Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

POMOC.Pri prehravani pres TV-OUT je obraz zdeformovany.

Kenobi (5)|22.2.2007 21:04
Hoj Vsichni.Potrebuju poradit, jestli nevite, cim to muze byt.
Na PC se mi vsechny typy videi prehravaji tak jak maji.Tzn. Avi,DVD,MPEG2 atp.vsechno v poradku se spravnym pomerem stran.
Ale kdyz to pustim pres TV-OUT tak funguje vse tak jak ma, az na MPEG2 a DVD vytvorena z MPEG2 ktere nahravam pres TV kartu WinFast PVR 2000 s pomerem stran 4:3.Na monitoru je vse v poradku, ale na TV se mi obraz zdeformuje a je horizontalne zplostely, takze mam nahore a dole cerne pruhy a postavy jsou tluste.Zkousel jsem ruzne prehravace i kodeky.Jsem z toho zoufaly.Prosim piste jakekoliv postrehy.Diky moc.
vlada (3470)|2.3.2007 13:09
Je to v nastavení grafické karty. U TV-OUT můžeš volit 4:3 nebo 16:9.
djx (1)|15.9.2008 13:19
Mam podobny problem - pri prehravani DVD (sestrihane DV video) neni obraz na 4:3 TV zobrazen jako 4:3, ale je MIRNE zplostely (tzn. nejde o 16:9!!!) - nahore i dole jsou uzke cerne pruhy, ktere zpusobi zplosteni obrazu. Pri aktivovani volby "scale to full screen" u theather modu primo na grafice je vse OK, jenze takto to pochopitelne roztahne i vsechna ostatni videa, coz nechci... :-)

Pri prehravani z VLC pri nastavenym pomeru stran 5:4 je vse ok (!!!) - na monitoru je obraz deformovany (roztazeny) na vysku, na TV je presne 4:3.

Nevite nekdo, jak tohle vyresit? Jestli nejaky prehravac umi napr. poslat do TV-OUTu mpeg-2 video tak, aby se na TV zobrazilo korektne...