Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dostupnost novych plazem Panasonic

mick68 (1)|5.3.2007 13:00
na netu uz se daji najit nove plazmy od Panasonicu. Konkretne me zaujala TH-42PX70. Nevite neco o jeji dostupnosti?
skypi (176)|10.3.2007 14:49
Dostupné by měly být v dubnu.
milvooki (75)|24.3.2007 12:03
Zde jsou orientační ceny a velice stručná specifikace: http://www.clevelandplasma.com/plasma.php?cat=46&parent_id=1
skypi (176)|24.3.2007 12:25
Ještě jde o to, jaký modelový modifikace se budou dodávat na trh v ČR
hermanson (67)|1.4.2007 21:29
V uk tento model da sehnat kolem 1000 liber.
hermanson (67)|2.4.2007 09:53
Ted jsem telefonoval na prodejnu Panasonic v Praze a odpoledne budou mit za cca 37k tu TH-37px70.Bohuzel model bez digi tuneru zatim ne.
BalwiCZ (1)|2.4.2007 12:54
Tv uz je na prodejnach vystaven.
setres (158)|3.4.2007 09:39
v některých prodejnách je už mají vystavené. Vypadají dobře, jen je otázka zda li si nepočkat na model bez digit.tuneru. Doufám,že bude o nějaký ten tisíc levnější.
vlastax (175)|3.4.2007 18:28
Tady je podrobná specifikace.


http://www.webelectricals.co.uk/eStore/Product.asp?ProdUID={0F8F563B-3076-4795-9227-A28B2F1C79C7}&AUID={A85AEAD1-7355-446E-9FE9-8644269F87CB}
setres (158)|4.4.2007 08:53
několik obchodů už tento nový model nabízí i u nás např. http://www.home-elektro.cz/elektronika/televizory/lcd-plazmove-projekcni/lcd-televize-plazmove-televizory/televizor-panasonic-th-42px70-21169/?from_katalog=1|cena||1-
vlastax (175)|4.4.2007 12:47
Podle specifikací, by měl nový model zobrazovat TV vysílání stejně jako předchozí model. Zajímavé je jen jak ušetřili 20 watt příkonu, jestli to není ale jen způsobem měření.
Každý musí zvážit, zda se mu vyplatí dávat 10 tisíc za nic.
setres (158)|4.4.2007 13:23
vlastox, nemáš tak úplně pravdu. Hlavně se podařilo u nového modelu odstranit tzv. "lila pest" efekt, nebo chceš li "Magenta problem". To byla totiž hlavní slabina předcházjícího modelu, která trápila většinu majitelů předchozího modelu.
vlastax (175)|4.4.2007 14:00
Zajímavé. Rozveď to prosím. Nevím přesně o čem píšeš.
roman2277 (582)|4.4.2007 17:58
Navíc má i jiné přednosti.V Real technologie je už verze II.Je ovšem otázka jestli to není jen marketingový trik?
hermanson (67)|5.4.2007 06:45
O tom "lila pest" efectu jsem hodne cetl,ale jeste nikde nevidel na vlastni oci nebo na fotce takze poradne netusim o co se jedna.Co se tyka toho V-real procesoru tak napr. PV45 ho udajne oproti PV60 nema vubec/na avforums.com je o tom nekolikastrankove tema/ale kdyz jsem tyto modely pozoroval v datartu vedle sebe tak jsem zadny rodil nevidel.Akorat ten stribrny ramecek se mi teda vubec nelibil,ale za ty usetrene penize si tam klidne nejakou cernou pasku nalepim:o) PV60 stejne uz nikde nejsou skladem ve 37" a ta nova 70 je cca o 10k drazsi.Imho zitra mam PV45 doma tak hodim nejake info z realu.
vlastax (175)|5.4.2007 09:24
Doufám, že nám to setres vysvětlí, také nevím co tím myslel.

Já jen nevím, co při velikosti a stejném rozlišení panelu může ještě vreal vylepšit. Při této konfiguraci, nemůže být žádná podstatná změna vidět.

