ptani se tady na dalku nesveris nejakemu odbornikovi z okoli? Rady odsud ti budou na 2 veci, kdyz je nebudes umet realisovat. A samo se to neudela...
tiger6 (147)|7.4.2007 00:02
Jenom jsem to chtěl zkusit, jestli třeba nejde prostě o banální problém... Nosit nikam PC se mi nechce, dokud nehoří tak to nemá cenu :)
StD (8612)|7.4.2007 00:09
V PC je kazdy problem banalni [stejne jako 0 nebo 1], a staci mnohdy otocit zastrcku o 180 stupnu a je rozsviceno, ale musis vedet kterou... :p To kdyz zjistis, tak jsi na 50% cesty k uspechu. Good luck! Jinak ti neumim za danych okolnosti poradit.
P.S. Ty body jsem ti pridal ja, za to, ze jsi si troufl takto "blind" zeptat.
tiger6 (147)|7.4.2007 21:33
Nj, já se nikdy o HW moc nezajímal a teď vidim, že to není nejlepší přístup, přitom PC pamatuju někdy od 286ek... Jinak za ty body dík, akorát mi pořád nedochází k čemu jsou :D