Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dvouprůchodová komprese XviD MPEG4

Lubik (12)|3.10.2004 22:48
Používal jsem dosud běžně ATV2000 a různé kodeky. Nyní chci zlepšit kvalitu výsledku a začít taky stříhat a mám následující problém:
Používám VirtualDubMod 1.5.4.1 (verze 2066) a kodek XviD MPEG4. Jako zdrojový soubor používám přes ATV2000 grabnutý soubor z VHS na rozlišení 720*576 bez komprese, zvuk mám taky nekomprimovaný. Chci použít dvouprůchodovou kompresi, ale po prvním průchodu se mi v okně řízení úloh objeví u druhého průchodu status ERROR a není možno pokračovat. Máte někdo podobné zkušenosti? Mám P4 2,4, 256MBRAM, ATI Radeon 9200 128MB ViVo. Díky za radu.
pavelpt (2713)|4.10.2004 00:22
1. Zkus novější VDM nebo
2. Zkus to přes GordianKnot nebo jestli to umíš udělej si script (AVS)
3. GordianKnot si to udělá sám a pojedeto přes videoserver, což je lepší.
Mike (617)|4.10.2004 11:02
A co je to za error? urcite to nepise jen error bez zadneho vysvetleni?
clee (6592)|4.10.2004 11:56
kdyz to nastavis takhle, urcite to pojede v pohode

http://www.doom9.org/xvid-vdub-final.htm
Devaster (477)|4.10.2004 12:05
[quote=Mike]A co je to za error? urcite to nepise jen error bez zadneho vysvetleni?[/quote]

v okne riadenia úloh je virtualdub veľmi skúpy na popisy . vážne napíše len slovko Error bez dalšieho komentára ....
vo vdubmode sa dá v okne log zistit čo sa stalo ...(ale iba v tej session - po reštarte vdubmodu už nezistíš nič .... :-E :-E)
pavelpt (2713)|4.10.2004 12:31
[quote=clee]kdyz to nastavis takhle, urcite to pojede v pohode

http://www.doom9.org/xvid-vdub-final.htm[/quote]

No fajn ale ještě mu musíš dát link na návod jak udělá AVS, protože tvůj odkaz je bohužel na zpracování výstupu z GK.
A proto mě napadá, proč ne rovnou GK ?
Lubik (12)|6.10.2004 21:42
Teď jsem nebyl na netu, tak vám všem díky za rady a nyní k jednotlivým vašim radám a odpovědím.
Pokud se týká věcnosti VirtualDubu, pak má pravdu Devaster, že je to velmi jednoduché hlášení, takže mi nezbývá než ještě hledat ten log soubor a luštit ho.
VirtualDub mám včetně XviD MPEG4 z CD Chip 9/04, kde je také popsáno jeho nastavení. Zkusím porovnat s nastavením popsaným v odkazu od Clee. Neporovnával jsem to ještě detailně, na první rychlý pohled jsem našel nějaké rozdíly (že by?). Pokud se týká AVS, nemám žádné zkušenosti, ale zkusím ten GordianKnot. Nejdříve si ale najdu ten log a zkusím jiné nastavení, pak teprve půjdu dál.
Ještě jednou díky a pokud budu ještě neco mít, věřte, že se ozvu.
clee (6592)|6.10.2004 21:49
[quote=pavelpt][quote=clee]kdyz to nastavis takhle, urcite to pojede v pohode

http://www.doom9.org/xvid-vdub-final.htm[/quote]

No fajn ale ještě mu musíš dát link na návod jak udělá AVS, protože tvůj odkaz je bohužel na zpracování výstupu z GK.
A proto mě napadá, proč ne rovnou GK ?[/quote]

jo vidis, misto avs natahnout rovnou grably avi a misto fast recompress nastavit na full processing mode, jinak vsechno stejne...
mirekv (7169)|6.10.2004 21:53
[quote=clee][quote=pavelpt][quote=clee]kdyz to nastavis takhle, urcite to pojede v pohode

http://www.doom9.org/xvid-vdub-final.htm[/quote]

No fajn ale ještě mu musíš dát link na návod jak udělá AVS, protože tvůj odkaz je bohužel na zpracování výstupu z GK.
A proto mě napadá, proč ne rovnou GK ?[/quote]

jo vidis, misto avs natahnout rovnou grably avi a misto fast recompress nastavit na full processing mode, jinak vsechno stejne...[/quote]Kapku se to prodlouží, ale pro jednou...
vlada (3470)|10.10.2004 17:51
Lubik> Nepokoušíš se náhodou zároveň komprimovat i zvuk? Vim že potom to dělalo Jinak samozřejmě vždy platí rada zkusit nejnovější verze programů. Pro další tipy na nastavení XviDu se podívej na moje stránky jech.webz.cz do návodu na ripování DVD.
Vláďa
Lubik (12)|11.10.2004 23:16
[quote=vlada]Lubik> Nepokoušíš se náhodou zároveň komprimovat i zvuk? Vim že potom to dělalo Jinak samozřejmě vždy platí rada zkusit nejnovější verze programů. Pro další tipy na nastavení XviDu se podívej na moje stránky jech.webz.cz do návodu na ripování DVD.
Vláďa[/quote]

Dík za tip, vyzkouším. Mimochodem - máš pěkné stránky.