Je ale málo dostupných informací. Třeba používají lepší, vícebitové převodníky převodníky, pak by při HD signálu trochu posun v kvalitě obrazu vidět byl.
hermanson (67)|5.4.2007 09:35
Ja vim co tim myslel,jen jsem to jeste nikde prakticky nevidel.Ani na fotce.Taky tomu nekde rikaji nachovy had nebo lila had.Ale jak se to projevi na obraze opravdu netusim.Vsude pisou,ze se to objevuje a kdy se to objevuje,ale jak to vypada jsem nikde nevycetl.
To vlastax:s tou spotrebou jsi se asi prehledl,nove modely 70 rady maji deklarovanou stejnou spotrebu jako 45 a 60 rada.42"=261w,37"=241w!!!
JOHNY*5 (5)|5.4.2007 15:16
No ja uz mam tyden doma TH-42PV45EH a zatim naprosta spokojenost.
Taky jsem se rozhodoval mezi 60 a 45 a vsude dokonce i primo na panasonicu jsem se dozvedel ze rozdil mezi 45 a 60 je jen cerny ramecek.V zahranici nejake rozdily jsou "pry"ale u nas to tak neni.Takze jsem se rozhodl pro stribrnou 45 ktera stala o 3000 kc min.Nejsem blazen abych daval 3000 za cerny ramecek to uz radsi fakt pouziju tu cernou pasku jak tu nekdo zminoval predemnou.S cernym se mi mozna libi o trochu vic,ale na druhou stranu,kdyz jsem se na ne dival jak staly vedle sebe tak sledovani TV mi to ten cerny ramecek jakoby "rusil".Kazdopadne mam stribrne domaci kino panasonic tak uz kvuli designu obyvaku jsem vzal stribrny model a jsem moc spokojen.Co se tyce kvality neslo poznat kdyz staly vedle sebe nejaky rozdil,dokonce se mi zdat o trochu lepsi stribrny model,ale to mohlo byt zpusobene jinym nastavenim.Kazdopadne davat deset tisic navic za "novy"model se mi zda hodne.Podle mne by ste rozdil v kvalite nepoznali.Ale nevim nevidel jsem oba modely vedle sebe.Samozrejmne jakmile prijde novy model na trh chcou z neho vytriskat co nejvic penez tak tam napisou vsechno ze je ve verzi "2" a vic a doufaji ze se toho nekdo chyti a da 10 tacu jen za novy design.Ale to je muj nazor.Podle mne je hlavni se na to primo podivat a porovnat v realu,nejake "papirove" predpoklady jsou k nicemu pokud se to neprojevi obrazove.A o to jde predevsim nejvic ne?:-)
hermanson (67)|6.4.2007 13:49
Takze dnes mi prisla 37PV45.Hned po vybaleni prvni prijemne prekvapeni-prestoze se prodavac dusoval,ze bude celostribrna a ze s tim cernym rameckem je jen PV60 tak tato ma cerny ramecek.Sice jsem se trochu zapotil nez jsem na ni dokazal naladit vsechny programy na Karnevalu,ale jinak prvni dojmy z obrazu z tv jsou pozitivni.
vlada (3470)|6.4.2007 18:04
Tzv. magenta noise je vidět hodně na tmavych pasážích filmu, například při záběru na krajinu a oblohu v noci. Jsou to pohybující se fialový fleky. Nedělají to jenom Panasoniky ale i jiný televize.

Asi bych si toho sám nevšiml, ale když Ti někdo ukáže, o co se jedná, je ten problém evidentní.
CanisAureus (92)|7.4.2007 08:31
Ahoj, po přečtení zdejších příspěvků a dlouhém boji zda LCD nebo PLAZMU, jsem včera koupil TH-42PX70E a musím říct, že první dojmy jsou kladné, až na chybějící vstupy na přední, nebo boční straně (vše je vzadu, nebo jsem to nenašel :)). Zatím jsem zkoušel pouze DVD (krásné) a UPC DVB-S (ujde, ale musím říct, že jsem si to představoval daleko horší) Už se těším, až do toho pustím něco v HD :)
Jo a původně jsem si šel pro TH-42PV60EH za cca 33K, ale když jsem uviděl tuto za 36K (včetně DPH), tak jsem to risknul a vzal tuto "neprověřenou" novinku.
CanisAureus (92)|7.4.2007 08:39
P.S. Prosím o radu, pokud budu mít na stranách pruhy (sledování vysílaní 4:3 ve formátu 14:9) jakou barvu pruhů mám zvolit?
Je tam černá a asi tři stupně šedé. Díky za odpověď
vity (292)|7.4.2007 09:33
Zvol šedou. Kde jsi ji koupil? Je to cena vč. stojanu na stůl? A co 42PX 700 full HD za 41tis. kč.
vity (292)|7.4.2007 10:01
Oprava.42PX 700E neni full HD,i když v některých obchodech tvrdí že jo.
CanisAureus (92)|7.4.2007 10:04
Dík, cena je včetně stojanu, koupil jsem ji v "kamenném obchodě" v R.P.R., ale za tu cenu je i na netu. Co se týká PX700, tak tato TV není FULL HD, alespoň dle oficiálních stránek: http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_3755
hermanson (67)|7.4.2007 12:30
To CanisAureus:ty postranni pruhy jdou i vypnout,takze jsou pak uplne cerne v odstinu vypnute tv.Alespon na me PV45 to tak jde.
hafca (211)|7.4.2007 12:41
hermanson
Tak jak jsi s ní spokojenej. Velmi o ní uvažuju, dá se sehnat za pěkný peníze a čekat na novej a možná nevychytanej model se mi moc nechce. jde mi hlavně o normální provoz, máme kabelovku UPC.
CanisAureus (92)|7.4.2007 13:03
Já vím, špatně jsem se vyjádřil, tou černou barvou jsem měl na mysli vypnuté pruhy. Co tedy nastavit? Černou (vypnuté) nebo nějaký stupeň šedi? V manuálu je uvedeno: "Zvětšuje jas postranního panelu (Vypnuto / Nízký / Střední / Vysoký) • Doporučené nastavení je Vysoká, aby se předešlo “pozůstalému obrazu”". Takže mě to trochu mate. Proč nastavit šedou, když při "Vypnuto" by přece neměly "černě svítit", nebo se pletu?
vlada (3470)|7.4.2007 14:12
CanisAureus
Tohle nastavení tam je podle mě kvůli vypalování (známý neduh plasmových TV). Když Ti trvale vůbec nebudou svítit černý pruhy po stranách, tak potom i při zhasnuté TV nebo při 16:9 vysílání velice dobře rozpoznáš, kde před tím byly ty černý pruhy. Samozřejmě z pohledu sledování TV to je dobrý nechat vypnutý, když tam uvidíš vypálený (respektive nevypálený) černý pruhy, tak to zapni.

P.S. Pracuju v Panasonicu, takže pokud máš nějaký další dotaz, můžu zjistit podrobnosti. Mimochodem PV45 a PV60 jsou vevnitř úplně stejný televize, liší se jenom designem.
CanisAureus (92)|7.4.2007 15:21
Jeden dotaz bych měl, na oficiálních stánkách http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_3757 uvádějí, že model TH-42PX70E má výstup na sluchátka a konektor S-video (hosiden). Oči si můžu vykoukat, ale nikde jsem to nenašel - už mi zbývá jen vzít šroubovák :)

Díky za odpověď
hermanson (67)|7.4.2007 15:57
To CanisAureus: TV vysilani stejne sleduju radeji v rezimu "zoom1",ty pruhy po stranach me dost ruseji.Kdyz je neco s titulkama tak prepnu na rezim "stred".Ty px70 maji vystupy na sluchatka podle meho nazoru jen pro nektere zeme.Videl jsem na avforums.com fotku,kde byly ty vystupy vpredu u tech ovladacu ale v Praze v panasonic prodejne jsem to na te televizi nenasel.
To hafca:mam ji za necelych 26k a zatim spokojenost.Ted jsem do ni pustil dvd pres vga vstup a obraz naprosto brilantni.Kabelova tv trochu horsi,ale rozhodne lepsi nez stara 55 crt.
To vlada:ta moje pv45 vypada dokonce i zvenci jak pv60.Alespon zadne rozdily nevidim.Vc. cerneho ramecku
skypi (176)|7.4.2007 16:50
To Vlada:

prosímtě, ať nad tím nemusím složitě bádat - čím se liší 42 PX70E a PX700E - je tam nějakej rozdíl v elektronice?

