Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externi x Interni TV karta

jirkau (11)|28.3.2007 22:01
je nejaky duvod proc nebrat externi TV kartu? Chtel bych si poridit kombo kartu (analog+digital) a vaham, jestli vzit externi USB nebo interni. Pokud si vezmu kartu stejneho vyrobce ve stejne cenove relaci, je v tom nejaky rozdil co se tyce kvality, moznosti zaznamu, vytizeni procesoru, ,...?

Diky za rady
Ivo Mašek (10205)|28.3.2007 22:03
V externím tuneru je jedna velká výhoda: Netýkají se ho rušící vlivy uvnitř PC. Což u interních modelů je skoro pravidlem. Ostatně, když si to tu pročteš, tak to zjistíš sám.:)
StD (8612)|28.3.2007 22:14
Ad "interni ruseni" / nevim, ale ja jsem u obou svych pinnaclu v zadne ze svych dvou platforem nikdy nezaznamenal. Ale vzdy jsem volil kvalitni zdroj a predem patricne poladil BIOS, vypnout nepotrebne [jako nastaveni pro Games apod.] a ovladace grafiky vzdy nastavit na HQ, zadny vykon, ten neni az tak potreba.
Tuhle jsem mel naopak "zazitek" s jednou PCI 2.2 sitovou kartou, ktera mi ve slotu PCI 2.1 odpalila jako topny clanek sousedni drahou zvukovku, ale TVkarta jede vesele dal po vymene jako by se nechumelilo... :-D
Ivo Mašek (10205)|28.3.2007 22:21
[QUOTE=StD;137777]Ad "interni ruseni" / nevim, ale ja jsem u obou svych pinnaclu v zadne ze svych dvou platforem nikdy nezaznamenal. Ale vzdy jsem volil kvalitni zdroj a predem patricne poladil BIOS, vypnout nepotrebne [jako nastaveni pro Games apod.] a ovladace grafiky vzdy nastavit na HQ, zadny vykon, ten neni az tak potreba.
Tuhle jsem mel naopak "zazitek" s jednou PCI 2.2 sitovou kartou, ktera mi ve slotu PCI 2.1 odpalila jako topny clanek sousedni drahou zvukovku, ale TVkarta jede vesele dal po vymene jako by se nechumelilo... :-D[/QUOTE]

No jo, jenže dneska by každý chtěl mít v PC kupu super náročných her., vše pro kancelář., antivir, který umí vše - tedy velmi náročný na systém., televizi., kino., .....atd. Rušících faktorů, až bóže.
Mike (617)|29.3.2007 08:55
Ja driv kupoval taky drazsi veci, ale ted sem otocil a kupuju v podstate nejaky mainstream a z grafik pouze lowend bez vetraku a bohate to staci na vsechno, hry ale nehraju

Co se tyce ruseni, tak samozrejme interni je na tom hure, ale neni to zadna tragedie a s dobrym signalem neni problem, pokud bych kupoval kartu na stalo do jednoho PC< tak urcite interni, ma daleko (opravdu hodne daleko) mensi zatez systemu, externi snad jen k notebooku
jirkau (11)|29.3.2007 10:40
Ja tu kartu chci k HTPC, ale mam vybrane jedno hodne malinke, ktere ma jen jeden PCI slot a kdyz ho zaplacnu, tak bude o neco horsi chlazeni grafiky. Vyssi zatez CPU mi zas tak moc nevadi, bude to pouzivany primarne pro nahravani a jako procesor tam bude nejake dvoujadro od AMD, takze by to nemelo vadit provozu.

