Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 51

Téma: problém s heslem

Administrátor Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od EXC200 Zobrazit příspěvek
    Moj povodny NICK je pre zmenu nedostupny - lebo mail ktory som tam kedysi uvadzal uz neexistuje - tym padom sa nemozem dostat k novemu vygenerovanemu heslu.

Nepomohlo ani napisanie adminovi cez ICQ a SZ tu na fore.
    Napište mi e-mail a až se dostanete na řadu, bude se Váš případ řešit.

rx rx je offline
    Banned
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Pánové, zlostné příspěvky s X vykřičníky a nebo jinými zvláštními znaky nic nevyřeší. Řadu uživatelských jmen bylo nutné přejmenovat kvůli sloučení registrací a tato přejmenovaná uživatelská jména budu postupně individuálně řešit (ale vzhledem k množství to prostě nebude hned a musíte mít strpení - každopádně se jedná o proceduru, s kterou se počítalo a stejně tak se předem počítalo i s tím, že to některé uživatele rozčílí - přesto to bylo nutné provést -> pomyslné "nutné zlo"). Informaci o tom, proč se tak stalo, jste také obdrželi v e-mailu, který se rozesílal všem registrovaným uživatelům na jejich uvedenou e-mailovou adresu - pokud je tato Vámi uvedené adresa neplatná, je třeba rovněž mě kontaktovat přes e-mail (jelikož v takovém případě jsme neměli k dispozici platný kontaktní údaj na Vaši osobu a dané informace se k Vám nedostaly).

Pokud chcete Vaše námi přejmenované uživatelské jméno změnit, je třeba mi o této skutečnosti napsat e-mail.

Další věc - uvědomte si, že pokud jste zde na fóru TVF doposud vystupovali řekněme pod uživatelským jménem jablko, tak přestože tu stále takové uživatelské jméno je, nemusí už patřit Vám (protože byla podle definovaných pravidel dána přednost aktivnějšímu uživateli na SHW, který měl rovněž uživatelské jméno jablko) a Vy jste mohl být přejmenován na jablko_tvf. Nebo třeba i na imported_jablko_tvf, výsledné přejmenování je v podstatě bezpředmětné, protože se jedná o přechodný stav - nikdo neočekává, že budete s takovýmto uživatelským jménem vystupovat - a zakládat novou registraci jen kvůli tomuto je nešťastné řešení především pro Vás - ztratíte tak totiž svou dosavadní historii zde na fóru). Důležité je totiž to, že Vaše dosavadní historie a působení na fóru je stále vázáno na Váš profil (který má stále stejné unikátní ID) a proto všechny zde dříve napsané příspěvky uživatelem jablko nyní patří uživateli jablko_tvf.

Co dělat v takovém případě? Napsat mi e-mail o tom, jaké uživatelské jméno chcete používat - rozčilování zde na fóru situaci nevyřeší. Vzhledem k tomu, že ale Vaše uživatelské jméno bylo přejmenováno, se zde uživatel s Vaším původním uživatelským jménem už nachází a je tedy možné, že si budete muset vybrat uživatelské jméno jiné.

Jedná se o poměrně zdlouhavý proces a každý případ zabere nějaký ten čas - proto to zkrátka bude nějakou dobu trvat, než se vyřeší všechny aktivní profily - berte to tedy, prosím, na vědomí... a děkuji za pochopení.
    Pane Polívka. Váš sáhodlouhý elaborát neřeší, proč jste změnili přihlašovací hesla a proč si nejde jednoduchým způsobem zvolit jiné.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od sam_tvf Zobrazit příspěvek
    Mě tahle finta nepomohla. Proč tam je ta _přípona či co to je nechápu, když můj původní nick bez ní v aktuálním seznamu uživatelů není a tudíž ke kolizi nedošlo. Aspoň heslo, kdyby šlo změnit normálně... Pokud tomu rozumím, jsem teď zároveň uživatelem světahardware a možná ještě nějakých jiných webů? Proč?? Nikdy jsem o to nestál!! Celá tahle rekonstrukce mi přijde jako silně amatérsky nepřipravená a nezvládnutá. Na druhou stranu, je jen a jen věcí majitele domény, co s ní bude provádět. A lidi tam buď chodit budou nebo ne, dle své svobodné vůle.
    Aktuální seznam uživatelů dostupný zde na fóru (nebo na fóru SHW) obsahuje pouze aktivní uživatele v rámci daného fóra, nikoli kompletní obsah naší databáze profilů (v současnosti jich je po sloučení TVF a SHW skoro 30 000).

