Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast expert 2000 TV RIP

Miran25 (39)|1.3.2007 22:34
Zdravím chtěl bych se Vás zeptat pořídil jsem si kartu Winfast expert a moc se nevyznám.Hledám jednoduchý program nebo postup na toto:
1 - Chtěl bych nahrávat z TV ale nevím jaký formát je nejlepší na kvalitu(Mpeg 1,2 wmv,avi,dvd,vcd,svcd?
2 - Vystříhat reklamy z nahraného pořadu a do čeho uložit?
3 - Vypalit na DVD nebo na CD?

Děkuji za Vaše názory....
tiger6 (147)|1.3.2007 22:56
Tohle je ošemetný, nejlepší formát pro začátečníka je asi MPEG2 (s tim, že vystřihání reklam bez nové komprese, která je hodně náročná na čas a zhoršuje kvalitu, asi nebude možný), pro pokročilejšího je jasná volba AVI, ale to se musí umět nastavit... K vystřihávání reklam z AVI používám VirtualDub s tím, že vystřihnu naopak části s pořadem a ty pak sloučím dohromady.
Jinak na čem hodláš nahrávky pouštět? Jen v PC nebo i na TV? Možná se to nezdá, ale zdaleka nejdůležitější bude asi volba rozlišení, podle kterýho se potom zvolí i bitrate (datový tok). Samozřejmě je blbost pouštět do rozlišení 384x288 třeba 8Mbps, stejně jako do 768x576 jenom 1Mbps :)
Miran25 (39)|1.3.2007 23:31
Zapoměl jsem říc že to budu nahrávat z kabelové televize obraz je docela kvalitní.Přečetl jsem si že je nejlepší to nahrávat do AVI ale komprim.A v tom se moc nevyznám.Ve Virtualdubu bych si to uměl odstranit od reklam,ale hledám nejrychlejší postup.Protože to umí uložit jenom do AVi a ne do mpegu2.Hlavně to chci pouštět na dývku v TV (umí i Divx),ale aby se na to dalo koukat a nebyly tam ty reklamy.Na pc mě o to tak nejde.Jakou kvalitou mám nahrávat ten Mpeg 2.Mám tam v profilech - Normální kvalita 720*576 ,3000kbs nebo Dobrá - 720*576 , 4000kbs nebo Optimální 6000kbs.Karta dokáže nahrávat AVI ale nekomprimovaně 384*288 ,5525kbs.V čem vystříhám ty reklamy když to bude v tom MPEGU2?
tiger6 (147)|2.3.2007 07:30
Pokud ti přehrávač přehraje DivX a zdroj je kabelovka, tak bych použil normálně AVI v rozlišení 720x576 nebo případně 768x576(přesně 4:3), kodek DivX na 4000-5000 kbps a na druhý záložce zvolený High Performance(pokud máš rychlejší PC tak možná stačí i Balanced Mode), zvuk nejlíp AC3 na 192kbps, ale to je čistě moje volba :)
Jinak v MPEG2 bych zvolil tu Optimální nebo si nastavil vlastní bitrate. Každopádně to musíš vyzkoušet sám, občas možná bude stačit i ta Dobrá, hlavně zvol VBR nebo Variable bitrate mode (teď nevim jak to tam přesně je), aby měl kodek možnost používat nižší i vyšší bitrate, to ti vyhodí lepší kvalitu při stejný velikosti. O střihání reklam v MPEG2 moc nevim, já je dřív nestřihal vůbec nebo jsem to převáděl do AVI. Jednou jsem tu ale na fóru narazil na program, kterej uloží MPEG2 stream bez nutnosti další komprimace, jako VDub u AVI...
