Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Datový tok v APP

hozjacz (101)|26.2.2007 00:05
Mám dotaz ohledně datového toku. Možná to je hloupý dotaz, ale nevím jak na to. K sestříhání videa jsem začal používat (více či méně úspěšně) Adobe Premiere Pro 2.0. K následné upravě používám Sony DVD Architect 4.0.
No a dělám to, že z APP si exportuju video rovnou do MPEG-2 (*.m2v) a audio v PCM nebo MPEG (*.wav nebo *.mpa).
Nevím ale, jak mám spočítat, jaký datový tok (a ještě k tomu VBR) mám zadat.
Existují "kalkulátory" na spočtení datového toku pro převod z DVD do DivX, ale nenašel jsem nikde žádný kalkulátor na výpočet datového toku pro DVD (při dané délce videa).
Nebo je někde přímo v APP vidět, že když zadám takový a takový datový tok, že výsledný soubor bude tak a tak veliký (při dané délce)? Jestli ano, prosím kde?
Poraďte jak toto nějak jednoduše zjistím. Samozřejmě mohl bych to dělat stylem pokus-omyl, jenže právě nyní mám rozpracovaný projekt o délce 3,5 hodiny, jehož překódování do MPEG-2 trvá bezmála 9 hodin (na moc "pokusů" bych asi nervy neměl).
Díky za rady....
ruda (134)|26.2.2007 02:10
V 6.5 na to byl Adobe MPEG Encoder, ten byl vynikající, viděl jsi jakou bude mít výsledný soubor velikost při daném bitrate včetně audia. Na 2.0 sice existuje taky, ale neznám nikoho komu funguje, sice ukazuje ale nic nepočítá. Adobe Media Encoder ti neukáže nic. Výborný kalkulátor má Fantas, tam zadáš délku videa a on ti vše spočítá sám. Jestli máš zájem : [email]rudasrba@volny.cz[/email]
Mike (617)|26.2.2007 08:15
to si lze vypocitat sam na jakekoliv kalkulacce:
(bitrate zvuku v kbit/s+bitrate videa v kbit/s)*(delka v sekundach)/(8*1024)
a mas velikost v MB

jak jednoduche :)
hozjacz (101)|26.2.2007 08:52
2ruda:
Tak jsem Ti poslal mail a když bys byl tak hodný a poslal mi to....

2Mike:
Aha, to jsem neznal. Díky za tip. Sice to takhle asi taky půjde, ale k pohodlnosti to má daleko, takže když by mi ruda poslal nějaký kalkulátor (který dělá patrně totéž), tak bych byl radši.

Ještě se v této souvislosti chci zeptat, když volím variabilní datový tok a pomocí nějakého kalkulátoru nebo vzorce od Mike si zjistím příslušný datový tok (řekněme 4,500), tak kolik mám dát nejnižší a nejvyšší hodnotu?

Co mě ale právě zarazilo, že to APP nějak vůbec neřeší.....
Mike (617)|26.2.2007 10:51
Ono obecne bys nemel jit pod nejakou hodnotu, treba 4500 je pro domaci video dost malo, protoze je zasumely, 6000 je bych rekl mezni hodnota, ja se ridim tim, ze to video by nemelo byt delsi nez 30 minut, pak to uz kazdyho zacina nudit, vyjimecne a jen pro sve ucely delam delsi, maximalne ale do hodiny, pak si muzes dat bitrtae na DVD jaky chces, davam 8000 VBR s maximem 9800 (on se tam enkoder stejne nikdy nedostane) a minimum je v podstate jedno, protoze se tam stejne taky nikdy nedostane (nenech si nakukat, ze kdyz das malou hodnotu, tak bude kvalita horsi ), nechavam tam nejakou malou hodnotu

to VBR funguje tak, ze se snazi drzet stejnou kvalitu po cely video s tim prumernym bitrate, kdyz das maly rozkmit (MIN-MAX), tak v rychlych scenach nebude bitrate stacit na udrzeni stejne kvality, takze je lepsi davat rozkmit vetsi nez mensi, tim se nic nezkazi

v tom adobe media encoderu je v jedne zalozce rozsirene nastaveni komprese a tam ten bitrate nastavit nekde jde, uz si to ale presne nepamatuju
ruda (134)|26.2.2007 13:10
Hozjacz:
Máš to v mailu

Hele lidičky - dokázal už vůbec někdo ten MainConcept MPEG Pro rozchodit? Docela by mně to zajímalo. Kecám, zajímá mě to a hodně.