Postup pro změnu hesla:
    "Pokud si chcete změnit heslo, přihlašte se do magazínu SHW a posléze klikněte v horní šedé liště na odkaz "registrace" - otevře se Vám už Váš profil, jelikož hlavní db obsahující veškerá data je v magazínu SHW - odtud se posléze veškeré informace (včetně nově provedených změn) replikují v určitých intervalech do dalších db (SHW fórum, TVF magazín, TVF fórum). Změny se ale neprojeví hned, více informací zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showpos...8&postcount=14."

A pokud jde o to další - život je zkrátka změna a jak sám píšete, je pouze na Vás, zda bude pro Vás tato změna z dlouhodobého hlediska zajímavá, nebo nikoli - nikdo Vás do ničeho nenutí (a samozřejmě ani nemůže). Problémy těsně po sloučení se očekávaly, nicméně důležité je zde především dlouhodobé hledisko existence a rozvoje TVF jako takového a to je především důvod, proč došlo k tomu, k čemu došlo. V této chvíli tuto změnu obhajovat nechci a ani nebudu, jelikož vzhledem k tomu, že máme za sebou pouze "velký třesk" (jak jeden ze čtenářů SHW tuto akci pojmenoval), nemám pro Vás k dispozici žádné viditelné a tedy i pro Vás ověřitelné argumenty obhajující toto všechno. Mohu jen dodat, že si o následcích (ať už negativních nebo pozitivních) budeme moci promluvit řekněme za takových 6 měsíců. Pak bude možné soudit - teď jsou to všechno pouze prázdná slova (ať už z mé (naší), nebo z Vaší strany) a navíc - mám teď před sebou několik stovek profilů k dořešení, čili se jim jdu zase věnovat.

Zkrátka - uvidíte sám, třeba se Vaše negativní obavy naplní, ale třeba taky ne a budete nakonec v důsledku překvapen, šanci by měl myslím dostat každý ;-)

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od rx Zobrazit příspěvek
    Pane Polívka. Váš sáhodlouhý elaborát neřeší, proč jste změnili přihlašovací hesla a proč si nejde jednoduchým způsobem zvolit jiné.

Odpověď na první otazku byla obsažena v e-mailu, který se posílal všem registrovaným uživatelům. Došlo ke sloučení registrací - jinými slovy se importovala data z databáze původního TVF založeného na phpBB Nuke do naší databáze a vzhledem k tomu, že hesla nebylo možné přenést, bylo nutné nově importovaným uživatelům (tedy všem pocházejícím z TVF) vygenerovat heslo nové.

Odpověď na druhou otázku nalaznete v mém předcházejícim příspěvku (už jsem to zde v tomto threadu jednou vysvětloval).

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

tj hruza, asi po desate uz mazu heslo pres recovery email (prihlasim se, prijdu zpet dalsi den a jsem neprihlasen a heslo nefunguje, takze znova...) a kdyz si chci zmenit heslo zpatky, hodi me to na ten registracni formular svet HW... co kdyz tam ale nechci vyplnovat jmeno a prijmeni a kdo vi co este?

pak se tu docitam ze heslo lze zmenit pres rozhrani na svet HW. tam se ale neprihlasim vubec - stejne tak jako primo na hlavni strance TV freak... pocital jsem, ze po prihlaseni mi to tam zas bude ukazovat cervene nove clanky ale dostal jsem stejne jako na svet HW "Chybne prihlaseni"

btw. proc je ted nutne se prihlasit zvlast na hlavni strance a zvlast na foru?