Každopádně bych šel do toho AVIčka, kodek DivX se sice nastavuje externě a je náročnější na výkon, ale má mnohem lepší parametry než MPEG2. A pokud víš jak na to odstranění ve VirtualDubu, tak je to ideální, dlouho to netrvá ;)
Miran25 (39)|2.3.2007 09:35
Tak jsem zkoušel nastavení do toho DivX,ale nastal problém nastavil jsem to podle tvé rady a není vidět obraz,nestíhá to ukládat.Kodek nastaven na 4000kbs.Nerozumím tomu jak si převáděl ten mpeg do AVI.Když se to nahraje do toho DivX,tak vysekáš reklamu ve Virtualu a pak to ukládáš jako Avi nebo zase to komprimuješ do Divx?To musí bejt na úkor kvality.Nezpomeneš si na tem program na střih MPEG2 bez té komprese to by mě vytrhlo trn z paty.Četl jsem že se musí ukládat AVI komprimovaně ale nevím jaký kodek je nejlepší Huffyuv atd..
Jestli tomu rozumím tak se to nahraje jako AVI z kodekem na disk třeba 10G!Nevím jak to nastavit!!!!!!
Pak si vystříhám reklamky ve Virtualu- to není problém zvládám
Dál nevím do čeho to uložit, asi do Divx ale jak se vypočítá velikost aby se na to dalo koukat nemělo to čtverečky atd...
A pak vypálit jako datové 1CD nebo 4 filmy na DVD - taky není problém.
Saxel (2279)|2.3.2007 10:21
Pro vystřižení reklam z mpeg-2 bez rekomprese a následný authoring DVD můžeš použít třeba "Womble MPEG Video Wizard DVD". Práce s ním je velmi rychlá a celá příprava DVD zabere několik jednotek až desítek minut.
Pokud chceš s videem dál pracovat, je lepší ho nabírat do formátu MJPEG, kde je každý snímek klíčový. Pokud chceš DivX nebo Xvid, nainstaluj vhodné kodeky. Dobrý je také balík "ffdshow", který umožňuje i preprocessing, takže můžeš při nabírání to video zároveň mírně odšumět, vylepšit barvy, kontrast a podobně. Předpokládá to ale dostatečně výkonné PC.
tiger6 (147)|2.3.2007 12:20
[QUOTE=Miran25;136099]Tak jsem zkoušel nastavení do toho DivX,ale nastal problém nastavil jsem to podle tvé rady a není vidět obraz,nestíhá to ukládat.Kodek nastaven na 4000kbs.Nerozumím tomu jak si převáděl ten mpeg do AVI.Když se to nahraje do toho DivX,tak vysekáš reklamu ve Virtualu a pak to ukládáš jako Avi nebo zase to komprimuješ do Divx?To musí bejt na úkor kvality.Nezpomeneš si na tem program na střih MPEG2 bez té komprese to by mě vytrhlo trn z paty.Četl jsem že se musí ukládat AVI komprimovaně ale nevím jaký kodek je nejlepší Huffyuv atd..
Jestli tomu rozumím tak se to nahraje jako AVI z kodekem na disk třeba 10G!Nevím jak to nastavit!!!!!!
Pak si vystříhám reklamky ve Virtualu- to není problém zvládám
Dál nevím do čeho to uložit, asi do Divx ale jak se vypočítá velikost aby se na to dalo koukat nemělo to čtverečky atd...
A pak vypálit jako datové 1CD nebo 4 filmy na DVD - taky není problém.[/QUOTE]