A dá se nějak přepínat frekvence panelu - v obchodě ta PX70E přeblikávala jak 50Hz-ovka za 5 tisíc!
Rosi (39)|7.4.2007 16:56
Ahoj,jaka je u TH-42PX70E maximální spotřeba?
CanisAureus (92)|7.4.2007 20:49
To Skypi: Ano v menu je možnost přepínat mezi 50 a 100 Hz
To Rosi: Maximální spotřeba není uvedena, v manuálu je spotřeba při běžném používání: 270 W
vlastax (175)|7.4.2007 22:38
Plasmy nové generace se nevypalují. Pokud někdo tvrdí něco jiného, tak je neználek. Tak si nastav okraje(pruhy) po stranách tak, jak se Ti to líbí. Šedou , či černou.
lupenn (77)|7.4.2007 23:07
Sedou ne! I kdyz uz se n o v e plazmy "pry" nevypaluji,tak kdyz budes mit sedou,pocitej s tim ze ty dva krasny pruhy(kdyz budes koukat dlouho)tam pak budou uz navzdy videt...Radsi si zvykni koukat na obraz pres celou obrazovku..at uz zoomem(nahore a dole kus pryc),nebo trosku deformovanym(16:9)...stejne postupne bude vysilano vic a vic sirokouhle.
vlastax (175)|7.4.2007 23:12
jj to máš pravdu.
hermanson (67)|7.4.2007 23:17
S tim vypalovanim to nebude asi jen tak jinak by v navodu nebylo durazne varovani pred stojicim obrazem.Ty jejich opatreni proti vypalovani podle meho pomuzou tak max proti vypaleni loga nebo podobnych drobnosti/alespon ten sytem s tzv.periodickym posouvanim pixelu nebo jak to nazyvaji/.
vlastax (175)|7.4.2007 23:20
Buď v klidu. Je to ošetřené jak softwarově, tak hardwarově.

:)
hermanson (67)|7.4.2007 23:27
Plazmu jsem koupil,kdyz jich prodaji rocne radove miliony ks tak to asi nebude tak hrozne.A ty pruhy mi stejnak vadeji takze je tam nemam.
CanisAureus (92)|8.4.2007 06:04
Taky jsem zjistil, že, ať černé, nebo šedé, mi tam vadí, takže budu používat něco jiného. Přesto díky všem.
zkero (91)|8.4.2007 09:57
Pozor na vypalování loga. Pro plasmy je kritických prvních 100-200 hodin a nezáleží na tom jakou technologii proti vypalování používají.
viz.: http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/03/27/plasma-screen-burn/

V textu jsou dokonce zmíněné i nové modely Panasonic. Zvlášť agresivní je logo stanice Prima. Bohužel tuto jsem zjistil až poté co jsem si všiml ve světlém pozadí trvalého loga právě televize Prima. Vlastním Pioneer 427XD a nebylo to příjemné zjištění, sice to v normálním provozu není vidět, ale jakmile to člověk ví tak si toho prostě všimne.

Tomáš
vlastax (175)|8.4.2007 10:07
[QUOTE=zkero;138518]Pozor na vypalování loga. Pro plasmy je kritických prvních 100-200 hodin a nezáleží na tom jakou technologii proti vypalování používají.
viz.: http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/03/27/plasma-screen-burn/

V textu jsou dokonce zmíněné i nové modely Panasonic. Zvlášť agresivní je logo stanice Prima. Bohužel tuto jsem zjistil až poté co jsem si všiml ve světlém pozadí trvalého loga právě televize Prima. Vlastním Pioneer 427XD a nebylo to příjemné zjištění, sice to v normálním provozu není vidět, ale jakmile to člověk ví tak si toho prostě všimne.

Tomáš[/QUOTE]


Nesmysl. Žádné "zahořování " a prvních 100 hodin u plasem neexistuje. Je to mýtus.

Existuje pouze jev, který se nazývá paměťový efekt, je to otisk, který sám ve velice krátké době zmizí.