Jinak k tomu ruseni, ted mam interni TV kartu a ruseni jsem nezaznamenal, a to mam noname zdroj, v casu krome tuneru je jeste zvukovka a vse facha jak ma.
Ivo Mašek (10205)|29.3.2007 11:29
Takže ten PCI slot bude pravděpodobně sdílený s AGP slotem.
Moje praxe je taková: Kdysi jsem měl desku Soltek a tam jsem dal tv tuner na poslední PCI slot. Jenže u Solteku je právě ten poslední PCI slot sdílený s AGP, a také to bylo znát. Další zkušenost - pokud dám tv tuner na první PCI slot pod grafárnu s aktivním větrákem = rušení. Používal jsem Leadtek. Ale např. tuneru Jetway to zase nevadilo, ten ventilátor. Tuner byl méně citlivý.
Já tím chci říci, že dopředu se tohle těžko dá odhadnout. Idealní je si tuner zapůjčit a přímo na své sestavě vyzkoušet.
Doom (2331)|29.3.2007 11:58
tipoval bych, že k dual core procesoru asi deska s AGP slotem nebude :)
ono taky záleží na konkrétním interním tuneru. já měl jednoho Experta, kterýho mi deska rušila. vyměnil jsem ho kus za kus a rušení zmizelo

jirko, pokud máš desku s jedním PCI, tak raději kup externí tuner. časem například můžeš chtít dokoupit kvalitnější zvukovku a budeš muset měnit i kartu.
Mike (617)|30.3.2007 11:42
Pokud bych stavel HTPC, tak jedine interni, procesor bych dal klidne mensi a zameril se na hlucnost, neni k tomu nutne vykone PC, navic externi se ti bude nekde vedle valet a plest se, pokud chces hybrid, tak bych i zvazil HW enkoder
jirkau (11)|30.3.2007 16:12
diky za rady :-) Uz mam asi vybrano, AverTV hybridni USB tuner Volar - pocitam, ze do par let nam z nasi kabelovky snad udelaji digitalni kabelovku :-)

Uvedu co mne k tomu vede:
- mensi riziko ruseni signalu (bude to male PC, vse bude natesnane)
- volny PCI slot se vzdy hodi (pokud je jediny)
- hlucnost - dam tam pasivni grafiku, potrebuju aby kolem ni byl prostor a netopila hedka vedle TV karta
- vyssi zatez CPU a absence HW dekoderu tak moc nevadi, na telku budu primarne koukat primo na TV, jde hlavne o obcasny zaznam poradu (teda tohle je plan, muze se to zmenit)
- muzu tuner pripojit i k notebooku pokud by byla chut

PC bude sluzit i pro jine veci, dvoujadro je podle mne idelani na koprimaci videa. A vydrzi snad tak dlouho, jako muj soucasny Athlon XP 2000+, ma za sebou 4 letou sichtu. Jen to HD video uz jaksi nemusi.

Hodim sem pak zkusenosti, az to cca za mesic dam vse do kupy
Mike (617)|30.3.2007 23:14
to je rozumny, taky neco takovyho planuju, ale s interni kartou (HVR1300), na cem to budes stavet? na windowsech nebo linuxu?
jirkau (11)|31.3.2007 09:36
Na windowsech, kvuli hram. Nejspis koupim OEM Visty a zkusim rozchodit MCE. O linuxu jsem uvazoval, ale byl by to muj prvni experiment, proti mluvi hry, ktere mam na Win, jedinym duvodem pro by byla cena a 3K uz nehraji takovou roli, kdyz se mi celkove vydaje splhani na 30K. Jen doufam, ze pro Visty uz budou vychytany ovladace.
Ivo Mašek (10205)|31.3.2007 19:37
[QUOTE]
Nejspis koupim OEM Visty a zkusim rozchodit MCE.
[/QUOTE]
No, nevím, nevím. každopádně se ozvi, jak jsi dopadl.
Mike (617)|2.4.2007 10:39
Ja orave na cenu koukam jako prvni - proto jsem to zacal delat na PIII/600 pomoci VDR, ale nejak se to nepovedlo, DVB chodi, ale analog ne a jelikoz mam kabelovku, tak je to zatim dulezitejsi, ted mam k mani nejake starsi pc, tak to zkusim udelat ma mythtv