A to ten divx nestíhá ani na High Performance nebo fastest? Já ve VDubu nic nekomprimuju, jenom zaškrtnu Direct Stream Copy, uložim jednotlivý části a pak zase spojim, už bez reklam. Posléze samozřejmě komprimuju, protože na PC mi v pohodě stačí rozlišení 480x360 a velikost 700-1400MB v xvidu.
Kvalita komprese se nedá nikdy přesně vypočítat, musíš si to ozkoušet a hlavně závisí na rozlišení a kvalitě signálu. Pokud píšeš z kabelovky, tak na nejvyšší rozlišení v DivXu bude stačit těch 4-5Mbps, protože na přímý zachycení musí bejt vždycky víc. Při následnym enkodingu by se to dalo shodit na 2-3, pokud by ti stačilo rozlišení menší, tak ještě míň. Moje nahrávky v 480x576 dávám na 4500kbps a potom je komprimuju do 480x360 jenom na nějakých 800-1000kbps, kvalita mi stačí.
Jo a MPEG2 je taky komprese a to mnohem horší na to nezapomínej, v AVI jsou nejlepší kodeky Xvid (pomalejší - nehodí se na zachycování, ale jinak super), DivX a x264 (využívá nejnovější typ komprese a má hodně malou rychlost). Pro zachycování s co nejmenší kompresí asi ten Mjpeg nebo DV AVI, ale soubory jsou moc velký a je to vcelku zbytečnost.
Whitejoker (616)|2.3.2007 14:15
Já to třeba dělám tak, že video z televize uložím jako AVI v rozlišení 720x576 prokládaně, zvuk 16 bit/48000 Hz, video s kodekem buď Huffyuv, nebo mjpeg (kvalita 19) nebo kodek DV (používám Cedocidu).
Ve VirtualDubu snadno vystříhám reklamy a film bez reklam uložím v režimu "Direct stream copy" na disk jako AVI.
Takhle, jak to je už, se to dá dát do Ulead DVD Factory, nastavím menu, proklikám se k "output", zadám kam to uložit a můžu jít na pivo. Vylezou přímo VOB soubory pro vypálení DVD nebo ISO soubor (co si zvolíš)
Pokud by se ti nezdál interní mpg kodér v Uleadu, tak můžeš to AVI, které máš už bez reklam na disku, překonvertovat do mpg-2 souboru (Mainconcept, TMPGEnc, aj.) a do Uleadu nebo jiného autoringového softu natáhnout až ty soubory mpg.
Miran25 (39)|3.3.2007 22:31
[QUOTE=Whitejoker;136136]Já to třeba dělám tak, že video z televize uložím jako AVI v rozlišení 720x576 prokládaně, zvuk 16 bit/48000 Hz, video s kodekem buď Huffyuv, nebo mjpeg (kvalita 19) nebo kodek DV (používám Cedocidu).
Ve VirtualDubu snadno vystříhám reklamy a film bez reklam uložím v režimu "Direct stream copy" na disk jako AVI.
Takhle, jak to je už, se to dá dát do Ulead DVD Factory, nastavím menu, proklikám se k "output", zadám kam to uložit a můžu jít na pivo. Vylezou přímo VOB soubory pro vypálení DVD nebo ISO soubor (co si zvolíš)
Pokud by se ti nezdál interní mpg kodér v Uleadu, tak můžeš to AVI, které máš už bez reklam na disku, překonvertovat do mpg-2 souboru (Mainconcept, TMPGEnc, aj.) a do Uleadu nebo jiného autoringového softu natáhnout až ty soubory mpg.[/QUOTE]

