Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle PCTV USB Stick (alebo nieco podobne)

POiNTERx (436)|4.3.2007 15:21
Ahojte (snad to pisem do spravnej temy),

mam v plane kupit nejaky lacny, maly DVB-T tuner do USB (pre notebook). Pri prezerani som, podla mojich poziadaviek, narazil na Pinnacle PCTV USB Stick.
http://www.exac.cz/Pinnacle/product2.php?label=Pinnacle%20PCTV%20USB%20Stick&soubor=usb2_stick.htm

Mate s tymto modelom niekto skusenosti?... pripadne by ste mi vedeli odporucit nieco podobne?

Este dodam, ze by som ho vyuzival len cisto na pozeranie DVB-T (nahravat asi nebudem).
POiNTERx (436)|6.3.2007 18:20
To nikto nepouzivate DVB-T tuner na USB, ktory by ste mohli odporucit? (ked uz nie tento konkretny)
Norman (17)|11.3.2007 14:19
Doporucuji megatest USB tuneru na svethardware.cz
Ja si koupil AverTV DVB-T Volar a celkem jsem spokojen.
Jen malicky antenni konektor je skutecne hrozny. Doporucuji koupit tuner rovnou s IEC konektorem.
Ivo Mašek (10205)|11.3.2007 14:35
[QUOTE=POiNTERx;136303]Ahojte (snad to pisem do spravnej temy),

mam v plane kupit nejaky lacny, maly DVB-T tuner do USB (pre notebook). Pri prezerani som, podla mojich poziadaviek, narazil na Pinnacle PCTV USB Stick.
http://www.exac.cz/Pinnacle/product2.php?label=Pinnacle%20PCTV%20USB%20Stick&soubor=usb2_stick.htm

Mate s tymto modelom niekto skusenosti?... pripadne by ste mi vedeli odporucit nieco podobne?

Este dodam, ze by som ho vyuzival len cisto na pozeranie DVB-T (nahravat asi nebudem).[/QUOTE]

Tento tuner používá software PCTV MediaCenter.Jedná se o nabubřelý, těžkopádný software, který sice umí přímé vypalování, kodování do DivX v realném čase, přehraje prakticky všechny medialní soubory.
Tato "univerzálnost" je ovšem vykoupena značně velkou paměťovou náročností a pro běžné používání velkou neohrabaností. Samozřejmě tam jsou potom i pomalejší reakce.
Takže kdyby jsi tuner využíval naplno, tedy ne jenom na sledování, nebyl by to zase tak špatný kauf. Ale pokud budeš chtít tv tuner používat pouze na sledování televize, poohlédni se po jiných značkách, než je Pinnacle.
StD (8612)|11.3.2007 15:31
@Ivo: ...u Exaců asi z tebe mít radost nebudou, ale negativní reklama taky reklama... :D Ale pořád je tu také SW alternativa ještě "nabubřelejší" = Sceneo TVCentral aka BonaVista. :-I :BB:
Ivo Mašek (10205)|11.3.2007 17:15
:-D Ale on ten jejich software je skutečně mohutný. Na druhou stranu, umí toho dost - to nepopírám. Ale pouze na sledování by tazateli určitě stačila nějaká lehká alternativa. Ten tuner má universální BDA ovladače, tak by u něj neměl být problém s jinými programy.
POiNTERx (436)|30.3.2007 15:27
Az teraz som si vsimol ze mi tu aj niekto odpisal ...diki :)

No potrebujem prave nieco, co je minimalne narocne na hardware... notebook na ktorom to chcem pouzivat zrovna nie je najnovsi (Celeron 1,3 Ghz ale len 256MB RAM, ak si dobre pamatam)

Ako som spominal... chcem ho vyuzit len na pozeranie DVB-T, ostatne funkcie su vitane, ale nie su prioritou.

Mozte mi teda odporucit nieco konkretne?
StD (8612)|30.3.2007 16:50
Zkus TVCentral v. 2 nebo 3, ale jenom CORE, jinak se ti tam nabali ten ostatni balast. Ovsem jak di Ivo, nejprve to chce mit korektne nainstalene BDA drivers plus asi M$ Net.Framework 2.0