Nováček Avatar uživatele feryh
    Registrace
    Mar 2004

Me už taky nebaví si každý den nechat posílat nové heslo, neboť druhý den se s tím starým už nepřihlásím.

Je tu pořád Avatar uživatele Doom
    Registrace
    Mar 2004

co s tím proboha děláte? já si změnil heslo přes svět hardwéru a nemám s tím už problémy. a to se momentálně hlásím ze dvou počítačů...

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Heslo samozřejmě funguje. Nemám s tím také žádné potíže. A to se přihlašuji jak z domova, tak z práce.

rx rx je offline
    Banned
    Registrace
    Jan 2007

Odpověď na první otazku byla obsažena v e-mailu, který se posílal všem registrovaným uživatelům. Došlo ke sloučení registrací - jinými slovy se importovala data z databáze původního TVF založeného na phpBB Nuke do naší databáze a vzhledem k tomu, že hesla nebylo možné přenést, bylo nutné nově importovaným uživatelům (tedy všem pocházejícím z TVF) vygenerovat heslo nové.

Odpověď na druhou otázku nalaznete v mém předcházejícim příspěvku (už jsem to zde v tomto threadu jednou vysvětloval).
    Pane Polívka, děkuji za Vaše upozornění, že jsem blb.

A teď mi prosím blbovzdorně popište, jak si jednoduše změním heslo.

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

Citace Původně odesláno od DoomHammer Zobrazit příspěvek
    co s tím proboha děláte? já si změnil heslo přes svět hardwéru a nemám s tím už problémy. a to se momentálně hlásím ze dvou počítačů...
    Nápodobně, ale proč jen z SHW???

Je tu pořád Avatar uživatele Doom
    Registrace
    Mar 2004

protože Láďa má velkou hlavu, jak bedna od banánů, Láďa se v davu neztratí...

psal to admin, ze světa hardwaru se změna hesla propíše do hlavní databás a z ní přes replikace do databází jednotlivých fór. pokud si heslo změníš tady, tak se ti při nejblížší synchronizaci heslo přebouchne tím z hlavní DB, prej se to ještě opraví

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od rx Zobrazit příspěvek
    Pane Polívka, děkuji za Vaše upozornění, že jsem blb.

A teď mi prosím blbovzdorně popište, jak si jednoduše změním heslo.
    Je to tady nekolikrat.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od DoomHammer Zobrazit příspěvek
    ze světa hardwaru se změna hesla propíše do hlavní databás a z ní přes replikace do databází jednotlivých fór. pokud si heslo změníš tady, tak se ti při nejblížší synchronizaci heslo přebouchne tím z hlavní DB, prej se to ještě opraví
    Teď by už ale nemělo být možné si zde v prostředí fóra TVF heslo změnit - pokud jsem někde na nějaký odkaz zapomněl, dejte mi o tom, prosím, vědět. Mám ale za to, že tu žádný takový zapomenutý odkaz už není.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

a mam toho prave dost! zase sem dnes musel obnovit heslo a zase se nejde zmenit takze az sem zejtra prijdu a heslo (jak si po zkusenostech troufam predpokladat) znovu nebude fungovat, sem tu naposled!

mejte se a preju honde pevny nervy...

Je tu občas Avatar uživatele focus
    Registrace
    Jan 2006

Teď by už ale nemělo být možné si zde v prostředí fóra TVF heslo změnit - pokud jsem někde na nějaký odkaz zapomněl, dejte mi o tom, prosím, vědět. Mám ale za to, že tu žádný takový zapomenutý odkaz už není.
    Ja tomu naozaj nerozumiem.
    Na SWH mam od vcera zmenene heslo a to tam aj funguje.
    Ale bohuzial na TVF si musim dat znova posielat vygenerovane heslo, aby som sa prihlasil pretoze heslo z SWH nefunguje.
    Koncim a pridem pozriet inokedy, nemam na to nervy.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední