Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SV - Jde udělat tohle?

exe.cutor (54)|3.3.2007 02:02
http://mrzzzak.divize.eu/ut_cz.jpg

- zajímalo by mě jestli jde v SV nějak vytvořit takovéhle průhledné "rámečky"? díky..
Nostradam (210)|3.3.2007 12:28
Jde, ale lepší by bylo si to udělat např. ve Photoshopu nebo Corelu s průhledným pozadím.
exe.cutor (54)|3.3.2007 14:52
jasný a ve Vegasu už bych to jen v hiererchii natáhnul nad samotnej klip a roztáhnul podle potřeby pokud to tak jde...
kokopi (19)|4.3.2007 13:01
no a jde treba v tom corelu nakreslit neco animovaneho(jako se pohybujici) a pak to vyrenderovat s pruhlednym pozadi a nasledovne dat do vegasu??? kdyz jo tak do jakeho formatu vyrenderovat v Corelu.
diky
Saxel (2279)|5.3.2007 10:35
[quote=kokopi;136292]no a jde treba v tom corelu nakreslit neco animovaneho(jako se pohybujici) a pak to vyrenderovat s pruhlednym pozadi a nasledovne dat do vegasu??? kdyz jo tak do jakeho formatu vyrenderovat v Corelu.
diky[/quote]
No jasně, ve Vegasu jde skoro všechno. Můžeš použít třeba animovaný gif.
T-Munny (18)|6.3.2007 20:52
Taky to všechno kombinuju. Vegas toho umí dost, ale většinou dosáhnu toho co potřebuju pouze s pluginama, fotošopem, flashem... Vegas pak používám na doladění a celkovou kompozici...
kokopi (19)|31.3.2007 21:12
[QUOTE=kokopi;136292]no a jde treba v tom corelu nakreslit neco animovaneho(jako se pohybujici) a pak to vyrenderovat s pruhlednym pozadi a nasledovne dat do vegasu??? kdyz jo tak do jakeho formatu vyrenderovat v Corelu.
diky[/QUOTE]
poradi mi nekdo prosim jak na to?????
potrebuji vytvorit gif s pruhlednym pozadi
Saxel (2279)|1.4.2007 12:39
[quote=kokopi;137935]poradi mi nekdo prosim jak na to?????
potrebuji vytvorit gif s pruhlednym pozadi[/quote]
Už jsem ti to poslal jako SZ, ale třeba to bude zajímat i jiné.
Stáhni si přiložený obrázek - bude to s ním pro začátek jednodušší, protože je tam kompaktní zeléná plocha, kterou změníme na transparentní. Obrázek otevři v editoru a jdi na "Image-Palette-Set Palette Transparency", v tom dialogu vyber 3. možnost "Set the transparency value to palette entry" a na obrázku kapátkem naber tu zelenou, klepni na "OK". Teď je ta zelená barva nastavena jako průhledná vrstva, i když jí asi uvidíš pořád jako zelenou - můžeš si zapnout zobrazení průhlednosti: "Image-Palette-View Palette Transparency" a zelená vrstva zmizí. Když obrázek natáhneš do Vegasu, bude ta zelená také transparentní.
Doufám, že Corelu je to menu stejné, a že ti tento popis pomohl.
gamb.gif
kokopi (19)|1.4.2007 19:35
to jako gif s pruhlednym udelam v poho ale potrebuji pohybujici se.
Saxel (2279)|1.4.2007 23:13
kokopi: já to dělám tak, že animovaný gif rozložím na jednotlive obrázky, upravím každému transparentnost a zase vytvořím animovaný gif. Možná existuje program, který to umí rovnou s animovaným gifem, ale já takový neznám.