Kde seženu kodek mjepg,je to free nebo placenej !!Je to zajímavej postup.Rád bych to vyzkoušel.Suprově popsaný postup!!!!!!
Miran25 (39)|3.3.2007 22:35
[QUOTE=Saxel;136108]Pro vystřižení reklam z mpeg-2 bez rekomprese a následný authoring DVD můžeš použít třeba "Womble MPEG Video Wizard DVD". Práce s ním je velmi rychlá a celá příprava DVD zabere několik jednotek až desítek minut.
Pokud chceš s videem dál pracovat, je lepší ho nabírat do formátu MJPEG, kde je každý snímek klíčový. Pokud chceš DivX nebo Xvid, nainstaluj vhodné kodeky. Dobrý je také balík "ffdshow", který umožňuje i preprocessing, takže můžeš při nabírání to video zároveň mírně odšumět, vylepšit barvy, kontrast a podobně. Předpokládá to ale dostatečně výkonné PC.[/QUOTE]

Nevědel jsem o tomhle prográmku,už se to s ním testuje.Jde v tom nastavit jemnější střih těch reklam?Ale rád bych vyzkoušel i to AVI je to asi lepší kvalita ale i tem mpeg 2 ujde!!!!!!
Ivo Mašek (10205)|3.3.2007 22:40
[QUOTE]
Kde seženu kodek mjepg,je to free nebo placenej !
[/QUOTE]
Zkus mrknout na můj web:) :
http://masek.ic.cz/Kodeky/kodeky.html
Whitejoker (616)|4.3.2007 08:20
[QUOTE=Ivo Mašek;136270]Zkus mrknout na můj web:) :
http://masek.ic.cz/Kodeky/kodeky.html[/QUOTE]

The price is $25 or 25€ per user license (per copy).
Saxel (2279)|4.3.2007 10:04
[quote=Miran25;136269]Nevědel jsem o tomhle prográmku,už se to s ním testuje.Jde v tom nastavit jemnější střih těch reklam?Ale rád bych vyzkoušel i to AVI je to asi lepší kvalita ale i tem mpeg 2 ujde!!!!!![/quote]
Ve Womble MVW DVD se dá střihat po jednotlivých snímcích - vyzkoušej "+" a "-".
Postup, který používám patří k těm nejrychlejším v cestě od nagrabovaného pořadu z TV karty k vytvoření DVD s odstraněnými reklamami. Pořady, které chci skouknout jen jednou a zahodit zachytávám do mpeg-2 480x576 - není to sice standardní formát pro PAL DVD, ale můj WinFast TV2000 Expert nemá standardních 352x576 v nabídce. Výhodou toho je, že i při datovém toku 5000 Kbps variable se dosáhne dobré kvality a na DVD dostanu až 2 hodiny. Zvuk mám ve formátu mpeg-1 layer 2. Výsledný mpeg-2 natáhnu do Womble MVW, bleskově odstřihnu reklamy, do timeline občas naházím pár markerů pro snadnější vyhledávání a stisknu tlačítko "DVD Maker" a pak jen "Export" a už to jede ... po několika minutách je hotovo a výsledek pálím na DVD-RW.
Kdo zná rychlejší způsob, sem s ním!
mirekv (7169)|4.3.2007 11:32
352x756? Nestandarní formát!
Saxel (2279)|4.3.2007 12:06
[quote=mirekv;136284]352x756? Nestandarní formát![/quote]

Chybička! Díky, už jsem to opravil.
Whitejoker (616)|4.3.2007 21:08
Saxel:

480*576 málokterý DVD přehrávač pobere s datovým tokem 5 mega.
Je to rozměr pro Super video CD, ale tam býval datový tok někde okolo 2400 kbps.
Nevím, jestli moderní přístroje to ještě podporují.
Laciné plečky cca 1TKč nejspíš jo, ale značkové už nejspíše ne.
Saxel (2279)|5.3.2007 06:31
[quote=Whitejoker;136325]Saxel:
480*576 málokterý DVD přehrávač pobere s datovým tokem 5 mega.
Je to rozměr pro Super video CD, ale tam býval datový tok někde okolo 2400 kbps...[/quote]
Já ten rozměr nikomu nevnucuju. Jak už jsem řek', používám ho na věci které nearchivuju (skouknout a pryč s tím). Jde o to, že i při menším datovém toku je to na klasické CRT televizi dobré.
mirekv (7169)|5.3.2007 13:04
Pokud přehrávač podporuje MPEG a údaje o rozměru jsou ve flagu, tak v pohodě.
Miran25 (39)|6.3.2007 16:05
Všem co mě věnovali trochu svého času děkuji.Nakonec to vyhrál ten mpeg 2 ale avi taky budu postupem času zkoušet.