Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

U vypáleného DVD z Pinnacle Studia nejde zvuk

ludva10 (121)|8.3.2007 19:34
Tak jsem pomocí Pinnacle Studia 10.7 upravil a vypálil video z digitální kamery na DVD. Po vložení DVD do DVD přehrávače (zkoušel jsem 2), mi nejde u klipů zvuk - je úplné ticho (zvuk funguje pouze u písničky v menu). GSpot ukazuje, že zvuk je: AC3, 48000Hz 192 kb/s tot,stereo (2/0). V Pinnaclu jsem měl ve výstupu nastaveno: Typ disku - DVD a v nastavení Komprese zvuku - Dolby Digital 2 kanálový.
V PC to jede se zvukem, ale pokud skočím na jiné místo, chvíli to trvá (zasekává se to), než se to chytí.
Čím to je?
Jinak při puštění Studia mi to napíše: "Byl zjištěn problém s instalací fontu. Některé nebo všechny fonty nemusí fungovat", ale nepředpokládám, že to souvisí se zvukem, i když nevím moc co to znamená.
Jak to tedy zprovoznit?
Kevin (136)|8.3.2007 22:06
A nemáš na začátku videa statický obrázek bez zvuku? Známá měla problém, když na začátek dala obr. bez zvuku, tak jí potom v celým projektu nešel zvuk.
ludva10 (121)|8.3.2007 23:18
Hned po menu mám hozený titulky (obrázek), kterej je opravdu bez zvuku. Ty titulky mám před každou kapitolou.
Kevin (136)|10.3.2007 17:22
Tak zkus ten obrázek vyhodit a pak uvidíš.
ludva10 (121)|13.3.2007 22:41
Možná bych ve výstupu zkusil nastavit něco jinýho než Dolby Digital 2 kanálový.
Co je za zvukové stopy:
MPA (MPEG-1 vrstva 2) nebo PCM?
Má z toho něco smysl, je to stereo?
Kevin (136)|17.3.2007 12:09
TAk zkus to PCM je to nekomprimovaný zvuk, alespoň si myslím.
ludva10 (121)|25.3.2007 13:22
Tak sem nastavil zvuk na PCM, ale ted mi pro změnu při pálení Nero hlásilo chybu (relokace souborů se nezdařila, výsledné video nemusí být přehratelné, velikost souboru není násobkem velikosti logického bloku 2kB) a po vypálení mi jednak nejde zvuk v menu a ani menu není funkční (nelze v něm vůbec procházet).
BOBA (590)|25.3.2007 21:04
Fóra jsou od toho, aby se radilo, když je člověk v koncích. Budu se opakovat, ale chyby PS jsou natolik specifické a pokaždé jiné a jiné a jiné, že je skutečně těžké radit. Takže zkus si dát do vyhledávání Pinnacle, a čti a pak se rozhodni co s tím PS.
Dap (34)|28.3.2007 20:44
spíš používej na stříhání kloudnej soft - AP nebo Vegas. PS je dost naprd,používám ho jen k zachytávání,protože se nikde jinde nedetekuje ovladač USB převodníku.
Stříhat a pořádně dělat se v tom opravdu nedá...