Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozbity MPG2 z DVB-T

quasi (157)|26.3.2007 14:25
1. Co moze sposobovat, ze ked nahram z digitalnej karty Hauppauge nejaky zaznam, je tam posunuty zvuk, cim je dlhsi zaznam tym viac? Posunutie sa objavuje po kazdej reklame. Preinstaloval som OS, nainstaloval ffdshow a robi to stale.

2. Ako skvalitnit prijem digitalbeho signalu? Mam teraz Hama 50db zosilovac, vidim z okna na tel.vysielac, a stale mi trha obraz, ked sa zhorsi pocasie, este viac. Da sa s tym nieco robit?
Diky
mirekv (7169)|26.3.2007 14:47
1. ProjectX
2. Zesilovač může signál někdy spíš zhoršit, pokud vidíš na vysílač, tak zkus holou anténu bez zesilovače, nejlépe síto.
quasi (157)|26.3.2007 16:54
[QUOTE=mirekv;137632]1. ProjectX
2. Zesilovač může signál někdy spíš zhoršit, pokud vidíš na vysílač, tak zkus holou anténu bez zesilovače, nejlépe síto.[/QUOTE]

1. co spravi project X?
2. bez zosilovaca nechytim ani prd, a antenu nemame. Mali sme kedysi na dome, ale tie prasce z UPC je bez nasho vedomia odinstalovali (!!!) a zacali nam nutit kablovku... Mas na mysli ze by som mal kupit domacu antenu, ten pokruteny drat a nechat ho trcat z okna? To by mohlo pomoct?
mirekv (7169)|26.3.2007 18:16
quasi: ProjectX dokáže sesynchronizovat zvuk i při vypadených snímcích. Ty nemáš svojí anténu? Tak to se nediv, většina stávajících rozvodů DVB-T nepřenese!
vladoc (456)|27.3.2007 07:46
quasi napísal: "1. Co moze sposobovat, ze ked nahram z digitalnej karty Hauppauge nejaky zaznam, je tam posunuty zvuk, cim je dlhsi zaznam tym viac? Posunutie sa objavuje po kazdej reklame. Preinstaloval som OS, nainstaloval ffdshow a robi to stale."

Mne sa rozchádzal zvuk vtedy, keď som počas reklamy dával pauzu.
Najlepšie je aplikáciu vypnúť a potom znovu zapnúť, alebo nahrávať vcelku a potom vystrinúť reklamy.
quasi (157)|27.3.2007 16:28
[QUOTE=mirekv;137644]quasi: ProjectX dokáže sesynchronizovat zvuk i při vypadených snímcích. Ty nemáš svojí anténu? Tak to se nediv, většina stávajících rozvodů DVB-T nepřenese![/QUOTE]

Kde sa da stiahnut ProjectX?
Madagio (72)|27.3.2007 20:00
treba tady:

http://data2.edisk.cz/stahni/68552/ProjectX_0.90.4.zip_892.66kB.html

návody jak s ním pracovat na tvfreaku najdeš, stačí hledat!
quasi (157)|2.4.2007 14:55
Priatelia, nasiel som tu sice navod na Projekt X, ale ten sa skor zaoberal demuxovanim, ako opravou poskodenych MPG2.
Viem mi niekto jednoducho poradit, co treba nastavit v PX aby opravil poskodeny MPG2 - posunuty zvuk?
Diky
StD (8612)|2.4.2007 17:02
Zkousej treba PVAStrumento, ale asi te zklamu - tohle jen tak snadno "opravovat" nelze. Zasadou cislo 1 je mit k praci vzdy bezchybny stream. Jinak je lepsi to zahodit a zacit znovu od 0 = MP&ML AudioLock plus VideoLock ON, ale provideri se halt EEC normy [asi schvalne] nedrzi.
Mike (617)|3.4.2007 08:19
Pokud uz to nemas v TS ale MPG, tak to uz pujde tezko, v tom TS je vse potrebne pro opravu, ale v MPG uz ne, jedine snad najit mista, kde se to posune a opravit to rucne, pokud toho neni moc :eek:
quasi (157)|3.4.2007 09:47
[QUOTE=StD;137996]Zkousej treba PVAStrumento, ale asi te zklamu - tohle jen tak snadno "opravovat" nelze. Zasadou cislo 1 je mit k praci vzdy bezchybny stream. Jinak je lepsi to zahodit a zacit znovu od 0 = MP&ML AudioLock plus VideoLock ON, ale provideri se halt EEC normy [asi schvalne] nedrzi.[/QUOTE]

To je ten problem. Mne TV karta nahrava rozbite MPG. Ked nahravam nejaky film z STV kde ho neprerusuju reklamami, je to OK. Akonahle ale nahravam z komercnych stanic, tak po kazdej reklame je tam posun.
Rad by som vedel, cim to moze byt, lebo HW mam kvalitny - Hauppauge karta, vykonny PC, kodeky su z ffdshow, atd. Zaujimalo by ma, ci toto robi aj inym majitelkom DVB-T kariet.
StD (8612)|3.4.2007 10:11
No ja to resim tak [u DVB-S, jakekoli terestrial DVB-T mne nezajima], ze tyto komercni stanice, jenz umyslne "kurvi" stream ignoruji, nebo je nahravam jen pres analog-transponder [tj. druhy receiver], kde to tolik "neni videt" a stream je korektni - u mne jsou takto na indexu stanice Tele5 a Das Vierte [tj. lokalni evropske odnoze Foxu a Universalu].
Mike (617)|3.4.2007 12:20
No zrovna soft od Hauppauge mne moc nepresvedcil, zkus ProgDVB, rekl bych, vlastne je - daleko daleko lepsi
quasi (157)|3.4.2007 13:15
[QUOTE=Mike;138023]No zrovna soft od Hauppauge mne moc nepresvedcil, zkus ProgDVB, rekl bych, vlastne je - daleko daleko lepsi[/QUOTE]

A da sa to ovladat aj dialkovym?
quasi (157)|3.4.2007 13:22
[QUOTE=Mike;138023]No zrovna soft od Hauppauge mne moc nepresvedcil, zkus ProgDVB, rekl bych, vlastne je - daleko daleko lepsi[/QUOTE]

Kde sa da najst?
StD (8612)|3.4.2007 13:33
Saakrisch chlape, tos' nemohouci ci z jine planety? Vezmu Google, zadam progdvb a hned prvni na mne vyskoci stranka:
http://www.progdvb.com/download.htm