Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tv signál do více Televizí

Athlon4000 (22)|21.2.2007 11:03
mám problem z rozhozením televizního signálu do více televizorů ..jsem úplný laik co se týče zapojení anteny ,nastavení ,sloučení anten ,přidání zesilovače a rozbočovačů ,zkouším to ale vůbec mě to nejde .chtěl bych to zapojit zatím asi na 4 televize, ale nevím co na to potřebuji .poraďte prosím díky
Ivo Mašek (10205)|21.2.2007 14:16
Musíš mít rozbočovač.
stani (1647)|21.2.2007 15:33
Doporučuji hybridní, např. Teroz T106.
Athlon4000 (22)|22.2.2007 06:48
potřebuji k tomuto rozbočovači také nějaký zesilovač?
Diablo (668)|22.2.2007 07:41
Záleží jakou úroveň máš vstupního signálu.
leo (345)|22.2.2007 11:31
Radši bych se na tvém místě podíval po aktivním rozbočovači, který již má zesilovač integrovaný. Útlum 8dB je už docela dost, to by už moje TV karta byla nepoužitelná.
stani (1647)|22.2.2007 11:40
Ale není. Když je signál dostatečně silný(např. kabelovka), tak se to vůbec nepozná. Měli jsme na prodejně rozbočen signál na 30(!) TV pomocí neaktivních rozbočovačů a to bylo připojeno na společnou anténu na baráku(!!!). Když je dobrý signál(= kabelovka nebo kvalitní domovní zesilovač) jsou aktivní rozbočovače(v domácím použití) naprosto nevhodné, mohou způsobit tzv. zahlcení, interference, apod.

Ten rozbočovač od Terozu je naprosto ideální.
rx (50)|22.2.2007 17:20
Pravda je taková, že TV zesilovač, by se měl používat jen a pouze v nevyhnutelném případě. Platí to i pro anténní zesilovače.

TV zesilovač vždy degraduje signál.
leo (345)|22.2.2007 18:53
Stani:
Nemluvím o TV, ale o TV kartě. Je to trošku rozdíl. U mne stačilo 12 metrů koaxiálního kabelu, rozbočovač s útlumem 2,5dB a musel jsem jít do zesilovače, jinak to nebylo ke koukání (zesilovač mi signál nijak nedegradoval, zapojení na 2m kabel bez rozbočovače a bez zesilovače bylo kvalitativně na stejné úrovni). Pokud bude mít Athlon4000 nějakou TV kartu s méně citlivým tunerem, pozná to sám.
rx (50)|22.2.2007 20:11
Napíšu Ti to jednoduše.

Ten kdo založil vlákno, tak chtěl rozdělit TV signál do více televizorů. Tak je to jen tvoje domněnka, že by měl mít problém s TV kartou.

A pokud ta tvoje karta při 12 metrech koaxu zhasne, tak máš šunt a vyhoď ji a nebo vyhoď koax.

Platí mé tvrzení, že jakýkoliv zesilovač TV signálu degraduje signál.
Jediný správný nedegradující je TV anténa(Vít, TV technika, k dostání v knihkupectví).

Měj se.

:-)
stani (1647)|22.2.2007 21:07
No on ho zesilovač nedegraduje, problém u zesilovače je ten, že zesílí vše i případné rušení, šum, apod.. Je-li špatný signál a zesilovač má vysoký šum , pak je opravdu kontraprodukrivní. Ideální je čistý signál bez rušení, no ale to se pak nepotřebuje zesilovač.... :p
V praxi platí, že by se měl volit kompromis. Nejvíce se mě líbili zákazníci v zástavbě, v paneláku v 1. patře chtěli mít na pokojovku obraz jak z pohlednice...:D A nic silnějšího nemáte? Na obraze hl. na Nově (I.pásmo) už byly vidět interference - obraz zesílený na maximum ale i s tím vším okolo, rušení, kabelovka, přijímače, trolejbusy... :rolleyes:
rx (50)|22.2.2007 21:53
Nemáš pravdu. Každý zesilovač degraduje.
Šumem, limitací a případně rozkmitáním.
Jediný zesilovač, který nedegraduje je TV anténa. Má být směrová a s co největším ziskem.
Ostatní jsou jenom berličky( ing. Vít. TV Technika).

