Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vytahnuti AC3 z AVI

mig1111 (0)|3.10.2004 16:00
Ahoj. Poradte mi prosim jak mam vytahnout z AVIcka AC3 zvuk. Dekuji. MIG.
kirk (476)|3.10.2004 16:28
Naprosto jednoduše. Naisntaluj si VirtualDubMod a udělej to v něm :BB:
mig1111 (0)|3.10.2004 16:45
Pokud vim tak VD umi akorat Wav a to jsem udelal. Potrebuji z AVI dostat AC3!
mirekv (7169)|3.10.2004 17:03
[quote=mig1111]Pokud vim tak VD umi akorat Wav a to jsem udelal. Potrebuji z AVI dostat AC3![/quote]
Vytáhni to jako audio->direct stream copy a save Wav. Ono to má sice příponu .wav, ale je to vlastně .ac3, jen je třeba přejmenovat.
mig1111 (0)|3.10.2004 17:11
mirekv: a jak zmenim tu priponu?
mirekv (7169)|3.10.2004 17:19
[quote=mig1111]mirekv: a jak zmenim tu priponu?[/quote]
Prostě to přejmenuješ, ta přípona .wav je od zrodu souboru blbost! \/
kirk (476)|3.10.2004 19:46
Mig1111: Sakra napsal jsem [color=red]VirtualDubMod[/color], nikoliv VirtualDub! \/ :-I Umíš číst nebo ne? :-I VirtualDubMod je vylepšená verze programu VirtualDub, která ti do AVIčka hodí třeba DTS zvuk a taky můžeš zvuk z videosouborů vyextrahovat v původním formátu, OK? :-I Jednoduše načti daný videosoubor (AVI, OGM, MKV) a v menu STOPY (u české verze), vyber ZVUKOVÉ STOPY . Tam tu dotyčnou zvukovou stopu označ a stiskni tlačítko DEMUX
Miuvek (858)|3.10.2004 20:52
Nemůžu si pomoct :(( :(( :((
Kirk: zase reaguješ jako nějaká blbá pizda.
To nemůžeš napsat slušně: "Existuje VirtualDub a VirtualDub Mod a není to totéž." ?
Podobně jsi reagoval v sousedním tématu o downmixu 5.1 to stereo. Tam jsi mě "načal", ale řekl jsem budiž. Vlezu hned vedle a zas to samý :((
Když máš takové způsoby v komunikaci s lidma, pak se nediv, že nemůžeš najít babu. Všechno souvisí se vším. Chovej se slušně a ne jako hovado!
Sorry ostatním, ale nemohl jsem si pomoct....
mirekv (7169)|3.10.2004 21:00
[quote=Miuvek]Nemůžu si pomoct :(( :(( :((
Kirk: zase reaguješ jako nějaká blbá pizda.
To nemůžeš napsat slušně: "Existuje VirtualDub a VirtualDub Mod a není to totéž." ?
Podobně jsi reagoval v sousedním tématu o downmixu 5.1 to stereo. Tam jsi mě "načal", ale řekl jsem budiž. Vlezu hned vedle a zas to samý :((
Když máš takové způsoby v komunikaci s lidma, pak se nediv, že nemůžeš najít babu. Všechno souvisí se vším. Chovej se slušně a ne jako hovado!
Sorry ostatním, ale nemohl jsem si pomoct....[/quote]Kirk má asi dnes splín.
Jo a co je s IKC - nezvěstný, to se tak zamiloval? :-)- :-)- :-)- :-)- :-)-
Miuvek (858)|3.10.2004 21:12
IKC nejenom, že není tady, ale nemohl jsem ho dnes sehnat ani na mobilu....
mirekv (7169)|3.10.2004 21:18
[quote=Miuvek]IKC nejenom, že není tady, ale nemohl jsem ho dnes sehnat ani na mobilu....[/quote]
No včera esemesku bral, že mají potrhané dráty, či co, no ženské s ním dělají kouzla! :-E :-E :-E :-E :-E
kirk (476)|3.10.2004 21:19
Miuvek: Sory za svoje prudší reakce. Jestli je to důvod, proč nejseš k zastižení na ICQ, tak se moc omlouvám. Jinak co se týče IKC, tak mi psal taky o problémech s drátama.
ladinek (494)|3.10.2004 21:24
[quote=Miuvek]Nemůžu si pomoct :(( :(( :((
Kirk: zase reaguješ jako nějaká blbá pizda.
To nemůžeš napsat slušně: "Existuje VirtualDub a VirtualDub Mod a není to totéž." ?
Podobně jsi reagoval v sousedním tématu o downmixu 5.1 to stereo. Tam jsi mě "načal", ale řekl jsem budiž. Vlezu hned vedle a zas to samý :((
Když máš takové způsoby v komunikaci s lidma, pak se nediv, že nemůžeš najít babu. Všechno souvisí se vším. Chovej se slušně a ne jako hovado!
Sorry ostatním, ale nemohl jsem si pomoct....[/quote]