:)
hermanson (67)|8.4.2007 12:21
http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-666.html
tady v tom threadu je taky psano o prvnich 100hodinach provozu plazmy a jak ji pri tom nastavit a na co dbat.
vlastax (175)|8.4.2007 13:41
Hlouposti se píšou na všech forech. Toto není výjimkou.
bamboochaxxxx (1)|9.4.2007 11:37
Zdravim vsechny kolem. Tak se take prave poohlizime s pritelkyni po nove tv a po nekolika mesicnim premysleni a cteni a objizdeni vsemoznych obchodu jsme se rozhodli poridit si prave novy model od panasonic TH-42PX70E. Dle naseho usudku ma tento model asi nej zobrazeni pro klasicke pouzivani, tj. normalni tv, dig. sat. a dvd. Novy model je sice papirove vice "vybaven" coz lze pri porovnani vedle sebe se starsi 60tkou trosku poznat, ale zda to stoji za rozdil v cene zalezi na kazdem osobne. My do neho jdeme protoze je zkratka cely cerny (To je nase barva) a obrazove se nam libi asi nejvice z toho nepreberneho mnozstvi obrazovek co jsme videli. Takze my mame jasno. Uz mne to stale vybirani a rozhodovani a hlavne cekani na neco noveho lepsiho nebavi. Vim ze se najde urcite spousta z Vas, kteri budou mit uplne jiny nazor, at uz ze LCD je lepsi, mene papa nebo projekcka ze je vetsi,levnejsi,atd. ale to je vec kazdeho zvlast. A oko ma kazdy jine a jen on sam se na tuto tv bude divat nejvice. Mam znameho co ma doma starsi(2-3roky)projekcku a pro neho je nejlepsi na svete, ikdyz ten obraz podle me kolem tv ani nesel. Ale jak rikam kazdy jsme jiny. Snad uz jen pro ty co si chteji neco o tomto modelu precist: http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX70/
sice neni cesky ale je celkem obsahly. Takze se se vsemi loucim a preji dlouhe a prijemne sledovani vaseho oblibeneho televizoru.

Pavel
Rosi (39)|9.4.2007 14:47
tka doufám že se pak podělíš o zkušenosti
roman2277 (582)|9.4.2007 14:55
[QUOTE=bamboochaxxxx;138579]Zdravim vsechny kolem. Tak se take prave poohlizime s pritelkyni po nove tv a po nekolika mesicnim premysleni a cteni a objizdeni vsemoznych obchodu jsme se rozhodli poridit si prave novy model od panasonic TH-42PX70E. Dle naseho usudku ma tento model asi nej zobrazeni pro klasicke pouzivani, tj. normalni tv, dig. sat. a dvd. Novy model je sice papirove vice "vybaven" coz lze pri porovnani vedle sebe se starsi 60tkou trosku poznat, ale zda to stoji za rozdil v cene zalezi na kazdem osobne. My do neho jdeme protoze je zkratka cely cerny (To je nase barva) a obrazove se nam libi asi nejvice z toho nepreberneho mnozstvi obrazovek co jsme videli. Takze my mame jasno. Uz mne to stale vybirani a rozhodovani a hlavne cekani na neco noveho lepsiho nebavi. Vim ze se najde urcite spousta z Vas, kteri budou mit uplne jiny nazor, at uz ze LCD je lepsi, mene papa nebo projekcka ze je vetsi,levnejsi,atd. ale to je vec kazdeho zvlast. A oko ma kazdy jine a jen on sam se na tuto tv bude divat nejvice. Mam znameho co ma doma starsi(2-3roky)projekcku a pro neho je nejlepsi na svete, ikdyz ten obraz podle me kolem tv ani nesel. Ale jak rikam kazdy jsme jiny. Snad uz jen pro ty co si chteji neco o tomto modelu precist: http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX70/
sice neni cesky ale je celkem obsahly. Takze se se vsemi loucim a preji dlouhe a prijemne sledovani vaseho oblibeneho televizoru.

Pavel[/QUOTE]Skvělá volba.
hafca (211)|9.4.2007 18:07
to hermanson
Můžeš mi napsat jak moc se ta plasma hřeje? Když jí koupím, musím jí dát do stěny a po stranách mám tak 2cm, dozadu a nahoru je místa dost. Nejsem si jistej, jestli ty 2cm budou stačit. Mám obavy abych jí neuvařil.