:-)
Atkins (447)|23.2.2007 07:34
Ctyri pasivni rozboceni - to uz je sakra utlum i kdybys mel kabelowku, ta ma zase jiny nectnoste. Napr. rozdilny potencial zeme a o kvalite ci nekvalite ani nemluve.
stani (1647)|23.2.2007 08:06
ale není... věř mi ;)
Ivo Mašek (10205)|23.2.2007 08:49
Ten trojrozbočovač, co jsem výše postnul na obrázku, používám jak do tv tuneru, tak ještě na 2 TV a přes další klasický rozbočovač do další 1 TV. bez zesilovačů !! Obraz je normální, nevykazuje žádné chyby. Ovšem, pravdou je, že chytám kabelovku Karneval, a že na patě kabelu mám něco přes 70dB. A to je to podstatné pro příjem tv signálu.
xombox (3)|21.9.2007 12:32
Existuje nejaky software na mereni sily signalu pomoci pocitace a TV karty?

Vec se ma tak, ze mi od ateny vede 9m kabelu, pak mam pasivni rozbocovac (dva vystupy), z toho vede kratoucky kablik do TV a pak 25m kabel do TV karty v kompu. Kvalita obrazu v pocitaci neni nic moc, NOVA je koukatelna, ostatni programy ne. Mam leadte winfast TV2000 XP EXPERT. Myslite, ze pomuze aktivni rozbocovac?

Tech 25m kabelu je tento:
http://www.eltasat.cz/koaxialni-kabely/belden-h-125-al-pvc-6-8mm-25m

Rozbocovac mam tento:
http://www.eltasat.cz/rozbocovace/rozbocovac-2x-vystup
xombox (3)|21.9.2007 13:57
Dekuji za odpoved. Ale na tomto vyrobku je napsano "cable television amplifier", ja vsak kabelovou televizi nemam.

Mel jsem v planu koupit tento aktivni rozbocovac:
http://www.onlineshops.cz/digionline/aktivni-rozbocovac-2x-vystup/

Ten by nesel?
petrprv (281)|21.9.2007 15:41
Mozna by bylo lepsi pouzit kvalitnejsi kabel k pripojeni.
Predpokladam, ze jsi pouzil nebo hodne tenkeho. Na tech 25m to bude mit utlum klidne pres 20dB.
Kdyz das zesilovac, tak leda na zacatku a ne az u pocitace.
Pitomec (10211)|21.9.2007 15:42
Nemusíš mít kabelovou televizi, ten nápis na zesilovači pouze označuje, že zesiluje celé pásmo. Aktivní rozbočovač se zdrojem tě vyjde na defacto stejné peníze a to už je lepší mít ten výše uvedený zesilovač s regulací zisku.
Pitomec (10211)|21.9.2007 15:44
Co bys tam chtěl použít lepšího, když tazatel má Belden H125? Jedině Belden C3, ne? :-D
xombox (3)|21.9.2007 16:00
Skvele, dekuji tak ja to vyzkousim. Jeste jeden bych se rad jenom ujistil, ze tento zesilovac signalu bude fungovat v budoucnosti i na digitalni signal?

petrprv ma castecne pravdu, jelikoz tech 9m od anteny je nejaky no-name kabel, kdysi ho tam daval televizak. Ja jsem si netroufl ho vymenit za nejaky kvalitnejsi, protoze bych ho asi neumel pripojit k antene. Ale myslim si, ze na tech 9m zas tak velky utlum nebude.
Pitomec (10211)|21.9.2007 16:04
Zesilovač funguje na jakýkoliv signál, je jedno jestli analog nebo digitál.