Přesně!!!
Miuvek (858)|3.10.2004 21:27
[quote=kirk]Miuvek: Sory za svoje prudší reakce. Jestli je to důvod, proč nejseš k zastižení na ICQ, tak se moc omlouvám. Jinak co se týče IKC, tak mi psal tsaky psal o problémech s drátama.[/quote]

mám teď "holej" system po installu a ještě mi chybí spousta potřebnějších věcí než je ICQ, toť vše...
Jestli máš takové reakce opravdu v povaze a nedokážeš se ovládnout, tak to tě lituju.
Miuvek (858)|3.10.2004 21:28
[quote=mirekv][quote=Miuvek]IKC nejenom, že není tady, ale nemohl jsem ho dnes sehnat ani na mobilu....[/quote]
No včera esemesku bral, že mají potrhané dráty, či co, no ženské s ním dělají kouzla! :-E :-E :-E :-E :-E[/quote]
Asi jo, ale přejme mu to. :-E
kirk (476)|3.10.2004 21:37
Hoši, už jsem svoju chybu uznal. Stačí? Pokusím se s tím něco dělat. Co se týče holek, tak to s tím nemá co dělat. Prostě se od jisté doby snažím holky v práci co nejrychleji sbalit, protože nevím, jak dlouho tam vydržím. Prostě nemám trpělivost se s nima rok poznávat, obcházet kolem nich a jenom sem tam prohodit nějaký slovo. Chci se s nima kamarádit a to že s nima jenom prohodím sem tam nějaký slovo za kamarádství nepovažuju. Za kamarádství považuju, že jim čas od času s něčím pomůžu (například jim vypálím nějaký film na DVD - pochopitelně zadarmo, vypálím nějaký AudioCD), seženu nějakej program, nebo že je pozvu na kávu, atp. :-)
StD (8612)|3.10.2004 21:40
Kirk: :-D a co takhle zkusit vyluxovat, vynést odpadky, uvařit, odvést nevlastní děti do školky atd. Máš široké pole působnosti. Jen to toho vlítni a uvidíš tu romantiku v AC3... \/
kirk (476)|3.10.2004 21:51
StD: Oslovuju jen mladý holky zhruba ve věku 18-22 let. Žádný rozvedený holky neoslovuju. Pokud má rozvedená holka děti, tak by se měl o ně starat jejich skutečný otec, ne? :-I Takže nějaký odvádění nevlastních dětí do školky nehrozí.
StD (8612)|3.10.2004 22:20
Tak je klidně dále "oslovuj" /myslím ty 18náctky, co už ovšem mohou mít i nějakého toho potomka.../ a ještě zkus tady nám nepoučeným vysvětlit prakticky svůj postup toho demuxu AC3 z avi. :-I
kirk (476)|3.10.2004 22:40
StD: To je klasickej a prověřenej postup. Přečti si ho v sousedním threadu.
clee (6592)|3.10.2004 22:48
kirku, rikam to tu na plnou asi jako prvni, ale ses enormne naivni, a s tim nikdo nic neudela...

mozna je to tim, ze sem nespal dva dny, natocil nekolik hodin materialu, vychlastal neskutecny mnozstvi piv a naky ty rostlinky :BB:
kirk (476)|4.10.2004 00:18
Clee: Měl jsem na mysli ten postup ohledně extrakce AC3 zvuku z AVIček.
clee (6592)|4.10.2004 01:38
nemyslel sem zadnej divx ROFL
AleK (814)|4.10.2004 06:59
[quote=mig1111]Ahoj. Poradte mi prosim jak mam vytahnout z AVIcka AC3 zvuk. Dekuji. MIG.[/quote]

prostě to udělej následovně v normálním VirtualDubu načti ten film ( hodí to hlášku, ale nenech se tím odradit ) - dáš SOUBOR - ULOŽIT WAV - pojmenuješ si to jak chceš - a dáš ULOŽIT - soubor se uloží například takto aaa.wav a ty musíš to wav přepsat na ac3 a je to hotové
jinak návod je i na mých stránkách tak se tam jukni čau
kirk (476)|4.10.2004 12:40
Alek: to nefunguje! Klasickej VirtualDub dodá na začátek souboru hlavičku formátu WAV, takže ten soubor nelze použít. Ostatně mi portvrdil i MirekV, že takový soubor nelze použít ani při autoringu. Je několik možností jak AC3 vyextrahovat: 1. VirtualDubMod, 2. Graphedit. Možná existuje ještě další možnost, ale VirtualDubMod je na to nejlepší.
AleK (814)|4.10.2004 14:43
[quote=kirk]Alek: to nefunguje! Klasickej VirtualDub dodá na začátek souboru hlavičku formátu WAV, takže ten soubor nelze použít. Ostatně mi portvrdil i MirekV, že takový soubor nelze použít ani při autoringu. Je několik možností jak AC3 vyextrahovat: 1. VirtualDubMod, 2. Graphedit. Možná existuje ještě další možnost, ale VirtualDubMod je na to nejlepší.[/quote]


no nevím jestli to nejde použít při autoringu já to používal při tvorbě SVCD to jak víš nebere ac3 zvuk - tak jsem ho tímto způsobem vyjmul z avička a následně upravil v programu Headac3he a vše fungovalo :-?
i když vlastně nevíme co s tím chtěl mig1111 dělat dále, ale já poradil jak vyjmout z avi ac3 zvuk :-?
pavelpt (2713)|4.10.2004 15:44
No, vzhledem k tomu, aby se nemuselo někomu vysvětlovat, že existuje rozdíl mezi VirtualDubModem a VirualDubem jako v sousedním threadu.....
Myslím že tazatel taky není počítačový mág - viz "určitou" nejistotu se změnou extendru, navrhl bych použít, to co používám od dob FranzeJosefa.


DVD2AVI - stačí nechat uložit projekt a mám demuxované všechny audiostreamy co tam jsou bez ohledu na státní příslušnost a politické přesvědčení a to celkem bleskem.

No a po uložení příspěvku jsem si všiml, že už se jedná o Avi, takže to asi nejde, alespon se trochu víc zamotala diskuse.

Stejně se točí.
mirekv (7169)|4.10.2004 16:18
[quote=AleK][quote=kirk]Alek: to nefunguje! Klasickej VirtualDub dodá na začátek souboru hlavičku formátu WAV, takže ten soubor nelze použít. Ostatně mi portvrdil i MirekV, že takový soubor nelze použít ani při autoringu. Je několik možností jak AC3 vyextrahovat: 1. VirtualDubMod, 2. Graphedit. Možná existuje ještě další možnost, ale VirtualDubMod je na to nejlepší.[/quote]


no nevím jestli to nejde použít při autoringu já to používal při tvorbě SVCD to jak víš nebere ac3 zvuk - tak jsem ho tímto způsobem vyjmul z avička a následně upravil v programu Headac3he a vše fungovalo :-?
i když vlastně nevíme co s tím chtěl mig1111 dělat dále, ale já poradil jak vyjmout z avi ac3 zvuk :-?[/quote]Tak musím dát kirkovi za pravdu, pokud se použije VDubMod a v něm Streams->stream list->demux, tak se opravdu vytáhne ac3 použitelná pro authoring. Před chvíli vyzkoušeno.
kirk (476)|4.10.2004 16:34
Alek: Dejme tomu, že lze změnit tu hlavičku v tom programu, ale proč to dělat složitě, když jde všechno udělat mnohem jednodušeji ve VirtualDubModu ?
AleK (814)|4.10.2004 17:53
[quote=kirk]Alek: Dejme tomu, že lze změnit tu hlavičku v tom programu, ale proč to dělat složitě, když jde všechno udělat mnohem jednodušeji ve VirtualDubModu ?[/quote]


