Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Typové označovanie výrobkov spotrebnej elektroniky

POiNTERx (436)|26.3.2007 20:45
Ahojte, kedze som si vsimol ze vela ludi ma problemy s rozlisovaním jednotlivých modelov Flat TV Philips, napadlo ma zalozit tuto temu, kde toto oznacovanie aspon ciastocne rozoberem.

Vysvetlivky:
x - nahradzuje cislo
y - nahradzuje pismeno

Zacal by som od rozlisovania podla rokov... za posledne 2-3 roky sa to da celkom jednoducho, podla cisla na konci

2005/2006 - xxPF xxx0
2006/2007 - xxPF xxx1
2007/2008 - xxPFyxxx2 (vynimku tvori LCD TV AUREA s oznacenim 42PFL9900D)
2008/2009 - xxPFLxxx3

pismeno "y" moze byt L (v pripade LCD), alebo P (v pripade plazmy).
V minulosti sa LCD aj plazmy u Philipsu oznacovali jednotne a casto krat sa tak stavalo, ze LCD aj plazma mali rovnake znacenie, pri roznej uhlopriecke (napr. 32PF5331 je LCD ale 42PF5331 je plazma). Od roku 2007 sa tak da jednoducho rozlisit ci ide o LCD (napr. 32PFL7332), alebo plazmu (napr. 42PFP5322).
Modely z pred roka 2005 uz asi nikoho nezaujimaju, takze tie tu rozoberat nejdem..sam neviem aka logika v oznacovani vtedy bola (napr. 42PF9966)

Prve dve cisla hovoria o uhlopriecke v palcoch... to netreba rozoberat. (14", 15", 20", 26", 32", 37", 42", 47", 50",...)

Dalej je dolezite rozdelovanie podla tried... o tom hovori prve cislo za PFy (y moze byt L/P/alebo nic)
xxPFy 3xxx - akcne modely (napr. 32PF3321)
xxPFy 5xxx - zakladna trieda (napr. 32PF5331)
xxPFy 7xxx - stredna trieda (napr. 32PFL7332)
xxPFy 9xxx - najvyssia trieda - CINEOS (napr. 42PF9831D)

Stredne dve cisla napr. 32PFL5xx2 hovoria o funkciach televizora..casto krat to mozu byt mimalne zmeny, alebo moze ist len o miernu dizajnovu odlisnost. Opat plati logika, cim vacsie cislo, tym by mal byt model lepsi (alebo dizajnovo exluzivnejsi). Neda sa vsak jednotne definovat, co ktore z tych 2och cisel znamena.

Dalej sa mozno pytate, co znamena to D na konci - tym sa oznacuju modely iDTV, cize s integrovanym DVB-T tunerom.
EDIT: Existuju aj modely s H na konci - oznacenie pre hybridny tuner MPEG2/4 s HDTV, avsak tie zatial nie su pre nas trh.

Casto krat sa za cislom stretnete s niecim takymto /10 ...napr. 42PF5421/10 ...to /10 je regionalne oznacenie a pokial kupujete TV v nasich koncinach, tak vas to nemusi prilis zaujimat. To cislo moze byt rozne aj pre nas region - nie je to implicitne dane (vacsinou /10, /12, /58, /00, /02 atd).. ale netreba sa tym nechat zmiast... obchodnici vam daju tu spravnu. :)

Podobne znacenie tried (podla prveho cisla) plati aj pre ostatne vyrobky (DVD, HTS..atd) avsak nie co sa tyka rokov... ale to rozoberem zase mozno inokedy.

Dufam ze vam to zjednodusi prehlad pri vybere Flat TV Philips...