Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Airstar2, dalkove ovladani a DVB Viewer Pro

Ender_X (7)|19.3.2007 12:38
Mam problem. U DVB Vieweru PRO mi nejde dalkove ovladani. Myslim, ze je to TS35. U DVB Vieweru TE slo pritom v pohode. Vubec v tehle verzi nemuzu najit nastaveni dalkoveho ovladani. Mam totiz pocit, ze je ovladani pripojeno na COM1(COM2 na desce nemam) a DVB Viewer ho hleda prave na COM2. Aspon u TE jsem ten COM prehazoval, aby se to rozjelo. Ale tady nevim kde to nastavit.
Ale rikam, jen si to myslim. Duvod muze byt i jinde.

Poradte. Dik Ondra
radyz (2)|19.4.2007 18:41
je potreba spustit soubor ts_winlirc.exe, mit aktivni COM1 a dve baterky :)
junglist (20)|14.8.2007 20:51
nemohl by sem nekdo pls napsat jak rozchodit to dalkovy ovladani na DVB Vieweru Pro? Zkousel jsem TE a PRO verzi a oboji mi pripada jako uplne neco jinyho. U TE si muzu pri instalaci vybrat jestli chci instalovat WinLRC. U PRO zadnou takovou moznost nemam. Pochopil jsem ze ve WinLRC musim zadat cestu k souboru toho programu a nastavit COM1. Kdyz to udelam u TE tak ovladac tak nejak funguje. Slo ovladani hlasitosti a prepinani programu. Sice to bylo takovy polofunkcni, ale aspon nejaky reakce to delalo. Kdyz cestu nastavim k PRO verzi, v pro verzi jeste zaskrtnu v pluginech WinLRC, tak to na ovladace proste vubec nereaguje. Akorat ve windowsech dole u hodin vidim jak reaguje tak WinLRC ikonka a zezelena kdyz neco zmacknu. Muze sem teda prosim nekdo napsat postup jak to zprovoznit?? dik...
Foolproof (2713)|14.8.2007 21:21
U verze 3.6.1.2 se ten input plugin musí zapnout a port by měl odpovídat, ale mám jiné DO, takže jen jako info.
junglist (20)|14.8.2007 22:23
diky za reakci.. mam verzi 3.8.0.0 a nastaveny je to stejne jako na tom obrazku co jsi postnul. Ale at mackam co mackam, nic se nedeje, krome toho ze mi dole zelene blika ta ikonka jak uz jsem psal. Nema se jeste nekde nastavit nejaka funkce tech tlacitek? A jak to vlastne muze fungovat? Muzu ovladacem zapinat a vypinat DVB Viewer?
Foolproof (2713)|14.8.2007 23:03
Ten definiční soubor tam někde máš ? (Technisat.cf) Já navíc používám Skyview jako hlavní program, takže jsem to už zapomněl.
junglist (20)|14.8.2007 23:27
[QUOTE=Foolproof;147888]Ten definiční soubor tam někde máš ? (Technisat.cf) [/QUOTE]

jj.. mam ho nastavenej v tom WinLIRC. Prikladam obrazek.. Je tam neco spatne??
settingWinLIRC.PNG
Foolproof (2713)|15.8.2007 18:32
Podle mě ne.
Jestli ti to v trayi bliká....Zkus jestli bude fungovat třeba WinAmp, pokud ano, je to v DVBV.
junglist (20)|15.8.2007 18:59
heh.. no tak ted jsi me dostal. to ma jako fungovat i na WinAmp?? :) A tam nemusim nic nastavit? to se mi nejak nezda..