jj je my to jasný já se nechci hádat, ale zase jsem o něco chytřejší :BB:
mirekv (7169)|4.10.2004 18:15
[quote=AleK][quote=kirk]Alek: Dejme tomu, že lze změnit tu hlavičku v tom programu, ale proč to dělat složitě, když jde všechno udělat mnohem jednodušeji ve VirtualDubModu ?[/quote]


jj je my to jasný já se nechci hádat, ale zase jsem o něco chytřejší :BB:[/quote]
Nejseš sám, taky jsem to nevěděl, ještě že máme kirka! :-)
AleK (814)|4.10.2004 19:27
[quote=mirekv][quote=AleK][quote=kirk]Alek: Dejme tomu, že lze změnit tu hlavičku v tom programu, ale proč to dělat složitě, když jde všechno udělat mnohem jednodušeji ve VirtualDubModu ?[/quote]


jj je my to jasný já se nechci hádat, ale zase jsem o něco chytřejší :BB:[/quote]
Nejseš sám, taky jsem to nevěděl, ještě že máme kirka! :-)[/quote]

to jo to jo v oblasti ac3 je hvězda, ale o to tu jde že ( jeden radí druhému )
takže kirku :BB: :BB:
Ricardo (12)|23.10.2004 11:41
[quote=mirekv][quote=AleK][quote=kirk]Alek: to nefunguje! Klasickej VirtualDub dodá na začátek souboru hlavičku formátu WAV, takže ten soubor nelze použít. Ostatně mi portvrdil i MirekV, že takový soubor nelze použít ani při autoringu. Je několik možností jak AC3 vyextrahovat: 1. VirtualDubMod, 2. Graphedit. Možná existuje ještě další možnost, ale VirtualDubMod je na to nejlepší.[/quote]


no nevím jestli to nejde použít při autoringu já to používal při tvorbě SVCD to jak víš nebere ac3 zvuk - tak jsem ho tímto způsobem vyjmul z avička a následně upravil v programu Headac3he a vše fungovalo :-?
i když vlastně nevíme co s tím chtěl mig1111 dělat dále, ale já poradil jak vyjmout z avi ac3 zvuk :-?[/quote]Tak musím dát kirkovi za pravdu, pokud se použije VDubMod a v něm Streams->stream list->demux, tak se opravdu vytáhne ac3 použitelná pro authoring. Před chvíli vyzkoušeno.[/quote]
V jakém authoring programu si to zkoušel? Já to zkoušel v TMPEG Author a hlásí chybu ILLEGAL AUDIO FORMAT :-(
AleK (814)|23.10.2004 13:08
Ricardo - ty jsi zkoušel dávat hotový mpeg na dvd přez TMPGEnc DVD Author ?? ( jako více filmů na 1 dvd ) ??
jestli ano a dělal jsi to podle mého návodu tak musíš změnit rozlišení programem MPEGed na 704x576 + pal a 25pfm a pak to teprve dát do toho TMPGEnc DVD...
ale pozor s tím EDem opatrně udělej si zálohu toho mpegu
Ricardo (12)|23.10.2004 14:59
[quote=AleK]Ricardo - ty jsi zkoušel dávat hotový mpeg na dvd přez TMPGEnc DVD Author ?? ( jako více filmů na 1 dvd ) ??
jestli ano a dělal jsi to podle mého návodu tak musíš změnit rozlišení programem MPEGed na 704x576 + pal a 25pfm a pak to teprve dát do toho TMPGEnc DVD...
ale pozor s tím EDem opatrně udělej si zálohu toho mpegu[/quote]
V Procoderu 1.5 udělám z avi m2v. Ve VirtualDubModu vytáhnu ac3 stopu a chci z toho udělat DVD v 5.1 zvuku, tzn. že chci zachovat 5.1 zvuk z avi na DVD. Problém je, že TMPGEnc DVD Author mi nebere ac3 :-(
AleK (814)|23.10.2004 15:21
[quote=Ricardo][quote=AleK]Ricardo - ty jsi zkoušel dávat hotový mpeg na dvd přez TMPGEnc DVD Author ?? ( jako více filmů na 1 dvd ) ??
jestli ano a dělal jsi to podle mého návodu tak musíš změnit rozlišení programem MPEGed na 704x576 + pal a 25pfm a pak to teprve dát do toho TMPGEnc DVD...
ale pozor s tím EDem opatrně udělej si zálohu toho mpegu[/quote]
V Procoderu 1.5 udělám z avi m2v. Ve VirtualDubModu vytáhnu ac3 stopu a chci z toho udělat DVD v 5.1 zvuku, tzn. že chci zachovat 5.1 zvuk z avi na DVD. Problém je, že TMPGEnc DVD Author mi nebere ac3 :-([/quote]

