Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Airstar2, DVBViewer 3.6 a W Vista

svobod3 (32)|21.2.2007 15:14
Zdravim, jake mate zkusenosti s Airstar2 a DVBviewerem pod Vistami? Jam ma problem s DO - tlacitko musim vzdy nekolikrat stisknout nez se neco stane, pod XP je vse ok. Navic pro spusteni DVBVieweru se W vzdy prepnou do jineho grafickeho modu bez podpory Aera.
Croog (30)|22.2.2007 17:15
Mám podobný problém. Karta Airstar2 se mi dlouhou dobu válela v zaprášená v šuplíku, protože jsem ji na XPčkách z neznámého důvodu nikdy pořádně nerozchodil. S instalací Win Vista jsem jí dal další šanci. DVBviewer mi opět nechodil jak by měl, ale uspěl jsem s programem ProgDVB.

Ten využívá také WinLIRC, takže po chvíli snahy nakonfigurovat ovladač Technisatu pro WinLIRC sám jsem si do něj nahrál config z CD dodaného s kartou. Pak se ovládání rozeběhlo.

Brzy jsem ale pochopil, proč jsem nebyl schopen naučit WinLIRC zachytávat signály z ovladače sám. WinLIRC, resp. ten hardwarový snímač často zachytí stejný signál z ovladače úplně jinak. Ve výsledku se to chová tak jak píšeš. Musíš svůj pokus o přepnutí programu několikrát opakovat, aby se příkaz vykonal. Krásně je to vidět při zapnutí konfigurace WinLIRC a klepnutí na myslím RAW analysis (teď to nemám před sebou..).

Zkusil jsem vypnout FIFO buffer u COM portu do kterého je zapojen snímač a aspoň se to tuším přestalo po startu lineárně zhoršovat, pak jsem totiž už mohl mačkat ovladač jak jsem chtěl a nic... Každopádně je to otravné a nějaké řešení by nebylo na škodu.
ezechiel1917 (498)|23.2.2007 08:35
Aero DVBViwer mi ve Vistach funguje pri nastaveni No skin vzhledu WMR9 directshow videa, kodek Nero DVD Decoder.

Jinak ja vcera zkousel ty posledni BDA drivery a Media Center ve Vistach funguje naprosto bez problemu, pokud nekdo nevyzaduje nahravani do .TS pripadne jine nadstandarni veci tak mam pocit ze MC staci na vsechno (i vcetne, programu tv time-shiftu, nahravani (povedena DB nahravek), vypalovani aj)
svobod3 (32)|27.2.2007 11:01
Jojo, se zakazem varovnavaci pameti u COM portu to funguje o neco lepe, ale stejne to porad neni idealni. Neprisel nekdo na nejaky lepsi postup?:-)
Croog (30)|27.2.2007 11:49
Ještě jsem to zkoušel ve WinXP a tam to taky nerozpoznává úplně stoprocentně, ale mnohem přesněji. WinLIRC má důležité nastavení, jaké odchylky má ještě tolerovat a díky tomuto nastavení to ve WinXP právě jede bez chybičky. Chtělo by to zkusit pohrát si ještě ve Vistách s tímto nastavením, ale spíše mám strach, že řešením bude nějaký kvalitnější přijímač, protože odchylky jsou zde už příliš velké..
svobod3 (32)|1.3.2007 16:46
a kde to nastaveni odchylek presne je?
svobod3 (32)|10.3.2007 11:29
mozna uz mam reseni - spoustet ts_winlir jako spravce, pak vse funguje bez problemu .... tedy aspon mne