EDIT: Ted me jeste napadlo to na co jsem se chtel zeptat uz vcera :) Jak mam vlastne ziskat WinLIRC pokud instaluju DVB Viewer PRO ?? Pri instalaci mi ho to nenabidne. TE verze jo a tak pouzivam ten z TE verze.. Vim ze se to da stahnout i jako freeware z netu, ale nemuze bejt problem prave v tom?
Foolproof (2713)|15.8.2007 20:06
Mám stažený z netu.
WinLirc s příslušným pluginem dokáže ovládat prakticky cokoliv. Zkus MediaPlayerClassic, jede i bez pluginu.
junglist (20)|15.8.2007 21:17
no v MPC mi funguje tlacitko stop.. Mozna by fungovalo i neco jinyho, kdybych vedel jak tem tlacitkum priradit nejakou funkci. to mi je ale celkem jedno. Me jde hlavne o to DVB a o tom nevim nic...

EDIT: aha.. tak uz jsem to tam konecne nasel :) uz vim kde se v DVB Vieweru nastavujou tlacitka.. to me celou dobu zajimalo :) No tak jsem si neco nastavil a funguje to. Tak ted uz snad posledni dotaz.. Je nejaka moznost nastavit ovladani tak ze bych zmacknul nejaky tlacitko na ovladaci a spustil se mi DVB Viewer? Nasel jsem tam vypnuti, coz funguje, ale zapnuti jsem tam neni a nebo jsem ho prehlid?

EDIT 2 : A nejsou nahodou nejaky pluginy, kterej bych tam dal pres to tlacitko IMPORTOVAT a ono to nastavilo ten ovladac proste nejak logicky komplet samo?
Foolproof (2713)|15.8.2007 23:07
Moc dobře to nejde, je to šidítko, řekl bych emulátor klávesnice. Pokud autor nemá hotkeye v programu nadefinovány, tak to myslím nejde.
Pro ten MPC je ovládání vidět i v tom mém obrázku.:-E Klávesové zkratce se přiřadí ident.

DVBV jde startovat, jako každý program. Vytvoř si shortcut, kterému přiřadíš klavesovou zkratku, ale jak s těmi konfigy nevím, protože pro každý program, který má vlastní zkratky je potřeba jiný konfig, soubor *.cf

Že to už není součástí instalace se ani nedivím, já být autorem programu pod GNU a někdo to nabízet za prachy jako součást něčeho jiného, tak bych ho jel nakopat do prdele osobně. Asi už mu to došlo, že autora připravil i o ty kliky na webu.
junglist (20)|16.8.2007 17:20
ok.. diky moc za rady ;)
mp4 (27)|23.9.2007 00:02
[QUOTE=junglist;147964]no v MPC mi funguje tlacitko stop.. Mozna by fungovalo i neco jinyho, kdybych vedel jak tem tlacitkum priradit nejakou funkci. to mi je ale celkem jedno. Me jde hlavne o to DVB a o tom nevim nic...

EDIT: aha.. tak uz jsem to tam konecne nasel :) uz vim kde se v DVB Vieweru nastavujou tlacitka.. to me celou dobu zajimalo :) No tak jsem si neco nastavil a funguje to. Tak ted uz snad posledni dotaz.. Je nejaka moznost nastavit ovladani tak ze bych zmacknul nejaky tlacitko na ovladaci a spustil se mi DVB Viewer? Nasel jsem tam vypnuti, coz funguje, ale zapnuti jsem tam neni a nebo jsem ho prehlid?

EDIT 2 : A nejsou nahodou nejaky pluginy, kterej bych tam dal pres to tlacitko IMPORTOVAT a ono to nastavilo ten ovladac proste nejak logicky komplet samo?[/QUOTE]

cau

ako si to rozchodil

Mam dialkove od SkyStar2, v DVB Dream 1.3c ide OK
ale v DVB viewer 3.8.0.0 mi to nefunguje.
Vo winlirc mam nastavenu cestu C:\DVBViewer\technisat.cf
v DVBVieweri mam zapnuty WinLirc
ale DVBViewer nereaguje na dial.ovladanie.

nenepada vas nieco ?
skusil som vypnut aj firewall a nic.

dik
junglist (20)|23.9.2007 01:33
mno nakonec jsem to vyresil pomerne jednoduse :) V nastaveni DVBVieweru se totiz jeste u polozky "vstup" musi nastavit kazdy tlacitko zvlast co ma delat..