tak si počkej co ostatní, ale v Procoderu by mělo jít udělat přímo dvd podle mě, ale zkoušel jsem to zatím jen málo :-?
stayman (12393)|23.10.2004 23:24
Preco stale date citovat aj s citovanym !!! Totalne sa v tom nevyznam, radsej opovedajte podla mena/nicku a nie takto :((
Miuvek (858)|24.10.2004 22:50
Ricardo: dělal jsem s TMPGenc DVD Author jenom párkrát, ale vím, že AC3 bere. Možná má ta tvoje nějaké nekorektní parametry... nevím. Jelikož menu nepotřebuju, ale naopak často potřebuju titulky a více zvukových stop, tak pro authoring používám IFOedit. Zkus to v něm, jestli ti tu AC3 vezme.
Ricardo (12)|24.10.2004 23:23
Když vytáhnu ac3 VirtualDubModem tak mi ho TMPEG Author nevezme(illegal format), ifo96 mi ho vezme, ale výsledné DVD je úplně bez zvuku :-( Každému to funguje, jenom mně NEE :-( Kde je chyba please :-k
ViKinG (793)|24.10.2004 23:51
Ricardo: a je to skutečně regulerní ac3??? IFOEdit i TMPGEnc DVD Author AC3 zvuk berou na 100% bez problémů.
Miuvek (858)|25.10.2004 10:34
[quote=Ricardo]Když vytáhnu ac3 VirtualDubModem tak mi ho TMPEG Author nevezme(illegal format), ifo96 mi ho vezme, ale výsledné DVD je úplně bez zvuku :-( Každému to funguje, jenom mně NEE :-( Kde je chyba please :-k[/quote]

Asi to nebude regulérní AC3, jak poznamenal ViKing. To, že na PC jde přehrát ještě neznamená, že je zcela košer pro authoring. Zkusil bych tu AC3 přeenkodovat BeSweetem, to by mohlo pomoct.
ViKinG (793)|25.10.2004 16:54
Miuvek: přesně... jen bych na to pustil spíš Sonic. Potom už by to bylo sichr OK.
Ricardo (12)|25.10.2004 17:30
Viking: Sory za blbé dotazy, ale kde můžu sehant ten Sonic a jak to mám v něm provést aby to bylo sichr.
Miuvek (858)|27.10.2004 18:24
Mně zatím BeSweet vždycky stačil, pokud jsem potřeboval něco enkodovat třeba do zmíněné AC3. Je ale pravda, že na první pohled vypadá nezvykle a komplikovaně, což může být pro někoho i odpuzující (podle reakce jednoho známého :-) )
ViKinG (793)|27.10.2004 19:55
Ricardo: blbé dotazy vypadaj jinak. Kde sehnat, ti poradit neumim. A až se k němu dostaneš, tak už si poradíš je to skutečně neskutečně jednoduché. :-)
Ricardo (12)|28.10.2004 12:20
Viking: můžeš mi prosím napsat celý název toho programu? Dějuji.
ViKinG (793)|29.10.2004 10:37
Ricardo: nejmíň si název pamatuji u těch softů co s nimi dlouhou dobu obden dělám :-). Zkusim to.
Sonic Foundry Soft Encode