Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako prehravat interlace video po polsnimkoch (tj. ako 50fps s polovicnym rozlisenim)

Jozef2 (188)|6.3.2007 14:36
Prosim Vas existuje softwarovy prehravac, pripadne sposob, ako prehravat interlaced videozaznam MPG2 (VOB subory) ako 50fps, tj. rozdelit kazdy interlaced snimok na 2 polsnimky a prehravat video po polsnimkoch ako 50 fps.
Skusal som to roznym sposobom, napr. pomocou VirtualDubMod, ale nenasiel som ziaden dobry filter, ktory by spravne rozdelil interlaced snimky a potom aj prehraval.
Skusal som aj v ffdshow zapnut deinterlace metodou DGBob, mode "double number of frames, double framerate" a tiez metodou FramerateDoubler ale nedavalo to dobre vysledky. Video sice malo polovicne rozlisenie a 50 fps ale bolo akosi rozmazane. Jeden polsnimok bol ostry, druhy rozmazany (akoby sa nejak spriemeroval z dvoch polsnimkov), treti snimok opat ostry a strvrty neostri atd.

Potom by este prehravac mohol vediet krokovat video, tj. prehravam video pomaly po jednotlivych polsnimkoch, tak ze klikam na nejake tlacitko "nasledujuci snimok". Takto krokovat video dokaze napr. Media Player Classic.

Budem vdacny za kazdu radu.
vlada (3470)|6.3.2007 17:22
Použij AviSynth skript a přehrávaej video přes něj. Viz. můj návod.
Jozef2 (188)|7.3.2007 16:58
[quote=vlada;136450]Použij AviSynth skript a přehrávaej video přes něj. Viz. můj návod.[/quote]

Dakujem Vlada. Tvoj web samozrejme poznam a najma z neho cerpam informacie. Ale myslim, ze AviSynth dokaze pracovat iba z AVI videom, nie MPEG2 (ci uz subory *.mpg alebo *.vob). Alebo sa mylim?
A ja by som prave chcel prehravat MPEG2 VOB subory ako 50fps a ak by sa dalo zaroven aj krokovat prehravanie po polsnimkoch. Ako som uz pisal v uvodnom prispevku na nic pouzitelne som neprisiel. Ak nieco budes vediet budem Ti vdacny.
jaromir9909 (269)|8.3.2007 18:28
[quote=Jozef2;136441]Prosim Vas existuje softwarovy prehravac, pripadne sposob, ako prehravat interlaced videozaznam MPG2 (VOB subory) ako 50fps, tj. rozdelit kazdy interlaced snimok na 2 polsnimky a prehravat video po polsnimkoch ako 50 fps.
......Takto krokovat video dokaze napr. Media Player Classic.

Budem vdacny za kazdu radu.[/quote]

... a umí taky BOB. Je v nabídce nastavení decoderu Play - Filters - MPEG-2 Video Decoder. Nebo lze použít i DScaler5 MPEG-2 video decoder, který rovněž nabízí možnost deinterlace.

Deinterlaci BOB má i VLC.
Jozef2 (188)|9.3.2007 07:47
Dakujem Jaromir, medzitym som na to prisiel. V nastaveni Media Player Classic treba dat deinterlace BOB a potom prehrava po polsnimkoch ako 50fps. A dalej v Media Player Classicu sa da sa krokovat prehravanie videa pomalicky po jednotlivych polsnimkoch, pri com obcas objavite nove az neuveritelne veci. Prave som na nieco prisiel, ale napisem az neskor, ked budem mat cas.
Este raz vsetkym dakujem za pomoc.
stanix (131)|9.3.2007 08:05
Kde se to tam sakra nastavuje? Já už jsem z toho k*k*t
Jozef2 (188)|9.3.2007 09:20
[quote=stanix;136636]Kde se to tam sakra nastavuje? Já už jsem z toho k*k*t[/quote]
V programe Media Player Classic menu View - Options vyberies Filters - Mpeg Decoder a potom v Deinterlacing metod zvolis BOB. Potom prehrava po polsnimkoch rychlostou 50fps.

Je to asi najjednoduchsi sposob ako zistit, ci je video v skutocnosti interlaced alebo progresivne. Pocas prehravania rychlejsich pohyblivych scen po polsnimkoch rychlostou 50fps, dam najskor "pause" a potom mozem pomocou tlacitka "nasledujuci polsnimok" pomalicky prehravat = krokovat video po jednotlivych polsnimkoch.
Ak vidime zmeny v obraze vzdy az po dvoch polsnimkoch (alebo inak povedane dva polsnimky nasledujuce za sebou budu vzdy bez zmeny), tak video je v skutocnosti progresivne.
Ak budu zmeny v obraze po kazdom polsnimku, tak video je interlaced (prekladane).
Jednoduche a rychle.
jaromir9909 (269)|13.3.2007 12:52
[quote=stanix;136636]Kde se to tam sakra nastavuje? Já už jsem z toho k*k*t[/quote]

Trochu pozdě, ale nepřišlo mi upozornění na další příspěvky.

Jak píše Jozef2. To co jsem napsal já funguje při přehrávání, kdy se v nabídce Filter zobrazují aktuální použité DirectShow filtry.
Pokud v menu Options nepovolíš MPEG2 Decoder, zobrazí se při přehrávání v nabídce Filter decoder s největší priortou, který máš nainstalovaný v systému.


Jozef2
VLC mi přehrává jen TFF. Použil jsem ho proto taky k zjištění zda je video TFF nebo BFF. Ale proto, že většinou zpracovávám TV rip, Avi > MPEG, přednost dávám kombinaci AviSynth-VD.